Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Umineko: Golden Fantasia

Golden Fantasia, Ougon Musou Kyoku

06.10.2011
08.12.2017
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Na osamoceném ostrově Rokkenjima se nekonečně často opakují události obklopující Zlatou Čarodějnici Beatrice. Kdy skončí 5. a 6. říjen 1986? Jenže tato epizoda Umineka je jiná, než všechny ostatní. Se Zlatou Čarodějnicí po boku je možné napsat zcela nový příběh.

Umineko: Golden Fantasia je 2D bojovou hrou, která je spin-off vizuální novely Umineko no Naku Koro ni. Obsahuje většinu postav z prvních čtyř epizod. Systém Tag team umožňuje vybrat si dvě z nich a libovolně je přepínat v průběhu boje. Každá z postav má také unikátní talent, který vylepšuje jejich schopnosti. Součástí hry je i "SP Gauge", ukazatel po jehož naplnění pomocí speciálních útoků lze přivolat Metasvět. V něm je možné nejen využívání unikátních talentů obou postav, ale také použít jejich nejsilnější útok.

Umineko: Golden Fantasia vyšla 6. října 2011 i pro Xbox 360. Koncem roku 2011 také vyšel sequel s podtitulem CROSS. Hra nebyla nikdy oficiálně vydáná mimo Japonsko do roku 2017, kdy se objevila v anglickém překladu ve službě Steam.


Poslední diskuzní příspěvek

@Isair (23.05.2013 23:44): Pouze DreamCast a PS2, ale s emulátorem bez větších problémů.

(a ještě bych doporučil další opravdový hidden gem - playstationové UFO, opravdu jedna z nejlepších nikým nehraných her :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Ougon Musou Kyoku, vycházejícího z podobného záměru jako Fate/Sword Dance – tedy bojové hry sloužící předně fanouškům daných vizuálních novel, překvapuje svou kvalitou, a být vydána i na západě (a před deseti lety), tak by jistě patřila mezi základní díla žánru, dnes již, na pc, ovládaného pouze free legendou M.U.G.E.N, čtvrtým Street Fighterem a překvapivě populární sérii Guilty Gear.

Obrovskou, a jde říci i u bojového žánru nejdůležitější, výhodou pro OMK je hudba, o které více u Umineko. K samotným duelům je přímo dělané, a to, v tomto případě, i zdejším fyzickým. To samé platí i pro animace a pozadí „arén“, které potvrzují pravidlo, že co na trojrozměrné bojovky ztrácí ty 2D v možnostech komb a pohybů, to vyrovnávají svým malebným zpracováním a počtem efektů zaplňujících obrazovku.

Ideální, adrenalinem nabitá, zábava na 10-20 minut, jenž jde ve stopách (technických i hratelnosti) jako psxové Darkstalkers 3 či JoJo's Bizarre Adventure.

Pro: hratelnost

Proti: (prozatím) pouze v japonštině

+10