Street Fighter IV

Capcom Co. •  Dimps
18.07.2008
17.02.2009
07.07.2009

Street Fighter IV je volné pokračování jedné z nejpopulárnějších 2D původně arkádových bojovek na světě. První verze této hry vyšla už v roce 2008 v Japonsku na mincovních automatech. O rok později pak na Xboxu 360 a PlayStation 3 a se skluzem několika měsíců i na PC. Počítačová verze je obohacena o lepší grafické zpracování, díky použití nejnovějších vizuálních shaderů.

Čtvrtý díl čerpá především, po hratelnostní stránce, z nejpopularnějšího druhého dílu této série. Zahrát si proto budeme moci za známou patnáctku bojovníků z celého světa, ke kterým se připojí i čtyři zbrusu noví vyzyvatelé.

Najdeme zde, jak klasické příběhové souboje o ovládnutí světa, tak i multiplayer, který nabízí samostatný internetový port, díky němuž najdete vyzyvatele během pár vteřin bez většího čekání.

@Sinister (20.07.2015 16:52): S analogy to nehraj, hraj to na d-padu. Pokud bys mel ovladac s plovoucim d-padem, bylo by to lepsi, ale klasicky xboxovy funguje take. Vzdyt v MK to mas take, ne? Udery, ktere se provadi stiskem postupne dolu, dolu dopredu a dopredu + uder. (Jisty si nejsem, MK jsem nehral od ctyrky a tu si uz moc nepamatuji.) V SF je to tak take jen je to v kombo listu znazorneno kruhy. :-)

A ze te s Goukenem zarazil? Hra je take vyvazena. Hrat za agilni postavou neznamena, ze budes proti Zangief-like postavam neustale vyhravat. Zrovna treba Zangief je poradna kurva. :-D A Gouken zase tak pomaly neni. Pomalejsi nez Ryu nebo Ken ale zato silnejsi.

Dlouho jsem hledal na své PC hru u které bych mohl vypnout a proste se odreagovat. Klasická mlátička mi na PC už dloooouho chyběla a série MK je již pro mne moc ohraná a stará. Proto mne VELICE potěšil SF IV který vypadá dobře a dokonale mi vyhovuje.

Pro: konečně mlátička co není jen pro PS/XBOX, velký výběr postav, pěkná grafika (můj subjektivní názor)