@Charllize (25.03.2020 18:34): Samozřejmě jak jsem níže psal, míním onou "pohádkou" hlavně vizuální zpracování či stylizaci světa, než cokoliv jiného :) (určitě ten rozdíl například v FF 9 a 8 na první pohled vidíš taky). Prostě roztomilé velké oči, postavy jsou všemožné karikaturky bez reálných proporcí, pastelové barvičky a celkový vzhled světa atd. Samozřejmě o to spíše dokáže u podobných her v závěru překvapit, jak temný příběh nakonec prezentují :).
@Isair (25.03.2020 18:20): Jo, sorry, myslel jsem FF 3 a 4.
No asi kazdy vnimame pojem pohadka jinak, coz nicemu nevadi samozrejme. V porovnani z FF7 a 8 to samo muze pohadkou byt asi navzvano. Ona i ta FF9 jsou spis pirati z karibiku nez sipkova ruzenka:)
@Charllize (25.03.2020 18:19): Počkat vždyť ten "mobilní" FF 5 a 6 je taky 2D :), jen je prostě částečně překreslený.

Ale ano jsou :), minimálně co se vizuálního stylu týká (i v těch 3D remacích) FF 1-5 jsou čistá fantasy pohádka, šestka by se jistě dala zpracovat více realisticky, stejně jako sedmička vzhledem k tématice a světu, osmička je již "dospělejší" a devítka se zase vrací k pohádce, další díly už tu pohádkovou stylizaci opouštěly.
To samé Trials of Mana... prostě pohádkový pastelový barvičkový styl i v pixel artu i ve 3D remaku.

Je pravdou, že tě to trochu (převážně v nějakých těch soubojích či cutscénách-filmečcích) jakoby více "vtáhne" do dění, ale na druhou stranu to prostě imo nevypadá moc vizuálně líbivě či je okolní prostředí až příliš strohé. Možná ideální variantou je pak něco co předvedl právě ten Final Fantasy 7-9, kde na jednu stranu jsou 3D postavy a 3D obrazovky v soubojích, nicméně ostatní obrazovky jsou ve 2D, které navíc nejsou klasickým SNES kresleným pixel artem a přitom si zachovávají slušnou míru detailů (+ tomu většímu vtáhnutí pak napomáhá i kamera, která není úplně "top down").
@Isair (25.03.2020 18:13): Hmm, ale ony ty FF nejsou moc pohadkove :)
Vim co myslis ale, ony ty hrady mesta a dungeony v tom kreslenem pojeti pusobi docela pekne a detailne, ale porad to je namalovany placaty obrazek kde se phybuje rozmazane pixel cosi. Fakt mi prijde lepsi i mobilni 3D grafika co ma treba FF5, protoze mi to prijde nejak ze jsem vic in v tom svete.
@Charllize (25.03.2020 18:07): Z hlediska detailů mi to právě nepřijde o tolik lepší (tím myslím tohle čistě pohádkové 3D) a z hlediska herního prostředí naopak 3D působí dost často více stroze, byť teda zrovna pixel-artové SNES hry od Square se často vyznačovaly copy + paste level designem, takže zde to taky nebyla až taková výhra (v FF 6 mi třebas přišlo jedno město jako druhé a vyloženě mě to štvalo), ale třebas ten Chrono Trigger byl celkem ok, co jsem jej letmo zkoušel.

Samozřejmě nějaké realisticky vypadající 3D ve stylu FF 13 či FF 15 je zase něco jiného (byť opět za sebe nemůžu říct že by mi sedlo více jak 2D prostředí a 3D postavy z FF 8, 9), ale pro to pohádkové pojetí mi prostě více sedne ten pixel-art či alespoň to částečné 3D ve stylu FF 9.

Vidíš já naopak tu Romancing Sagu chci koupit v podobě v jaké je a kdyby to byl 3D remake, tak jí pravděpodobně ignoroju :).
@Isair (25.03.2020 17:55): Me vadi ze v tom pixel provedeni kolikrat neni ani poznat jak postava/prisera vypada. Samo zapojit fantazii umim, ale kdyz proste vim ze uz je mozne to udelat tak ze clovek pomalu vidi kazdou pihu na obliceji postavy tak me to irituje.
Samo nemuzu rict ze bych nebyl schopen pixel hry hrat, mam v planu si jeste jednou projit Valkyrie Profile a Xenogears kde to s nejakym remakem nevypada a jinak to odehrat nejde.
Nedavno vysli remastery nekolika dilu Romancing Sagy, ktere jsem nehral, a ackoliv bych si je zahral docela rad, tak i ten remaster mi prijde moc stary a nekoupil jsem to. Mozna nekdy ve sleve za par korun, ale 600 nebo 800 za to davat nebudu, to je proste za to jak to vypada prilis. Kdyby to byl remake, treba za 1500 tak to asi koupim hned.
@Charllize (25.03.2020 17:51): hmm, já to mám naopak. Ze 3D se mi líbí možná tak maximálně Final Fantasy 8 (3D postavy a většinou 2D prostředí), které mi svým pojetím trochu připomíná některé "2,5" D advetnury (třebas The Longest Journey ) apod. a má i celkem povedenou stylizaci.

Naopak se mi třebas vůbec nelíbí remaky typu PC verze Final Fantasy 3, 4 apod., stejně jako koneckonců ten Trials of Mana (které ale vypadá přeci jen o něco lépe). Prostě takové to japonsky specifické pohádkové pastelové 3D... brrr.

U těch mobilních remaků pak byl spíše problém v humpoláckém GuI, které mohli pro PC rozhodně lépe přepracovat. A bylo to více přebarvené a byly změněny i některé postavy, ale to mi osobně až tak nevadilo, jakkoliv se mi SNES verze líbila víc. Ale jak říkám, nebyla to taková tragédie a FF 6 remaster se mi hrál poměrně dobře... byl bych mnohem raději alespoň za tohle než komplet přepracování do 3D. Chrono Trigger pro PC byl v tomhle ohledu ideální a nabízel obě varianty (mohl sis tam nastavit androidí vizuál, stejně jako ten SNES), byť to tedy vylepšili až na popud fanoušků.
@Isair (25.03.2020 17:47): me se ty mobilni remaky FF libi docela dost, a to bych mel byt jako skoro dobovy pametnik originalu spis znechuceny. Me se proste ten pixel art uz leta vubec nelibi. Jako ono to pusobi kolikrat pekne na pohled, ale jaksi hrani me v tomhle stylu uz neuspokoji tak jako kdysi, kdy jina moznost ani moc nebyla. Sice jsou vyjimky jako treba Octopath Traveler ale i u nej si rikam ze kdyby byl plne 3D byl bych radsi.
@Charllize (25.03.2020 17:43): Klidně ať je to nějaký kvalitní remaster (alespoň by to opětovné vydání mělo nějakou nadhodnotu), ale to 3D se mi rozhodně nelíbí více než tehdejší pixelart. Horší je, že square vydává "remastery" typu Final Fantasy 5/6, což jsou v podstatě převedené android verze a to taky není to pravé ořechové, jakkoliv to není až takový běs jak se všude píše.
Ale třebas remaster typu Chrono Triggera (po všech těch následných updatech teda) bych bral hned, proč ne.
@Isair (25.03.2020 17:37): ja jsem taky uz spis zastance remaku/remasteru a na ty original verze spis uz kaslu. Nahral jsem se toho dost kdysi a spis uvitam vylepsenou verzi vizualne a s lepsima moznostma. Nemusi to byt pravidlo ale v 95% pripadu jsem s remakem nebo remasterem spokojenejsi.
I kdyz konkretne u remaku ma mozna porad ta puvodni verze smysl, casto ten remake je skutecne jiny.
@Fritol (25.03.2020 15:32): Jo, malinky preklep :) Pri FF7 to nejako chapem, tie prve 3D su dnes relativne nepekne, ale imho ten pixelart tu vobec nezostarol. Skor mi z toho dema prislo, ze to vizualne nie je uplne...
@MickTheMage (25.03.2020 14:56): Jestli "potrerbujeme" není nějaké slovenské slovo co neznám, a ptáš se, zda ten remake potřebujeme, tak ano, já ho potřebuju. :D

Tady tu původní verzi bych se dokopal zahrát asi těžko už, ale ten remake mám v plánu dát. To je stejné jako ten FFVII Remake teď, ten taky dám na 99%, ale k originálu bych se dokopával roky. Mně se to z gameplayů rozhodně líbí a určitě nejsem sám, kdo to tak má. Díky remaku se to prostě dostane k více lidem.
Btw. to demo na remake Trails ma cca 2-3 hodiny (zalezi ako to hrate, ze :)) a trva po ziskanie prveho elemntala. Pocity mam z toho celkom rozpacite. Na jednej strane je tam ista vrstva nostalgie (hudba, ze), na strane druhej - potrerbujeme to? Hmm.