@Pluto (16.01.2024 17:01): Já mám problém v tom, že mám na hraní čas pár hodin v pátek a v sobotu večer. No a když takhle hru hraju třeba měsíc či víc (pokud je delší), tak už si potom bez poznámek na komentář spoustu věcí nepamatuju. Proto si dělám takovou základní osnovu :)
@Pluto (16.01.2024 17:01): Hmm to ti celkem závidím, já bych bez poznámek a ještě druhý den nedal dohromady ani jeden odstavec. Většinou komentář píšu ještě hned po dohrání, kdy jsem čerstvý a plný dojmů, podle toho to pak občas vypadá :) Takže se občas spíše vrátím, aby opravil ty největší hrůzy co jsem v komentáři nechal.
Jinak s pamětí mám celkem problém no, možná je to těmi hektolitry piva co jsem v životě vypil :) už se mi i stalo, že jednu hru co jsem tu okomentoval si vůbec nepamatuji (raketka Stargunner z 90. let). Nedávno jsem viděl dva lidi odsud z databáze v nějakém pořadu na youtube s Jakubem Červinkou jak zasvěceně mluví v ohromujících detailech o RPGčkách co dohráli před 20 lety... no to je pro mě naprosto nepředstavitelné :)
@Han22 (16.01.2024 16:50): Tak já to dělám třeba přesně obráceně. Během hraní si žádné poznámky nepíšu. Po dohrání (ideálně hned druhý den) sepíšu text. Pak si průběžně ten den dolů dělám v odrážkách poznámky, na co jsem během toho prvního psaní zapomněl a pak to tam postupně doplňuju. A ano, ty recenze/komentáře si píšu hlavně proto, abych si tu hru v budoucnu připomněl.
@John Mirra (16.01.2024 09:52): Poznámky? No jasně, bez toho to nejde :D :D U hraní otevřený poznámkový blok a když mě něco zaujme, naštve, nebo znechutí šup tam s tím :) Já mám paměť opravdu děravou a koneckonců ty komentáře mě slouží i tomu abych si zapamatoval jestli jsem něco hrál a jak se mi to líbilo :) Ale myslím si, že tak to dělá i spousta profi komentátorů, recenzentů... třeba ty starší recenze v herních časopisech na 6 stránek k nějaké AAA hře by těžko někdo vysypal jen tak z hlavy.
@Han22 (15.01.2024 16:29): Tím že je ptakomuž krysa jsem myslel spíš jeho povahu, jakože je možné nějak zjistit, že si to vejce nezaslouží :)

Výborně, takže nejsem jediný, kdo si musí u hraní dělat poznámky pro budoucí komentář, protože pak spoustu věcí relativně rychle zapomene... :D
@John Mirra (15.01.2024 08:39)Možná máš pravdu, tam bylo spousta cizích názvů ras, který mě prostě hlava nějak nepobírala, tak sem si je pokřtil podle toho co mě připomínaly :) Ostatně vydra by tam klidně mohla být i anglicky, ale tak nějak z hlavy netuším jak se anglicky vydra řekne, tak to byla prostě krysa :) Z toho že si to nepamatuješ si nic nedělej, já to dohrál před pár dny, mezitím jsem dojel další dvě hry a už si to taky moc nepamatuju :D
@Han22 (15.01.2024 03:36)Aha, no už je to dlouho, co jsem to hrál, tak tam jsou možná nějaké nápovědy odhalující, že ptakomuž je krysa a vydrolidi taky... a já si to prostě jen nepamatuju :) Ale myslel jsem, že je tam přímo řečeno, že jsou to vydry :D
@John Mirra (14.01.2024 18:38)Vydry? Já v tom viděl krysy, no to je jedno, ani vlastně nevím co to mělo být :) Jinak víceméně většina těch věcí mě právě byla jasná, až na toho ptákomuže a také komu dát vajíčko... tam jsem až na podruhé poctivým obíháním postav zjistil, že ten ptákomuž si ho nezaslouží.
@John Mirra (14.01.2024 10:03)Právě to si pamatuju, že u těch pavouků což bylo tuším druhé rozhodnutí mě to došlo co se po mě chce. Protože ten strážný po mě chtěl abych ty dveře opravil a byly tam obrázky otevřených a zavřených dveří. Od té doby jsem se snažil pomáhat, leč i tak jsem peklu neušel :D
@John Mirra (13.01.2024 23:55)To bude ono! Toho zmetka jsem stoprocentně sejmul při první hře, protože jsem netušil že se mě to vymstí a popravdě ani netušil, že se puzzle dají řešit dvěma způsoby.
@John Mirra (13.01.2024 09:31): Koukám na diskuzi a mělo by to tak být. Tak jsem toho musel pokazit více, ale toho ptákomuže si pamatuji, tam mě to přišlo naprosto logický, že by zrádce měl pykat za smrt tolika "lidí".
@Han22 (komentář): Když se tě na konci socha zeptá, jestli si myslíš, že jsi dobrý a zasloužíš si spásu (nebo tak něco) a ty odpovíš že ne, tak ti jednu špatnou volbu promine :)
Hmm narazil jsem na to ted na steamu a teda vizual moc peknej... zvazuju, ze do toho pujdu :)

"Příběh mě moc nezaujal, puzzly lehké," ... hmm takze Dark Seed 2 nebo I Have No Mouth, and I Must Scream se asi nekona.. no necham si to projit hlavou.
Ach jo, dvě malé chybičky a jinak cesta protkaná dobrem a ani to ji nestačilo, to není fér :D
Inspirace Beksinskim a Gigerem jde ve hře opravdu vidět a po vizuální stránce je to pěkné, ale po herní stránce mě to až tak nebavilo. Příběh mě moc nezaujal, puzzly lehké, ale zábavné. Celkově lehký nadprůměr. S tím jak je to krátké mi to za zahrání stálo.
Na konzoli jo. I když v podstatě jsem tam ještě nic nějak dlouho nehrál, což se doufám změní s bloodbornem. Ale na PC nemám vůbec chuť, prostě ťukat a držet v ruce myš ve mě už evokuje spíš ty negativní pocity.. :D

edit: a bohužel i u her které by mohly být vyloženě můj šálek kávy jako pillars of eternity. :/
Tak do toho jdu. 8+ by mě odradilo. Jsem zdechlý hrát na PC už.. :D resp. zničený z kanclu. PAk poreferuju, hodně jsem se na to těšil kdysi, nevěděl jsem že to vyšlo už.