Tomb Raider: The Lost Artifact

Tomb Raider 3 Gold

01.06.2000

The Lost Artifact je menší pokračování Tomb Raider III, někdy neoficiálně nazývaný Tomb Raider III Gold. Vyšel exklusivně pro PC roku 2000. Zatímco dva předchozí GOLD díly byly rozšiřujícími balíčky, tento díl se zprvu prodával jako samostatný produkt, a nebyl k dispozici vlastníkům původní hry k bezplatnému stažení.

V tomto přídavku se Lara dozví o existenci pátého kusu meteoritu zvaného Hand of Rathmore. Své pátrání započne na zámku Dr. Willarda na Skotské vysočině, po čemž pokračuje přes tunel pod Lamanšským průlivem v Doveru, a nakonec se dostane do Pařížských katakomb, ve kterých bude opětovně čelit Sophii Leigh.

O tomhle vůbec nevím, že existuje. Ale mám docela silný nutkání si to zkusit zahrát :). Jsem zvědavej jestli se mi to podaří rozběhnout na Win 10. Jestli jo, tak to ale bude asi rozumnější hrát na 15" ntbku než 24" monitoru :D no uvidím...

Trochu pozapomenutý datadisk, který sice (na rozdíl od o něco staršího čtvrtého dílu) z hlediska hratelnosti nic moc nového nepřináší a celkově mi zabral asi jen čtvrtinu času oproti původní hře, na druhou stranu těch pár levelů je poměrně hezky zpracovaných (resp. propracovaných) a originálních. Co mě zaujalo asi nejvíc, bylo to, že snad každý level (s výjimkou posledního) obsahuje jeden opravdu zajímavý "secret" - většinou se jedná o nějakou větší či menší oblast často s unikátními nepřáteli nebo prostředím, které do zbytku levelu vůbec nezapadá. Škoda jen, že finální boss asi nikoho (kdo hrál původní hru) příliš nepřekvapí.

Pro: opět originální levely, secrets

Proti: naopak neoriginální boss, možná taky délka (určitě pod 10 hodin)