Tom Clancy's Rainbow Six Mission Pack: Eagle Watch

Tom Clancy's Rainbow Six: Eagle Watch

31.01.1999

rozšíření

V prvním datadisku, pro taktickou střílečku Tom Clancy's Rainbow Six, se tým Rainbow vydává zneškodnit teroristy do řady významných míst na celém světě. Ať už se jedná o Big Ben v Londýně, křídlo Senátu amerického Kapitolu nebo ruský přísně tajný raketoplán. Zkrátka všude tam, kde nepřítel zrovna zaútočí, anebo ohrozí životy nevinných civilistů, je povolána tato jednotka, složená z vycvičených specialistů.

Z nových věcí Eagle Watch nabízí pět nových map pro singleplayer a několik nových multiplayer módů, přidává čtyři nové postavy do týmu – Homera Johnstona, Eddieho Cenu, Dietera Webera či Francouze Louise Loiselleho, kterého měli čtenáři knižní předlohy možnost poznat již dříve. Dále nechybí ani rozšíření zbrojní výbavy o pistoli Desert Eagle a pušky HKG36K a HKG3A3. Vylepšení se dočkala také umělá inteligence, jak na straně nepřátel, tak i v řadách protiteroristické jednotky.

Později byl tento Mission Pack vydán spolu s původní hrou v edici Tom Clancy's Rainbow Six: Gold Pack Edition.

K datadisku, který obsahuje novou kampaň o pouhých pěti misích, se toho mnoho říci nedá. Když mi naskočila závěrečná animace a titulky, říkal jsem si jen: „Už?!“ Na druhou stranu R6 je hra, jejíž herní doba závisí jednak na obtížnosti ale také na pečlivosti při plánování a nemalé dávce štěstí. Takže někdo datadisk sfoukne za jednu hodinu, jiný třeba za tři. Ovšem i ta moje hodina a půl hraní se nesla ve stejně kvalitním duchu jako základní hra - pestré prostředí, i když poplatné době, tedy na koukání to moc nebylo, středně až hodně rozsáhlé mapy, libovolný postup a plno teroristů. Právě nepřátel je v datadisku opravdu požehnaně a zpravidla bývají nahuštěni na malém prostoru, tudíž laťka obtížnosti stoupla minimálně o řád výš.

Co se novinek týče, je tu pár nových mužů, trojice nových zbraní a to je asi tak vše. Jedinou větší výhradu bych měl k náplni úkolů. Na vyšší obtížnosti je to určitě pestřejší, ale na nejlehčí obtížnost se plní pouze primární úkol/y a snad pokaždé šlo jen o záchranu rukojmích, maximálně deaktivování nějaké bombičky. Na pouhých pět misí bych čekal mnohem pestřejší náplň, ale jak říkám – takhle to je na nejlehčí obtížnost, takže možná hře trochu křivdím.

Za zmínku stojí ještě dvojice nových výcvikových map ve kterých hráč v roli jediného muže čelí mnohonásobné přesile teroristů. A pak že výcvik má být jednoduchý...

To by bylo asi tak vše… Skromný, leč kvalitní přídavek o třetinové délce původní hry. Neurazí, nenadchne, ale fanoušky jistě potěší.

Pro: Vše dobré z R6, pár nových zbraní

Proti: Vše špatné z R6, místy zbytečně moc nepřátel