They Breathe

The Working Parts •  Bulbware (Switch)
06.12.2011
29.08.2012
08.07.2019
29.07.2020

Zlověstně hučící proud vody vbrzku zaplavil velkou část místního území, povodeň zasáhla i zdejší les, chloubu krajiny hříčky They Breathe. Praskot a lámání větví, dusot lesní zvěře, fauna se rozprchla hledat úkryt. Některé živočišstvo tu ale přesto zůstalo, a to obojživelníci, žáby, avšak ani ony nejsou v bezpečí, někdo nebo něco na ně z pod vodní hladiny útočí. Zhostíte se tedy role zelené žabky vydávající se na samé dno zatopeného háje, pátrajíc po tom, kdo za podvodními výpady stojí.

Tito obratlovci sice zvládnou chvilku dýchat pod vodou, ale potřebují i tak mít určitý přísun vzdušného kyslíku. Při hloubkovém potápění musíme sbírat vzduchové bubliny. Rovněž se také pokusit zachránit své kolegy a to tak, že je popostrčením nasměrujeme k oxygenové bublince. Zároveň se přitom vyhýbat nástrahám jako např. toxickým "kapslím" či hladovým predátorům prahnoucích po naší krvi.

They Breathe hříčka o žábě, která musí chytat vzduch v bublinách pomáhat dalším žábám se dostat ke vzduchu, aby se zachránili a vyhýbat se nepřátelům kterým ublíží jenom kyslíkové bubliny.

Cesta na dno naštěstí není nijak dlouhá, hra může trvat i něco přes půl hodiny pokud se nebudete moc snažit zachraňovat ostatní žáby. Nepřátelé kteří vypadají jako soby, jsou ve skutečnosti nějaké podivné medúzy které mají na sobě přilepené mrtvé žáby a bez nich se pochybují i trochu jinak, a když chytí nebohou živou a pohltí jí jsou pak agresivnější.

Na tento kus jsem narazil v rámci hledání krátkých her, ale jinak bych to nedoporučoval hrát natož kupovat. Je to jak nějaká flashovka, kterých budou stovky a zábavnějších.