@ViRus (04.02.2013 20:22): Pri vsech rozehravkach TH v minulosti me personal taky prudil s zadostmi o pridani, ale pri soucasnym rozehrani (jsem nekde u konce), me o zvyseni platu nepozadal jeste nikdo, v zadny misi. Mel jsem pocit, ze pokud nekdo o pridani fakt zazada a ty na to pristoupis, tak (logicky) vznikne lavina a pridat chtej vsichni. Je treba obcas sledovat spokojenost personalu, mit velky zatepleny mistnosti, teplo i na chodbach a hlavne velky a dobre vybaveny staff roomy s hromadou pohovek. Kdyz je nejakej doktor extremne nespokonenej, ale jeste nepodal zadost o pay rise, tak me vzdycky pomohlo ho rucne presunout na pohovku ve staff roomu. Plus jeste pomaha cist popisky u nabiranych zamestnancu, nebrat lidi, ktery jsou "cocky" apod.
Já to fakt nedávám, každou chvíli chce někdo přidat, do toho epidemie, tak jsem to vyzkoušel jen tak ze srandy s cheatem, je sranda jak to v rozhlase zahlásí " Warning cheating in hospital" :-D
@ViRus (04.02.2013 18:29): Ono se muze stat, ze behem ty epidemie behem svy vlastni lecby narazi na sestru, ale ta jim nic nepichne, dela to fakt jen jedna sestra, ktera po zacatku epidemie vyleze ze svyho pracoviste a beha po nemocnici. Proto je treba mit jen ty nejlepsi sestry s maximalnim skillem a mozna i o jednu navic pro vsechny pripady, byt se jedna vetsinou bude poflakovat pred staff roomem, ale predejde se vsem prostojou v jejich pracovistich.
@90210 (04.02.2013 18:08): Jo ták, tož to já jsem je označil a sral jsem na sestru a zrovna je poslal na léčbu, naposledy to byly žaludeční křeče a ty se lečí v lékárně, vypil dryák, vyšel a chcíp.
@ViRus (04.02.2013 17:11): Pockej to je nejaky divny, pri epidemii nejdriv najdes nakazeny pacienty a ty oznacis. Jedna z programem vybranych sester pak pobiha po nemocnici a ty lidi ockuje, do lekarny se nehonej.

Dedci me serou taky, s nimi a opravami jsem mel nejvetsi problem, protoze v pokrocilych levelech clovek pri vystaveny nemocnici musi mit snizenou rychlost a neustale rucne posilat dedky na opravu, nepomohlo ani najmuti velkyho poctu dedku a maximalizovani priority na opravu, hodne pomohly vyzkumy v sekci tusim "improvements, kde se vyviji odlnejsi pristroje, kdety je treba nakupovat (zase az v pozdejsi fazi, kdy je nemocnice postavena), jinak po jednom zemetreseni v kombinaci s pacientem v ordinaci vybouchnou, a to predtim ani nemusely bejt moc poskozeny. Hasici pristroj v mistnosti prej snizuje pravdepodobnost vybuchu, takze ty jsem daval pokazdy. Mozna by pomohlo najmuti extremniho mnozstvi tech nejvykonnejsich dedku, nevim. Uz tak jsem jich mel hromadu. Mel jsem sice velky mnozstvi kytek (v kazdy mistnosti pobliz dveri a po chodbach), na druhou stranu jsem mival minimalni bordel na zemi, takze stihali.

CO jsem nepochopil je nemoznost postavit odpodkovy kose mimo ordinaci, kam by pacienti fakt mazeli papirky, ty kose v ordinacich maj nejakou jinou funkci, IMHO akorat zvysujou value mistnosti.
@ViRus (04.02.2013 17:11): Jop, zvlaste dedci jsou vykutaleni. Na zemi bordel, tak ho drapnu a hodim ho na nej. A on si klidne odfrci a pobiha nekde bokem po chodbe a nic nedela.

Taky me prudi, ze mysi diry vznikaj i za lavickama a podobne, kde je clovek nevidi.

Tahle hra ma zatracenych sestnact let a porad je skvele hratelna, vypada uzasne (i na velkem lcd) a ma skvele ovladani (jen s malymi chybickami danymi starim). Jeden ze zazraku mezi hrami.
Občas taky nasere Ai, dědci pobíhají sem tam je kousek o přistroje, který chci nechat spravit, ale on ne o čeká až přiběhne jiný z jiného konce nemocnice :-/

Je velký problém, když teď po každé epidemii všichni pochcípají, označím, naženu je do lékárny, zaplatí a před dveřmi chudáci skonají....
@ViRus (04.02.2013 09:15): Jediný, co mi na tý hře vadí, že když Ti vybouchne stroj, tak je celá místnost v prdeli a nejde smazat. A když máš nemocnici jak kráva, tak si prostě nevšimneš.
@90210 (04.02.2013 00:10): Ten čas vyzkouším, díky. Tu pohotovost jo lékárna není problém, ale u psychoše konkrétně králův koplex, to fakt nejde, borec přijde lehne, vypovídá se, jde za plentu, tam se převleče a je vyléčen, no totok :-D, teď už na to hledím taky, ještě než vezmu pohotovost, tak to uložím, abych pak věděl jaká přijde a měl nachystanou ordinačku.

Pomalu, ale jistě zjišťuji jak je to vymazlená hra, jako malý jsem vždy skočil u level blití, zjišťuji, že všem se nezavděčím, nějaké posílám domů, zjistil jsem že přístroje jdou kupovat nové, já to dělal tak, že když jsem chtěl nový postavil jsem znovu celou místnost (jo včera zařvaly při zemětřesení, dva chirurgové i s pacientem na stole), užívám si :-)
@ViRus (03.02.2013 23:48): devěcetdvadeseteho vůbec neposlouchej, takhle zní teorie, praxe je jiná :) sorry, ale i když jsem do všechn místností házel všechno, tak ne vždy byl VIP nadšen. O epidimiích to samý - i když jsem označil všechny, nákaza se rozšířila a já platil jak ďábel - v posledních kolech už jsem cáloval rovnou, to vyšlo levněji. Jinak zbytek platí.

Já myslím, že celkově je škoda, že hry jako od Bullfrogu už dneska prostě nevznikaj...

Jo a Virusi, já to hrál přes dropbox (gog verze) a tenhle bug jsem snad taky měl, nebo něco jinýho, co mě otravovalo (už nevím přesně), ale nedělo se to často.
@ViRus (03.02.2013 23:48): Epidemie jsem v pohode zvladal tak, ze jsem zpomalil cas a nasel si nakazeny pacienty. Je za ne hodne penez. I VIP navstevy mi davaly hodne penez, rozhodne se da jejich nazor ovlivnit a neni to jen o poblitych zemich, ale i vybave a velikosti mistnosti (kupovat vsude vsechno), topeni, etc. Pohotovosti o osmi lidech se daj v jednom pracovisti zvladnout, pokud mirej treba do lekarny nebo na specialni kliniky typu propichovani hlav (bacha na vybuch zarizeni), musi tam bejt ale rychlej doktor/sestra a nesmi se stat, ze v pulce odejde kvuli unave. urcite se to neda zvladnout u psychologa a chirurgie stihne tak 3 lidi max. Je treba kazdej mesic sledovat nabidku trhu prace a postupne do nemocnice nabirat takovy lidi, aby casem vsichni zamestnanci meli skilly skoro uplne na max, v poslednim "dilku" ukazatele. U sester je to uplnej zaklad, tam ani jiny nebrat.

Skoda ze v Bullfrogu neudelali nejakej datadisk, uvital bych vic vseho, vic dekoracnich predmetu a funkci, mistnosti, chorob, mozna i jedno povolani navic a hlavne sandbox mod.
Kdo to hrál přes dosbox, docela často se mi kousne myš a táhne doleva dokud hru neshodím?

U těch epidemii, dá se to nějak rozumě zvládnout nebo je lepší je vyplácet?
Rozehráno a snad naposledy, tedy řeknu vám, ten jeden VIP je pěkný ... v tom kolem jsem měl na beton nej nemocnici a on že prej, po kontrole, wow tak tady nikdy :-D, a taky některá pohotovost s 8 pacošema, no 2 vždycky skonají, asi to chce ty místnosti mít vždy 2x.
Tak je tam určitá repetitivnost obzvláště v počátku každé mise. Ale jakmile to rozjedeš jde to už skoro samo a jen se snažíš to ukočírovat v chodu. Tahle hra mě prostě vždycky moc bavila a baví i po letech stále:)
Tak jsem po letech tuhle hru znova rozehrál, jen tak lehce abych si ji jen připomněl a zasek jsem u ní na 5 hodin v kuse, ted se ji bojím znova pustit :D
Uff, dohráno. Teda poslední mise byla fakt fuška. Tenkrát ty hry nutily hráče i k nějakému samostatnému myšlení, na to jsem si už odvykl. Ale fakt, bohužel.
@Karasman (27.04.2012 13:12): V každý misi byli minimálně 3 consultanti, musel si je ale najmout na začátku, protože posléze už v nabídce (v některých misích) jsou jenom strašný noobové, které musíš vycvičit právě těmahle šéfíkama.

A chirurga uděláš tak, že do té školící místnosti dáš skeletona.
@Karasman (27.04.2012 13:12): Já tam teda měl tři kašpary - vědce, chirurga a psychouše a všichni tři byli lektoři.

A jinak přinejhorším nebudeš mít operační sál, zas takový problém to není. A třeba se chirurg stane seniorem a pak bude moct učit.
@Kvasa (27.04.2012 12:44): Já tam fakt koukám pořád, celou nemocnici už mám dávno postavenou a tenhle level hraju už odhadem minimálně 2 hodiny a prostě kromě těch prvních doktorů hned na začátku se mi tam nikdo už s žádnou specializací neobjevil.
Tak já nevim, jestli to nemám nějak buglý, ale jsem tuším někde v 6. misi, hraju tu misi už snad pár hodin a pořád jsem neměl v nabídce doktorů druhého chirurga nebo učitele. Hned na začátku jsem postavil operační sál, najal jediného dostupného chirurga a od té doby se v nabídce neobjevil jediný doktor s nějakou specializací. A protože tím pádem nemám ani učitele, nemůžu nikoho zaškolit. Bohužel už jsem takhle musel vyhodit desítky pacientů, protože je prostě nikdo neodoperuje a reputace se pořád snižuje...
@Walome (17.04.2012 11:16): a co dáváš pokud ti vyskočí že je diagnóza neznámá: poslat domů nebo poslat do výzkuný laboratoře, pomůže to vůbec pokud toho člověka pošlu do laboratoře nebo to je na nic?
@valcik (17.04.2012 11:12): já tam právě stáhl Hospital a zvuk nešel.

Gerret .. tak nevim čoveče. Asi nemáš toho zdravotnického ducha, který je k tomu třeba :) protože oni nikoho neléčej, pokud nemaj lék a možná kdybys posílal domů všechny jako já, udělal bys nejlíp.
@Walome (17.04.2012 10:26): hraju normálně střední obtížnost. A u těch faxů jsem si nastavil, aby když je míň jak 85% poslali pacienta domů, takže netuším v čem dělám chyby, asi v tom mám špatnej systém :).
@Chark (17.04.2012 10:53): Taky to tak na mě působí - za víkend jsem za půlkou hrací plochy a jako děcko jsem s tím hrozně bojoval. Pamatuju si, že tam jsou nějaká videa, když tu misi nějak posereš, ale teď jsem žádný nevyděl :)

Je to ale sranda. Škoda, že už podobný hry dneska nevznikaj. Nebo vznikaj, ale jsou cíleně hnusný, aby si mohly dát nálepku INDIE a stejně to není co to bejvalo...
Jak tak čtu vaši diskuzi, tak se docela divím. Theme Hospital pro mě byla docela jednoduchá strategie. Dohrál jsem ji asi 2x nebo 3x. Je to už ale několik let, tak si to dám asi znova, třeba už to taky nebudu zvládat...
@Gerret (17.04.2012 10:12): A není to tím, že potvrzuješ ty faxy, co Ti choděj? Já všechny posílám domů, i když je šance na vyléčení třeba 80% - lepší přijít o prachy než o pacienta.

Jinak asi dělaš něco špatně, protože pacient umře málokdy sám od sebe... teda pokud to nehraješ na hard, to nevím, jak to chodí na hard :-D
Na mě je tahle hra asi moc složitá, vždycky mi nějáký pacijenti umřou, stačej 3 a je konec :(, nedokážu to ohlídat a přitom lék na tu nemoc mám, ale stejně vždycky někdo umře.
@90210 (16.04.2012 02:21): *dýchá* *dýchá* *kašle* *koktá* ... je... jediná zábavná hra od Bullfogu? Ufff... zrovna včera jsem si říkal, jak je každá hra, co jsem od Bf hrál parádní - Dungeon Keeper, THospital, TPark, Populous... ale tak proti gustu, nehodlám je nijak hájit, jen mi podobní vývojáři dnes chybí.

Jinak jo, stereotyp tam je. Já za víkend prošel asi 6 misí a vždycky se to hezky rozjíždí, ale ke konci jsem rád, že je po všem :-D Nejlepší je VIP, jak se rojí blitkama a přeskakuje myši a pak "ale jo, pěkná nemocnice, tady máš dva litry" :-D
Theme Hospital jsem za ta leta rozehraval nescetnekrat a vzdycky jsem skoncil v momente, kdy se hra dala hrat jen tim stylem, ze se rychlost snizila na minimum a ja jsem prehazoval dedky opravare od pristroje k pristroji a stejne stihal jen taktak. To byl fakt vopruz. Do ty doby je to ale super hra, jedina zabavna hra od Bullfrogu (jedny z nejprecenovanejsich vyvojarskych firem 90. let.) i kdyz ji chybi treba sandbox mod a outro (by ugra, sam jsem se k nemu samozdrejme nedopracoval) je na urovni statickyho congratulations obrazku ze zacatku 90. let - zabit malo.

TH mi trochu pripomina Rollercoaster tycoon, to je zpocatku taky skvela zabava, ale po dokonceni urcityho poctu misi koncim, ale hru si treba po 3 letech zase nainstaluju a zase skoncim ve stejnym bode a tak se to opakuje uz pres 10 let...