@HolyMeatball (09.07.2015 13:51): mně se třeba oběsil, páč jsem chtěl vědět co to udělá když tu sfiňuchu pod stromem nezabiju a pustim na svobodu(bylo my jasný že to bude asi pěkna svině :D), chci se zeptat jestli se oběsí ve všech případech, nebo ne.
@Hydr0gen (09.07.2015 10:52): Všechny questy jsou výborný a je škoda že tam Letha nemáš. Co si pamatuju tak ty s Keirou byly skvělý, pak třeba Wild at Heart, nebo ten s lakomým bohem, či třeba všechny questy s trollama :)
Hydr0gen: @Say: Zlý jazykové mají celkem pravdu, je to nejsilnější příběh z té lokace, ne že by ostatní byli horší, ale nemají takové dramatické gradování
Nahoďte jména nějakej 1-2 top vedlejších questů ve Velenu podle vás. Na 100%ní run bohužel čas mít nebudu, takže jsem si říkal, že dám pár kontraktů a 1-2 questy (pár jsem jich splnil a hodně bloudil mapou).
Z jiného soudku. Právě jsem konečně dohrál quest Rodinné záležitosti a jsem naprosto unešen. Příběh jako takový, který se okamžitě staví na to nejlepší od Sapkowskiho; pasáže v bažinách katapultují někam ještě výš, dokonce mi to připomělo Erbena. Mytologičnost z toho tekla proudem a ve spojení s hypnotickou hudbou (!) jsem se při některých scénách (tapisérie, samotné setkání s babama) přistihl, že si zvedám čelist ze země.

Bravo.

Zlý jazykové na RPGCodexu tvrdí, že dál už takový nářez není, ale tohle si každopádně budu pamatovat hodně dlouho.
@Barbar Conan (09.07.2015 08:15): Právě že nejsou. Mass Effect měl jednu červenou, jednu modrou a 1-2, které vedly k červené nebo modré. Všechno bylo více méně černobílé a následky se projevily téměř hned. Tady je to možná lineárnější, co se dialogů týče, ale jsou tak dobře napsané, že se člověk jen nechá vést. Před žlutou odpovědí vždycky projedu bílé, dozvím se něco navíc a pak pokračuju. A možnosti volby jsou, jen nejdou vidět hned.
@Say (08.07.2015 23:10): to se Sayi právě že obávám že tady překlad na chybě prostě není. Velmi částo máš jako dialogovou možnost ze dvou slov a zaklínač pak rozjede pěti minutový monolog....to prostě překladem není.

Pamatuju si jak mass effectu tě furt otravovala nějaká ta reportérka a jako možná odpověď byla možnost ji setřít, tvá postava na to reagovala po té volbě tak, že ji dala pěstí... :D Něco obdobného v zaklínači prostě vidím pořád.
Občas mám trochu problém s možnostmi u dialogů a s tím, co pak Geralt řekne/udělá. To si jdu takhle v Novigradu a najednou na mě vyskočí nějací 2 vidláci, kteří po mně chtějí můj meč. Tak v dialogu zvolím jakože sarkastickou odpověď, že až mi na něj dá upomínku (nebo něco v tom smyslu). No a co Geralt neudělá, on jim ten meč dá a já je pak musím zmlátit holýma rukama.
@pajmič (06.07.2015 23:06): To jsem zvědavý co s tím udělají, Triss mám o trošku raději než Yennefer (už od knížek, kdyby někdo brblal :)), i když s Yen bych taky šel. Ale myslel bych na Triss :)

Jinak nejvíc se těším na truhlu a označení přečtených knížek (konečně!).
Simte jaky dohrala. Level 25 a porad sbiram partaky na Kaer Morhen a mraky toho jeste chybi :)

Snad ten patch vydaj i na konzole jeste tenhle tyden, chce ho to jako prase drbani.
@BINGMAN (07.07.2015 12:29): Možná taky počkám až doběhnou všechny DLC, protože jsem zatím ani jeden Q z nich neudělal ... to samé vedlejšáky. Hru jsem proběhnul za 90 hodin a minimálně 1/3 vedlejších jsem neudělal, takže se docela i těším, protože restů je celkem ještě dost a o "?" ani mluvit nebudu, protože to jsem dělal opravdu jen občas.
Co mě asi nejvíc na celé hře mrzí je náročnost a tím pádem žádná k tomu, abych brzoudal po světě a hledal lepší itemy ( tím pádem dělal "?" ) ... Hru jsem dohrál s na DM s full bear armorem pro tuším 18 level a neměl jsem žádnou motivace hledat lepší zbroje,meče,mutageny,runy a podobne protože by mi to akorát celou hru ulehčilo ... To samé se dá říct o petardách, a olejích, což jsem využíval taky jen zřídka ..
Na druhou stranu o nějaké umělé zvyšovaní "HP" a mega hardcore obtížnost taky nestojím, ale chtělo by to ještě přidat alespoň 2 úrovně ... :/
To samé totální nevyužitelnost peněz ...
No a k čemu je to dobré, když to většina lidí už dohrála ? :) Nestěžuji si, protože se nakonec chystám na druhej run, ale počkám ještě na 1-2 patche + případně nějaké mody.
Jsou ve hře questy i pro + 35 lvl ?
Nový patch toho chystá hodně, budu moct nějaký mínusy z komentu odstranit

As some of you may know, we are finishing up work on our next big patch, Patch 1.07. It’s a very large update introducing some key changes, including:

A new, alternative (optional) movement response mode for Geralt.
A player stash for storing items, available in various locations throughout the game. Stash locations are marked on the player's map.
Crafting and alchemy components no longer add to the overall inventory weight.
Books are now placed in a dedicated tab in the Inventory and books that have already been read are properly grayed out.
Multiple sorting options are now available in the Inventory.
Alchemy formulas and crafting diagrams can be "pinned", meaning all components and ingredients required to make them will be conveniently marked in the Shop panel.
Dozens of fixes for quest related issues, both major and minor.
A few performance enhancements, including the optimization of FX, scenes and general gameplay.
Various improvements to horse behavior.

Since it's been all hands on deck working to finish and release this patch on time, we won’t be publishing a free DLC this week (don’t worry - free content comes back next week). We hope you understand our decision. We’ve gathered so much feedback from you over the past couple of weeks and we want to implement as much of it as possible. The full change list for the patch 1.07 will be coming later this week. Stay tuned for info about the release of the update itself.
@Charllize (04.07.2015 14:04): No je len otazka casu kedy si Galaxy nainstalujem, ale zatial som nebol nicim "donuteny". Toho Witchera som musel riesit cez offline instalacku, pac vysiel presne v case ked som nemal internet, takze som si to stiahol v praci a preniesol domov na USB a nainstaloval tak. Nebola ina moznost (resp. cakat XYZ dni na zapojenie netu co sa mi nechcelo).

Co sa tyka Steamu, tak ja to beriem ako sluzbu s benefitmi, ktore neustale vyuzivam. Ci uz je to multi-coop s friendami, market, chat, steamcall, screenshotovanie, komenty..... stalkovanie co vsetci ti posahanci z friendlistu robia a podobne.
Same dobre veci :-0.

A co sa tyka Witchera, skocil som na otocku do Skellige, lebo tam smeruje viacero questov, mimo ine to co chcem najviac - Medvedia zbroj.
Preferuji GOG. Vzpomínám, jak mi v Levelu vytiskli dopis, kde jsem lamentoval nad nutností internetu při instalaci Half Life 2.... to byly časy.
@Barbar Conan (04.07.2015 18:22): Topkek, tak ze strany Steamu bych to nebral jako nucení, teda někteří vývojáři zvolí Steamworks integraci, pravda, ale jsou to téměř vždy 3rd party. Navíc jsem s ním neměl žádné větší potíže a lidi, co ho jinak absolutně nepotřebujou, můžou aspoň něco vydělat na prodeji karet..
S Uplay a Originem je to trochu cpaní vlastního softu a myslím že ne jen kvůli ochraně, ale také hlavně v př. Originu marketingu (zprvu mě to dost štvalo, že se rozhodli přestat vydávat na Steam a hodit hry na svou zabugovanou platformu). Holt tak už společnosti fungují, ale Steam podle všeho vznikl kvůli komunitě a taky má několik užitečných funkcí, navíc asi zavedl trend slevových akcí. :D
(Sorry za OT. Tak teď něco ke hře.. Vypadá dobře!)
GOG galaxy je zase jedinej klient, kterej já osobně používám. Všechny only steam/uplay/origin hry natruc kradu, protože nesnáším když mi někdo nutí jejich software :-D. Jo, vím, pořádně jsem to Gabovi nandal...
@Richmond (04.07.2015 14:26): tak zalezi co hrajes. Ja mam plno her který jsou pouze pro steam a chci si je zahrat. A proste když tam muzu mit pet her, tak tam muzu klidne i sto her..je to jedno. Ale fakt je ze skoro ke vsem hram co na steamu mam jsem si poridil crack, az Gabe jednou dostane infarkt a steam krachne, tak abych to mohl hrat, i když nevim jak bych to pak nainstaloval, mam to krapet ještě nedomyslene:)
@Richmond (04.07.2015 14:18): ja ho taky nemam rad, kupuju si hry v krabicich a digitalnime veku se snazim vyhýbat obloukem. Ale vim ze to je boj s vetrnymi mlyny, protože když chces aktivne hrat a nekrást tak se steamu atd nevyhnes, to ze GoG nabízí alternativu je fajn ale podle me to je k nicemu, dobu bez online klientu to zpet nevrati. Je to pekne videt na tom ze i Galaxy je klient, takze ho nakonec zavedli taky.I když zatím jen nepovinne.
Z mojeho pohledu mi to prijde ze si lzu do vlastní kapsy, něco ve stylu..jeee super na GoGu hraju offline..a pak hraju hry na steamu..chapes.
@Charllize (04.07.2015 14:04): zblaznil ses? Ja zadnyho podelanyho klienta nechci a achievementy mam v ritnim venci :-) pochop, ze jeste porad je par lidi, co preferujou cistej install, proto ma gog tak rad a nsopak nenam rad steam :-)
Ja to spúšťam raz cez galaxy /updaty/ ale väčšinov cez .exe /mám vyhodenú ikonku/, ak to spustím cez galaxy naskáču všetky ačívmenty, ktoré som získal cez .exe. Updaty sú vždy na gog stránke, ak štrajkuje galaxy, tak sťahujem odty.
@mazar1234 (04.07.2015 14:01): stejne to moc nechapu, když uz se musite prihlasit na GoG aby jste si ty věci stahly, proc nemate rovnou i ten galaxy, kde to je daleko pohodlnejsi. A navíc vam to meri odehrany cas atd.
ja teda tyhle ruzne klienty taky nemusim, ale dneska uz to je tak ze stejne to pomalu jinak nejde..viz steam.

Proste mi prijde ze když mam milion her na steamu,uplay nebo originu, tak se vyhýbat galaxy je noseni drivi do lesa, tada jako ze to je uplne jedno a k nicemu.
@Charllize (04.07.2015 13:53): Jj Galaxy je cisto navyse klient ktory nikto nemusi pouzivat, iba ked chce.
Vsetko na GOG je samostatne stiahnutelne - patche, dlc, atd.

Ci sa to v buducnosti zmeni samozrejme neviem, ale nemalo by sa podla oficialnej politiky GOGu.
@mazar1234 (04.07.2015 13:32): nevim, ja mam verzi z krabice a galaxy se nainstaluje spolu s hrou. Když se neprihlasim tak achivy nefungujou, protože jsou na galaxy klientu, ne primo ve hre. A mevim jestli bez galaxy jsou dostupne patche a DLC, mozna jdou stahnout separatne, nestudoval jsem to.
kazdopadne Silon mele dost často hovna, tak pro jistotu:)

@silon (04.07.2015 13:49): jo tak ty ses vyjadroval obecne k steam achivum, tak to potom pardon :)))
@Charllize (04.07.2015 13:24): Očividně je z tvého vyjádření zřejmé, že o tom jak funguje GoG toho moc nevíš. Máš možnost si nahrát clienta a hrát hry přes něj, nebo si to rovnou stáhnout a nainstalovat. Takže jakýpak warez. Když preferuješ druhou možnost je pak zřejmé, že se ti těžko budou na Gogu odemykat achievmenty.

To jestli jsou achievmenty, totožne se steam verzi nevím, ani mě to nezajímá. Vyjadřoval jsem se k achievmentům na steamu obecně.

Jinak samozřejmě platí v plném rozsahu to co říká mazar1234.
@Charllize (04.07.2015 13:24): Pockaj fakt je to tak, ked nehras cez Galaxy tak ti to nikde ziadne achievmenty nezobrazuje. Teda ja to tak hram a este som nikde nevidel nejake info o tom ze by som ziskal nejaky achievment.

priama instalacka - ked si stiahnes tych instalacnych XYZ GB do PC a potom spustis exe a nainstaluje sa ti to. Kdezto cez Galaxy by sa to malo rovno pocas downloadu hned instalovat ako na Steame a tym padom ti neostane v PC este navyse aj samotny instalacny subor (resp. je to rozdelene na niekolko jednotlivych GB suborov)
Tak mám celkem volný víkend, tak se těším, že toho zaklínače konečně prubnu a zatančím s konečným verdiktem a hodnocením, které doplním komentářem.

Zatím mohu říci, že se těším poměrně i na ta DLC, za která jsem si zaplatil a vypadá to, že s ním půjdu krapet nahoru(když se vše bude odvíjet tak jak má).