@mazar1234 (29.11.2017 23:36): Ten by měl bejt opravenej i v gog verzi s nejnovějším patchem. Ten problém se savingem je divnej, asi máš ty savy nějak obecně buglý, kdybys dal new game tak budou fungovat normálně.
Aspoň, že v tej STEAM GOTY je opravený ten zabugovaný quest s Vlkodlakom. Dodatočne som ho dohral.

Ale nejako majú stále zabugované savovanie, už sa mi strašne veľa krát stalo, že som dal Savegame a napísalo mi, že Save sa teraz nedá uložiť, a po vrátení z menu do hry mi napísalo, že "hra bola uložená".
@Jab (29.11.2017 13:00): Já tam právě předpokládám že se ty charaktery vyvíjí na základě toho co prožívají - a po tom co se Yen s Triss spřátelí a všem co spolu a s Geraltem a Ciri prožijí je logické že se i jen k Triss bude stavět jinak. Určitě je ale v rozporu s jejich charaktery že ho prostě opustí kvůli malicherné žárlivosti - ten ending je vtip, ale kdyby se měl brát vážně, že po x knihách a předlouhé snaze dát se dohromady se na to prostě vykašlou... no, kdybych to nevěděl předem a dočkal se ve hře takovéhoto konce celoživotní romance, tak mě to dost naštve ;)
@AlieN (29.11.2017 12:48): Btw to schvalování podvádění a pokrytectví předpokládám podsouváš Yennefer a ne mně? Jinak teď řešíš, jak se podle tebe měla chovat. Ale sám přitom už píšeš co Paul, tzn. že by takové jednání bylo v rozporu s jejím charakterem (tzn. ve hře se chovala v jeho mantinelech). Čili vedeš už diskuzi o ničem jiném. Nějak v tom udělej čáru alespoň. Třeba napiš Paulovi, že měl pravdu. :)
@Jab (29.11.2017 10:01): Co si pamatuji tak Geralt tam byl vyzván Istreddem, a Yen chtěla být s oběma.
A samozřejmě podvádět milovaného partnera a být v tom ještě pokrytecký je úplně v pořádku a lepší, než v tom být otevřený a upřímný, že :D Ale jistě, Yenn je arogantní a majetnická, jak už jsem říkal.

A zrovna sex ve třech/dvaceti, ač občas zábava, je v polyamory to dost vedlejší a ne zrovna časté ;)
@AlieN (28.11.2017 11:10): nesouhlas, obě ho sice milujou, ale zároveň jsou (ikdyž na na sebe žárlící) kamarádky, a kdyby je Geralt takhle zmanipuloval a vedl za nos obě, tak to co mu pak provedly je pretty much 100% to, co bych čekal že udělají.
Zkrátka je to sebevědomá a silná čarodějka, co se o sebe umí postarat, má celkem bohatý vlastní život a kariéru. Ne jako ta nedomrlá zrzka.
@player (28.11.2017 17:41): Ale divíš se jí? Já být na jejím místě, tak se k těm podezřelým individuím nechovám jinak, potřebují mít nad sebou pevnou ruku, jinak zvlčí a začnou chlastat a vymejšlet bejkárny, viz. vykradení jejích beden se šaty a následné převlékání se za ženy :-)
@Flowerpot (27.11.2017 21:26): Ono je to to rozuzlení ve hře vtipné, pobavilo rozhodně, ale realitě to právě moc neodpovídá (Playerova bizarní odpověď už vůbec ne), protože z lore a těch charakterů z knih i z her je evidentní že Geralt je miluje obě, a ony jeho, a všichni tři to dobře vědí - takže je pak spíš dost nesmyslné že by se, i po tom všem co spolu prožili, na něj úplně vykašlaly a nezůstala s ním ani jedna.
Tím spíš když jako čarodějky nijak monogamní stejně nikdy nebyly (i když Yen je k tomu drobínek arogantní a majetnická, tak Triss má ráda)
Připomíná to Klausovo "vysvětlení" nevěry, že když jde člověk na červenou tak musí počítat, že jej srazí auto. :)

Tak tohle pobavilo :D
Yen je naopak vysoce charismatická. Také dost náladová, ale její "redeeming quality" je, že Geralta miluje.
@player (27.11.2017 23:26): "Nebo prostě jsem tak slušnej, že se mi ani jednu z nich nechtělo urazit odmítnutím."

Nj, podobná pasívna citová manipulácia, to je úplný svätý grál slušnosti. To je ako keď požiadate ženu o ruku, ona vás nechce uraziť, tak povie áno, a potom nedorazí na svadbu. Alebo dorazí, ale zistíte, že medzičasom má druhého manžela. Také životné partnerky sú tie najslušnejšie.
@strejdafido (27.11.2017 18:06): Nebo prostě jsem tak slušnej, že se mi ani jednu z nich nechtělo urazit odmítnutím.

@AlieN (27.11.2017 18:13): Bj´ohužel nejsou. Čekal jsem že tam bude, že Geralt řekne kteru chce. Ale jenom miluju tě. To je dost slabý vzhledem k tomu že to v jedničkách a dvojkách řekl spoustě ženskejch (a jestě s nima spal). Tohle vědět tak se na Yen vybodu. Připadá mi strašně arogantní a ne moc milá postava.
tak konečně mu taky někdo zatne tipec (popřípadě něco jiného)
v předchozích dílech, mohl mít rychlovky na každym rohu....do toho nakecá (triss...shani) jak je miluje :D

ikdyž jednička to ospravedlňovala tím, že hráč chtěl mít co nejvíc kartiček :)
@Paul (25.11.2017 20:48): TVL keby len to, ale po spusteni STEAM GOTY instalacie som v menu klikol "load game" a mal som tam hned vsetky save k loadnutiu, ziadna nutnost nieco niekam kopirovat.... este som nepozeral nastavenia grafiky a tak ale mam podozrenie ze si to pamata, ale tak to az tak dolezite nie je kedze som medzicasom upgadol GPU.

Holt CDPR, user friendly, thumbs up.
Víceméně celkový průběh vztahů. Jsou tam jisté body, kde se můžeš rozhodnout narovinu (úkol kde porazíš djina a osvobodíš se od Yen, ale přesto se můžeš rozhodnout s ní zůstat, nebo záchrana mágů a přesvědčení Triss aby s nima neodjížděla, nějak tak to tam myslím bylo), ale záleží jak se k nim chováš v průběhu hry.
Ani jsem si nevšiml, která událost ovlivní jestli budu s Triss neb Yen?
@Terien (26.11.2017 17:45): Já bych vyhodil déšť, oba velitelské rohy, modré pruhy, a přidal nějaké obléhací jednotky za 6+ (resp. takový byl můj konečný balíček).

Ale pořád se bavíme o Gwentu - to je jak diskutovat strategii pro "bitky" dětí v mateřské škole .-)

Jediná věc, kterou by možná stálo za to optimalizovat, je rychlost - tedy balíček a takový postup, aby byla hra co nejrychleji vyhraná (což je obzvlášť proti NFG otrava).
@Terien (26.11.2017 17:45): Kombo mi sežere tři karty, ale mohu díky němu vyhrát kolo i hru. A hele efektní... Popsal jsem sáhodlouze, proč tu svou kombinaci preferuji. Každá karta i samostatně je účelná. Popsal jsem i několik situací, kdy je kombo využitelné k vítězství. Vše racionálně. Můžeš mít jiný názor. To nikomu žíly netrhá.

Btw zbytečně to hraješ na všechny tři řady. Buď obětuj Crinfrid Reavers nebo White Stripes nebo obě. A zahoď déšť, ten dělá škodu jen tobě. Naopak bych přihodil třetí decoy.

Btw můj oblíbený balíček (ale sáhodlouze jsem vybíral i další 4 a zkoušel je):

2x velitelskej roh
1x spálení
1x mráz
1x déšt

seveřanskej velitel na pěkný počasí

Mráz hraju když tam buď nic nemám v první linii, nebo nebo tam má protivník drtivou převahu. Když tam mám 1x modrýho pruha se sílou 4 tak to mě fakt netankuje když se z něj stane 1čka.
To tvoje úža kombo ti sežere 3x karty, efektní na pohled ale neefektivní. Mě stačí jeden mráz po tom co protivník už skončil a nic s tím neudělá.

U severu nemám problém hrát zničitelné karty s menší silou:
modrej pruh má sílu 4
střelec drakobijců sílu 5
a třeba balista vzadu má sílu 6

návnady mi většinou vrací do ruky špiony co zahraje protivník, něco pak vrátí Yen a léčitelka
@Terien (26.11.2017 16:58): Yen má každá strana. Nicméně ano, lepší počítat dvě vracející karty.

P. S. A scorch je samozřejmě meh. :) Na Skellige bych je ale bral, kvůli tam se hodí kvůli muster kartám. Slabší karty jak soupeř btw obyčejně nemám. Resp. mě nic nenapadá. Což máš za karty ve svém oblíbeném balíčku?

Btw pořád platí, že při zamrazení máme v první lajně zmrzlé jednotky oba. Tři Kavky to řeší a po jeho uplatnění s radostí sešlu pěkné počasí. :)
@player (25.11.2017 23:52): DLC (downloadable content, stahovatelný obsah) dříve asi něco s menším obsahem než datadisk. Dnes v době rychlýho internetu se rozdíly stírají.
I když nikdy bych neoznačil za datadisk jen kosmetické DLC které jen přidá účes do hry.
Ale zase i plnohodnotným Datadiskům stáhnutým ze steamu klidně říkám DLC.

Kartičky
docela mě překvapil jeden hospodskej z malýho ostrova ze Skellige, slušný karty. :) Ale stejně to má prohraný, zahraje poslední a končí.
Tak po 180 hodinách pořád Spálení hraju. Jednu mám v decku. Jab se sice bude rozčilovat a tvrdit že su piča, ale myslím že ta karta uškodí vždy. Hraju prostě menší karty než protivník, čímž hraju i okolo protivníkova spálení. A čekám co mi tam nabídne k odstřelu, nilfagard má pěkný 10ky...a nebo dobrej cíl jsou karty co vytáhne z decku stejně silný a hned je zahraje.
Dráček prostě jen první lajnu může ovlivnit, hraju proti němu celou dobu a málokdy mě něco udělá. Mám sice v decku 3x modrý pruhy ale ty většinou hraju až potom když protivník vynechá tah.
Kombo drak+mráz mi přijde moc zbytečně komplikovaný. Mráz zahranej po tom co protivník už skončil a nehraje stačí k jeho prohře. A navíc aby zabral musí mít sílu 10+ v první lajně, pokud tam nemá hrdiny, tak příšer musí mít hodně...a pokud jich má hodně tak mu to ubere hodně čísel ten mráz...na co je ještě pálit :)
V decku hraju 22 jednotek, 7 speciálních karet a neprohrál jsem ani nepamatuju. AI fakt není moc těžkej protivník.

PS: Jabe sever má dvě karty na vracení mrtvejch karet: léčitelku a Yennefer
@player (25.11.2017 23:52): možné konce války

Radovid žije - ovládne sever (zvítězí) = Emhyr Var Emreise zabit nilfgardskými zrádci
Radovid zemře (v rámci spiknutí) - Djikstra se chopí moci (sever zvítězí) = Emhyr Var Emreise zabit nilfgardskými zrádci
Radovid, Djikstra mrtví = Emhyr Var Emreis vrátí vládu nad severem šlechtě, začne likvidovat zrádce v nilfgardu... a díky tomu přežije

@player (25.11.2017 23:52): jo tim vyradiš djikstru z dalšího dění.....Radovid tak automaticky ovládne sever......tady opravdu rozhoduje jediná věta.....stejně jako pro volbu dobreho konce-ciri jakp panovnice
GOTY je kompletní edice se všemi DLC a ty dlc jsou prostě herní rozšíření :) Ať malá či velká. GOTY edice může být udělaná jen u nějaké hry, které někde dostala ocenění hry roku (Game of the year)
@player (25.11.2017 14:38): Práve, ja rozmýšľam nad tým že zoberiem za 20€ tú GOTY (DLC som nehral iba pôvodnú kampaň), ale keď si zase predstavím jak je to obrovské a to ešte navyše aj bez 2x DLC tak zase to nevidím ako rozumný nápad :-D