@player (04.09.2016 13:07): Tak ono to snad nenavazuje minutu po dokončení prvního dílu, ne? Teoreticky by sis mohl takhle připočíst i to, co jsi v prvním díle celkově nakřečkoval. A pak se udivovat, proč je výbava zase o něco horší apod.
@Všivák (02.09.2016 08:23): Až najděš nějaký návod kde bude popsaný kde kdo je tak mi to napiš

@účet smazán (01.09.2016 23:07): Jo potkal jsem ho. Ale klíč mi nedal. V úkolu lov na magii mi al za úkol najít místo moci na severu od Vergenu. Doše jsem na to místo kde je věž a to místo moci je u ní. Nenže kolem jsou skáli a obcházel jsem to asi třikrát a nepřišel jsm na to jak se tam nahorů dostat. Hedal jsem to i v návodu ale nedostal jsem jasnou odpvěd jak se tam dostat.
Kdo má klíč od kamenolomu kde je královna harpií a mise kde zbíráš sny?
Až to někdo udělá tak ok.. :D teď to takhle nikde není. A nejblíž k tomu má asi odhalování příběhu v souls hrách nebo silent hillech na základě pozorování herního světa.

Samozřejmě mi taky ve hrách chybí ty pocity bezmoci, když jsem hrál nějaký gamebook a byl jsem v labyrintu a mohl jsem u dveří "naslouchat" "vejít" "zaklepat" a "pokračovat v chůzi". Takové opatrné zkoumání světa nikde není, což zase mě moc chybí v dnešních hrách. Navíc v tak tvrdém světě jako zaklínač, který by opravdu mohl víc trestat když hráč něco neodhadne. A zrovna v té dvojce je jedna taková událost, kdy může Geralt umřít pokud nesplní QTE ke kterému by třeba nedošlo, kdyby dával pozor. Jakási stařena co ho chce ubodat, pamatuju-li si dobře. To je fajn.

Ale stále budu stát za tím že lepší hra v tom žánru není. Žádná open world hra nikdy nebude dokonalá a to co předvádí konkurence je k smíchu (Bethesda, Bioware).

Vadí ti pravděpodobně stejné věci, co mě, jen já neznám hru, která by to měla doladěné vše. Kdyby se mě někdo zeptal na jedinou hru co si může koupit a co bych doporučil je to automaticky tohle, i když mých TOP 5 her bude třeba jiných.
@SilentWolf (01.09.2016 14:42): Proč by to nemělo jít udělat? Jde to udělat, jenom je to náročný. Ale jde to udělat oproti realitě trošku sice trošku nadsazeně, ale tak, aby prostě hráč po nějakém zkoumání dokázal vidět stopy a zjistit, co znamenají.
@účet smazán (01.09.2016 14:27): Jasně, aby ve hře sám hledal v trávě stopy jako v deer hunterovi.. :D to z principu prostě nejde udělat adekvátně, je to jen hra. I když by možná stačilo ubrat Geraltovy samomluvy, kdy sám uhodne o jakého tvora se jedná.
@SilentWolf (01.09.2016 13:07): Ano, W3 má hodně velký rozsah. Což je největší chyba té hry. Všeho je tam hodně, ale ve výsledku všechno funguje na 70%.

Dvojka je americká? To je teda imho mnohem víc americká trojka. Jak jinak udělat to, o co se starají witcher senses? Já nevím, třeba dát hráči indicie a chtít po něm, aby přemýšlel? Jasně, muselo by tam asi být méně úkolů, protože by to dalo mnohem více práce. Ale to se vracíme zase na začátek.
@účet smazán (01.09.2016 11:31): Me nejoblibenejsi hry jsou jine. W3 mozna neni ani v top 5. Ale co se rozsahu tyka, grafiky, atmosfery a celkoveho dojmu je to podle me nejlepsi hra.

Jednicka ma priserny engine a dvojka je osekana a moc americka. Fanboy nejsem, jen ma kazda hra svoje chyby ktere jdou kritizovat. A na W3 je moc nenachazim. Jen witcher sense, ale jak to taky udelat jinak.
@SilentWolf (01.09.2016 11:29): asi tak, jak mám jedničku a dvojku rád, tak trojka je na ještě vyšším levelu. Jak teď prozkoumávám ten Toussaint, to je čirá radost :) A teď přidali k steam i gog verzi soundtracky obou datadisků, což je paráda.
Ale tak je to nejlepe zvladnuta hra vsech dob. Takze najeke vahani nad koupi neni na miste.
Jak mám získat důkaz proti Eliasovi aby mi Iorweth uvěřil že vrahem je on a né Sukuba? Když jsem ohledával těla tak v jednom člověku byl kus čepele ale Gerald říkal že nejde vytáhnout bez speciálních nástojů. Jestli je tohle důkaz tak kde získám vybavení na vytažení kousku čepele?
Možná že už to tady v nějakém komentáři bylo. Proč Geraltovi říkají "Řezník z Blavikenu"? Tato přezdívka se objevuje v Zaklínači často. V jednične jí poprvé použil Vincent. Když jsem v jedničce pomohl Bílé Rayle ve Wyzimě tak říkala něco o tom že to bylo poprvé co Gerald tasil meč proti ženě. Možná je to vysvětleno v knihách. Ty jsem nečetl
@Paul (20.08.2016 00:30): Když chci z někoho dostat informaci tak mi to většinou dá vybrat ze 2 možností zastrašování nebo o očarovat znamením a on m všecko vyklopí. Upřímě moc nevím proč bych měl použít zastrašování když znamení mi zabere zatím vždy zatímco zastrašovní né vždy musí vyjít.
@Paul (19.08.2016 18:01): Díky. Jo ve vybavení mám Havranovu zbroj. Sice není tak dobrá jako v jedničce ale i tak s šikne.

Ještě jednu věc jsem přesně nepochopil A to vývojová cesta postavy. To se budu muset pro jednu cestu rozhodnou a nebo to můžu kombinovat? Část vylepšení šermířské a část znamení nebo alchymie.
@player (19.08.2016 16:00): ovlivní to jen nějaké vybavení do začátku a pak se projeví (víceméně kosmeticky) pár rozhodnutí cos udělal v jedničce. Ale i tak import doporučuju.
Jaký je rozdí mezi tím když dám "Nová hra" a nebo "Nahrát pozici ze Zaklínače 1"? Ovlivní mi to třeba počet životů ve hře?
Zaklínač 2 v polštině s českýma titulkama to se nad některými slovy umlátíte smíchy. V Zaklínači 2 je spousta vulgárních slov, ale v polštině i některá normální slova znějí vulgárně. Tak třeba slovo oklamal je polsky oszukal (čti ošúkal). Takže si umíte představit jak zní Foltestův rozhovor s jeho dětmi, když jim Folterst říká že spojenci královny ji oklamali
@Tarhiel (01.08.2016 17:08): btw trojka navazuje tak nějak neutrálně, tzn. že ať jsi šel s Iorvethem nebo Rochem, tak dává smysl. Ale je škoda že tam ta dvojka není, hlavně Saskia mě mrzí hodně, taky jsem si jí ve dvojce oblíbil. Ale Yennefer a Ciri (a spousty dalších postav) mi to bohatě vynahradily :)
@Tarhiel (01.08.2016 16:05): Dát jí tam určitě nezapomněli, spíš prostě prioritizovali něco jinýho. Iorveth ve trojce plánován byl, ale taky si to pak rozmysleli a není, pravděpodobně kvůli nedostatku času. Roche se ale do trojky dostal.
@Paul (31.07.2016 22:49): Ten si rád prečítam, len by ma zaujímalo, či sa dostala do komixu preto, lebo ju, z nejakého dôvodu (omyl? prehliadnutie?). zabudli pridať do trojky, alebo sa im nehodila do krámku?