The White Door

09.01.2020

Hra se odehrává v roce 1972 v psychiatrickém zařízení Mental Health and Fishing. Hlavní postavou je Robert Hill, který se probouzí v bílé místnosti zmatený, kdo je a jak se do institutu vůbec dostal.

Kapitoly hry jsou rozděleny na sedm dní, ve kterých Robert následuje přísný rozvrh lékařského personálu a na sedm nocí, ve kterých se poodhaluje Robertova minulost a důvod, proč je v místnosti zavřený. Od ostatních her od Rusty Lake se hra liší pohledem třetí osoby a chybějícím inventářem. Hlavní náplní je ale stále interakce s předměty a řešení hádanek.

Jedná se o první spin-off hru k sérii Rusty Lake. Robert Hill je totiž postavou, která se zběžně objevuje v předchozích hrách Cube Escape: Theatre a Case 23. Ke hře vznikla i samostatná webová stránka, která sloužila jako nápověda k získání bonusových achievementů ve hře. Hráči na ní hledali černé kostky, které ukrývali kód k zadání do samotné hry.

Je to už nějaký ten pátek, co jsem The White Door dohrála. Celkově to nebylo špatné, typická hororová atmoška od Rusty Lake tu moc není, spíš je to takové znepokojující jako každé druhé pseudo psychologické středisko ve fikci.

Náplň hry ani příběh nepřekvapí a spíš než pro náhodné kolemjdoucí hráče, je tohle spíš hra pro fanoušky Cube Escape her. Je to spin-off a jako samotně stojící hra to asi moc neohromí. I samotný Robert Hill je takový nemastný neslaný ne/hrdina a na Dalea nebo kohokoliv z Vanderboomových a Eilenderů to prostě nemá. Ze všech her z tohohle vývojářského studia je tahle hra nejslabší (hlavně, když člověk bere v potaz to, že se jedná o plnohodnotnou hru).

Vyloženě nemám, co extra vytknout ale ani ve mně nezanechala žádný dlouhotrvající dojem.