The Red Star

23.04.2007
19.03.2010
22.06.2010
05.01.2011

No war has ever ended that did not begin another.

Zbídačený lid širé monarchie si nepřál víc než chléb, klid na práci a mír. Vládnoucí dynastie však přinesla jen hlad, vykořisťování a válku, během níž utlačovaní po celé zemi utvořili rudé rady organizující masy v očekávání pokynu k revoluci od vůdce proletariátu. Když tak čaroděj Imbohl učinil, staré pořádky zhynuly v ohni všelidového povstání, z jehož popela povstal hrdý stát po svobodě prahnoucích obyvatel - Svaz republik rudé hvězdy.

Není však zrodu, jenž by v sobě nenesl zárodek vlastního zániku. I tentokrát se naplnil epigram „Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy.“ Budování lepších zítřků zakalil konflikt, do něhož neměla nadějná země nikdy zabřednout a mnoho jejích nejlepších synů a dcer v něm nalezlo smrt. Zrádné duny Al'Istaanu s jeho nezlomnými bojovníky však byly pouhou předehrou ničivé občanské války v republice Nokgorka o několik let později...

Trojrozměrný beat 'em up na motivy devítidílné série komiksů od Christiana Gossetta je zasazen do magií a mýty prodchnuté alternativy prvního úspěšného socialistického státu v dějinách, kterým byl Sovětský svaz (1922-1991). Hratelnost připomíná dílem Golden Axe (1989), dílem Streets of Rage (1991), zároveň však obsahuje sekce ve stylu arkád z japonského bullet hell subžánru shoot 'em up titulů. V řadě celkem 19 úrovní vás očekává středový i koncový boss nemalých rozměrů.

Ať už si zvolíte ztepilou krasavici Mayu, drobnou partyzánku Makitu či rudého gardistu Kyuza, k pravdě se probojujete přes úrovně s kamerou přecházející z top down pohledu vhodného pro přestřelky do izometrie určené kontaktním formám boje. V bitkách navíc čelíte i nejrůznějším nástrahám prostředí a rojům projektilů, což vyžaduje soustředit se na více činností najednou. Každá chyba přitom může vést k nutnosti opakování celé úrovně.

Mimo demoverze z DVD 35. čísla OXM měsíčníku nebyla xboxová verze hratelná na první ani druhé generaci konzole nikdy oficiálně vydána. Plná verze pro recenzenty však unikla na internet a lze ji hrát na flashnutém Xboxu či Xboxu 360.