The Mammoth: A Cave Painting

adventura > akční adventura *
freeware
24.08.2015 PC
inbetweengames
Hra The Mammoth: A Cave Painting vznikla během tří dnů v rámci game jamu Ludum Dare 33 a stojí za ní studio inbetweengames, známé tahovou strategií All Walls Must Fall. Na poli pěti minut vypráví příběh mamutí mámy a její pouti za ztracenými dětmi a následně i ztraceným stádem, během které se jí staví do cesty lidští lovci.

Vizuální stránka je inspirována prehistorickými jeskynními malbami a hrou vás provází hlas vypravěčky, reagující na vaši činnost.

Krásná jednohubka, která mě překvapila svojí hloubkou (moc her zadarmo jsem nehrál a asi od nich mám malá očekávání). Vizuál je super a délka hry úplně stačí, aby se na konci člověk na chvíli zamyslel. Ve hře v zásadě jen chodíte, troubíte na svoje mamuťátka, útočíte na lovce a k tomu posloucháte vypravěčku. Ale za těch pět minut to stojí.

Pro: Příběh, délka hry, vizuál, vypravěčka

Jeskynní malby mě vždy fascinovaly. Je skvělé, že se zachovalo vyobrazení lovu kořisti, a především pak mamutů, a v této hře jsem se mohl na chvilku vcítit do Mamutice, které kvůli hledání svých potomků uteklo stádo.

Hra je vyobrazena právě ve formě interaktivních jeskynních maleb, což je rozhodně netradiční a neokoukané zpracování a jeden z hlavních důvodů, proč si ji zahrát. K pohybu mamutice slouží kurzorové šipky, a dále pak Ctrl na svolávání mláďat a mezerník na útočení. Lze použít i myš, ale klávesnice mi přišla lepší.

I za těch pět minut, jež jsou třeba k dohrání, mi byl odvyprávěn kvalitní příběh, který mne zaujal a určitě jej chvíli budu mít v paměti. Takovéto tituly určitě mají smysl a já jsem rád, že jsem se k The Mammoth: A Cave Painting díky databázi dostal.

Pro: příběh, mamuti a lovci, interaktivní jeskynní malby

Proti: krátké

krátký příběh o mateřství, strachu a pomstě podaný skrze jeskyní nástěnnou malbu. krátké, jednoduché, upřímné.

Pro: vizuál, témata