Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Lost Valley

20.04.2015
15
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

"The Lost Valley" je atmosférická procházka přírodou z pohledu první osoby, nic více, nic méně. Vaše postava se ocitá v údolí s rozbitým kolem a dále tak po vlastních musí najít spásu. Procházet se můžete ve dvou módech přírody - v létě a v zimě.

Hra je poměrně přímočará, krátká a nenabízí ukládání pozice. Za to láká na osvědčený CryEngine. Do distribuční sítě Steam se hra dostala skrze systém Steam Greenlight.


Poslední diskuzní příspěvek

Když kliknu myší, tak mě to vyhodí zpátky na začátek... to je bug nebo fíčura?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
NEKUPUJTE TO! Ani v akci, tohle nestojí ani za €0,99. Po graficky vypiplaném Ethan Carterovi se mi dostalo do rukou TOHLE a já brečím. Brečím krev, tak moc to bolí. To, co tady provedla dvojice maníků s CryEnginem, je totiž něco, za co by měl CryTek požadovat stažení hry ze Steamu pro negativní reklamu.

Než se hra spustí, vykvete vám v kávovaru celá nová plantáž. Nastavení hra má, byť minimální, ale i když o sobě tvrdí, že nabízí až 4k rozlišení a dokonce i ultra-width, tak o 16:10 dosud neslyšela, děkuji. Už v hlavním menu začíná něco smrdět - ačkoliv si nastavíte ultrahigh grafickou kvalitu a větráček karty se rozezvučí, vy koukáte ze shora na les plný jehličnanů, které vypadají jak vystřižené z papíru a klátí se ve větru naprosto nerealisticky. Spustíte hru a tenhle jediný obrázek vypadá nejlépe z celé hry. Zbytek je totiž na míle daleko i medium kvalitě grafiky z prvního Crysis. Všechno to tu totiž vypadá, jak když se někdo učil v editoru, vytvořil nesmyslnou cestičku, osázel kolem ní dost nemotorně přírodu, dosadil i mimózně se objevující divně nascriptovanou a chovající se zvířenu a začal za to chtít peníze. Vypadá to děsně a ve videích si raději pusťte dvanácti minutový gameplay. Všechno vypadá tak... lacině pustě, trávu reprezentují ve větru se ohýbající jednotlivé trsy všude stejné trávy, cesty vypadají jak chodníky, voda na nich nereálně stojí, stromy se hýbou nereálně, všechno je to špatně a tfujky. Do toho je na zemi velká želva, co se stále hýbe, ale je na místě, pak nějaká srna, krokodýl na místě, dvě slepice, asi na dvou místech vážky, pak se mihnou ptáci, všechno se to hrozně divně leskne, vypadá plastově a vůbec, ty vole, já žasnul. Po Carterovi s jeho UE4 je tohle jak nečekaná facka. Navíc podle popisu byste se měli dostat od nehody skrze údolí pryč, takže jsem čekal že do civilizace nebo najít někoho... ale závěr mi přišel, že si dělají autoři fakt prdel, špatnou, a navíc i tady to vypadá hnusně.

Hra má, řekněme dva módy - jednou se procházíte v létě, kdy prší a všechno je lesklé a mokré. Druhou variantou je zima, kdy prší a všechno je lesklé, mokré, ale navíc je země trochu víc bílá (a je bílá i přesto, že je na ní voda), krom deště sněží a některé listy a kameny mají trochu bílý poprašek. Mnoho keřů a stromů jsou ale stále zelených, asi zrovna začalo sněžit dřív, než mělo. Jenže mě to stačilo jednou. Za možná ani ne pět minut jsem prošel od startu k cíli a opakovat těch pět minut se mi fakt nechtělo, nebyl k tomu vůbec žádný důvod. A těmi nejsou ani dokola se furt opakující se dva hudební motivy.

No prostě tragédie, ruce, nohy, uši i oči od toho. To už fakt určitě raději toho Cartera. Nebo Dear Esther. Nebo Tetris. Canastu. Člověče, nezlob se. Slovní kopanou. Defragmentaci disku...

Pro: Ukázka toho, co všechno se může skrze Greenlight dostat do Steam distribuce.

Proti: Nevím, jak dostatečně výstižně popsat "Všechno". Tohle mělo zůstat jen na YouTube a i tam by to po chvíli upadlo v digitální zapomnění.

+15