Tak jsem se zase vratil do lotro. Hraje nekdo taky? Zacal jsem od nuly a jsem ted skoro na 60. levelu v Morii. Mam guardiana a jedu red dps. Kam nabehnu, co natahnu, to lehne. Bavi me probehnout mistnost nebo tabor a pak naraz vsechny zabit. S tim tanky obrnencem je to jina pisen. Kdyz jsem pred lety hral burglara, tak zabit dva tri moby zaroven byl dobrej vykon. Nejhorsi pak jsou ty hluchy mista, kde je mezi mobem 20 metru vzduch a ne nejaka groupa orcu :D opet (vracim se do hry a jedu od zacatku prubezne) atmosfera bozi. Porad tipam screeny, svet je obrovskej a plnej nadhernych lokaci. A pristi rok bude dalsi datadisk..
Docela rád bych si zase po nějaký době zahrál nějaký to MMO. LOTRo mě vábí už dlouho, ale jsem strašně alergickej na téměř jakýkoliv F2P. Tady mě upoutal ten VIP status - chápu to správně, že jde prakticky o variantu: budeš platit tradiční subscription fee a my tě nebudeme srát žádnejma debilníma nabídkama a hru budeš mít tak, jak byla původně zamýšlena? Nechci aby na mě odevšud vyskakovalo Buy This a Buy That a zároveň ale nechci žádný gamebreaking, balance ruining výhody. Může se k tomu někdo nějak vyjádřit?
Niekto, kto by so mnou išiel hrať od začiatku?
Samého ma to asi baviť nebude...
Když nad tím tak přemejšlím, tak u zabití Thoroga jsem nikdy nebyl. Bylo tam několik kinshipových pokusů a skončily fiaskem .. :). Mytháci ho už asi dávno dali (nebo spíš s mixem CzC, kterým šel Thorog líp....). Jestli furt hrajou (Narni, Brita, Temperor a další) nevím, já už se do hry ale nevrátím.

Jednou jsem vysóloval v Ettenmoors jednoho z těch strážců pevnůstek. No, byl to asi 20?min fight. Nevím jistě jestli jsme zabili toho bosse v Ettenmoors v jeskyni, ale určitě jsme to taky zkoušeli (mimo Kinship)
Mě ten pocit že mě kdekoliv na světě může někdo sejmout právěže vyhovuje. Člověk se musí mít na pozoru a když dojde k nečekané potyčce, tak to je ten správnej adrenalin. A když vás sejme znatelně slabší postava jen kvůli momentu překvapení (než se rozkoukáte tak jste skoro mrtví), tak ten pocit nasrání "ty zmetku, počkej až se ressnu, to dostaneš hrozně!!!" fakt miluju :D To v LOTRO není, tady když běžim světem tam u toho vyloženě usínám, nikde žádný nebezpečí, jediný co mě může sejmout je potvora o 5 lvl vejš. A i ty souboje s mobama jsou tady nějaký nudný, jediný co mě bavilo byly ty naskriptovaný questy, který ale stejně byly jen o tom běžet za NPCčkem a zabíjet všechno co se hýbe.

Ale zase věřim že kdybych si zaplatil VIP (což rozhodně nehodlám) a dostal se na vyšší lvl tak by to bylo o hodně lepší. Proto si to ještě nechávám na disku a třeba na to někdy přijde řada.
FFA PvP čím menej pravidiel má tým lepšie. Niektorí sa v tom vyžívajú, prečo im kaziť zábavu? Pre ostatných je tam ten PvE ruleset. Ja PvP moc neholdujem, ale napríklad Darkfall ma bavil kde je k tomu FFA PvP aj full body loot (keď zomreš, itemy ostanú na tvojej mrtvole, a hocikto si to môže lootnuť). Treba sa len vedieť prispôsobiť a objaviť čaro v skrývaní sa, paranoidnom preskúmavaní okolia a nonstop-sledovaní či sa niekto neblíži :)
Treba dodať, že Age of Conan rovnako ako WoW, má tiež PvE servre, ktoré sa od PvP líšia práve (a iba) tým, že sa nedá v nich gankovať - tj nedá sa útočiť na ostatných pokial sa oni sami netagnú na PvP. Čiže ak ti v AoC vadilo, že ta gankovali vylevelovaní hráči, tak stačilo prejsť na PvE server (prečo si vlastne rovno išiel na PvP server, ked ti nevyhovuje open world PvP?) Toto je samozrejme nevýhoda pre Lotro, ktorý je celý ako PvE server a nedáva možnosť výberu.
Podle mě PvP je zde uděláno přímo dokonale. Pěkně si svoupostavu zažiješ a ohmatáš, než se dostaneš na max. lvl a po té můžeš to jít natřít živýmu Mordoru (což jsou úplně jiné postavy, skilly - takže stojí za to za ně hrát) v tzv. aréně. Myslím si, že to je mnohem lepší než si pobíhat po světě, získávat zkušenosti, či plnitnějaký solo quest a najednou vás někdo sejme - v horším případě vás bude pronásledovat skupinka o mnoho více vylevelovaných buziků s jediným cílem - nahmatat si body (aneb jsem citoval zážitky z Age of Conan a předpokládám, že většina čistokrevných PvP záležitostí takto funguje).

Ugraugra: Kup si jeden měsíc VIP (jedna platba tě nezabije) a hned změníš názor.
Súhlasim, ale v tom prípade je WoW Asheron's Call 2 vo svete Warhammer, na ktorý nezískali licenziu a tak ho nazvali Warcraft. WoW totiž hraním AC2 do bodky vykrádal a settingom Warhammera. V konečnom dôsledku teda Lotro naväzuje na skoršiu hru od Turbiny - AC 2.

Ale treba úprimne povedať, Lotro samo o sebe určite nesrší originalitou, respektíve tam kde sa o to pokúša, tak zlyhalo do bodky (legendary itemy, skirmishe).
Hrať WoW na free a hodnotiť na základe toho, že kedy ta hra za niečo stála, je pomerne zcestné. A inak áno, LOTRO je WoW v Tolkienovom svete s menej max.lvl contentom a prehnaným cyklením instancii kvôli tým skladaným itemom.
Tak to mě mrzí, každému to asi nesedne, já jsem u WoW strávil nějakejch tisíc hodin (na free serverech) a teprve až u LOTRO se mi stalo, že mi MMO sedlo - stylem hraním, zábavnými questy, komunitou, prostředím, grafikou... Mounta už můžeš mít na 5. levelu sice jen na 24 hodin, ale aspoň něco :D. PvP tam je - monster play, bohužel zatím jen pro VIP hráče. Já stejně nejsem obdivovatel PvP, takže mi tohle nechybí. Z 15. levelu to už není takový problém to dostat na 20. level. Pak už je možnost chodit instance, nebo skirmishe a určitě už budeš mít peníze na mounta.
Teda musim říct že mě ta hra začala neskutečně nudit už na 15. lvl, ted jsem na to už měsíc nešáh a to jsem si pořád říkal že se k tomu vrátím a dotáhnu to na tu 20ku abych dostal mounta. Nevim no, přijde mi to jako slabší WoWko, který si můžu zadarmo a bez omezení zahrát s prvním datáčem (kdy ta hra ještě za něco stála) na free serverech. A navíc je to bez PvP což je prostě nuda.
Tie tomy na atributy predtým neexistovali. Oni občas dropnú aj v dungeone level 50+ (približne raz za 50 runov - a k tomu ešte musíš vyhrať dice roll v parte), čiže s tým sa nedá moc rátať.

Lotro nebolo na tom zle ani predtým, mali možno 200,000 hráčov. Problém je ten, že vkuse ponúkali lifetime membership za $100. Si zober že množstvo hráčov si to kúpilo a po rokoch sa z nich viacmenej stali neplatiči. Onlinovka potrebuje každo mesačný profit zo subscriberov, ak chce fungovať a mať tím developerov čo dodáva nový content. Tento F2P podla mna zaviedli aby mohli pomocou tých rôznych tomes a iných somariniek začať znovu ždímať penaženky lifetimerov.

Okrem toho tento istý F2P zaviedla Turbina asi rok pred Lotrom v ich staršej hre Dungeons and Dragons Online a tam sa ukázal ako úspešný.
Ještě jednou dík, aspoň vim, že když budu chtít něco vysvětlit k LOTRO, vim, kam se podivat. Ty tomes zvyšující atributy se daly sehnat dřív normálně ve světě? Je to WoW vs ostatní, ale i tak si myslim, že LOTRO fakt uspělo. Když ještě nebylo F2P, kolik vůbec hrálo lidí? Nevíš, proč se vlastně rozhodli pro F2P, hodně hráčů odcházelo? Jinak k F2P - si vem kolik lidí se jenom připojilo a zkusilo si to, v kinshipech je hromada low levelů, který se už ve hře nikdy neobjeví. Takže pořádně to zůstane hrát jen pár lidí, kterých ale imo nebude zas tak málo. Hodně z nich časem zjistí, že bez vložení úsilí, peněz příjdou o hodně obsahu. Tenhle model je rafinovanej no, když si řada lidí uvědomí kolik do toho vrazí peněz než normálně při placení měsíčních poplatků. Vim, že by mě F2P model taky rázně naštval po těch měsících/letech, protože já bych očekával při tom být VIP mít trochu víc výhod a to jsem někde čet, že chtěj s Isengardem zpřístupnit i Monster Play. Nejlíp udělali s tim, že ty body se daj získávat zadarmo ve hře, bez toho bych to nikdy asi hrát pořádně nezačal. Je to výhoda, že si člověk zaplatí, co potřebuje a hraje, kdy se mu chce. Já jsem si většinu turbáků nafarmil, ale i tak mi někdy při nějakých akcích ještě nějaký scházely, tak jsem si holt za ten zbytek zaplatil. Myslim si, že s timhle počítali a že moc dobře vědi, proč tam ty deedy s turbine bodama zakomponovali. A časem snad donutí i mě se stát VIP, jestli teda do tý doby nebudu mít všechno, co jsem chtěl. Část lidí z kinshipu, co je VIP neví ani jak s turbákama naložit. 1 si koupil toho koně (ten Steed of the Night, nebo jak to je) pro všechny svý 3 charaktery, nebo si kupují shared storage. Já vlastně mám všechno, co chci a akorát na co budu potřebovat turbine body bude na zbytek quest packů, trait sloty a Mirkwood. Tim F2P tu hru hlavně nakopli.

Tebou zmíněné MMO neznám no, hrál jsem jich fakt málo. Určitě se je ale budu snažit vyzkoušet (jestli tam je nějakej trial), i když cejtim, že LOTRO je asi to pravý.
Champion je AoE DPS, ktorý musí hlavne dávať pozor aby nepreagroval tank. Tj, vedieť dať čo najväčší damage, bez toho, že po tebe začnú útočiť moby. Offtank znamená, že tankuješ moby, ktoré tanku ujdu k healerom, a ten nestíha všetko agrovať, pri väčšej skupine.

Popularite k WoW sa nemôže rovnať žiadne MMORPG. Lotro môže mať max 500,000 hráčov, z čoho je tak polovica platiaciach. Stále je to 3-4 najpopulárnejšie MMORPG. Mne to pripadá ako extra populárne popri Fallen Earth a Darkfall, ktore hraje tak okolo 20k.

F2P nechválim, ale ani ma moc neirituje. Tómy, ktoré zvyšujú atributy permanentne, a ktoré sa dajú viacmenej získať iba zo shopu ma však štvú riadne. Niektorým ostatným hrám čo hrávam by F2P možno pomohlo - Vanguard, Fallen Earth získať trochu popularity (Darkfallu moc nie), i keď ja by som to zrejme nevyužil a nadalej si platiť mesačne.

Náročnosť dungeonov narastá podla levelov, potom ako revampli Greater Barrows a Garth Agarwen je to bieda, ale vyššo-levelové dungeony sú celkom náročne.
Dík. Pak tu teda nastává otázka, jestli tu je teda pro ty, co hrají ve skupině, dostatek obsahu, což mě teda netrápí páč já tohle vítám. Já teda, co jsem se juknul do Barrow-Downs, tak mi nepřipadalo, že by bylo těžké se tam sehrát, je asi pochopitelné, že později je souhra party a vědět, co dělat, dost důležitá, ale zároveň doufám, že to není tak hardcore jako dřív ve WoW, kdy jsem si u kamaráda pročítal ty jeho taktiky a divil se, jak je to těžký vůbec pochopit. Já jsem slyšel, že instance v LOTRO nejsou moc těžký a ani netrvaj moc dlouho, ale asi máš na mysli tu souhru hráčů...

No, hele já jsem se při hraní za Minstrela, kdy se mi naskytla možnost healovat nějaký ty lidi, dost ztrácel. Jen tak tak jsem toho týpka udržel naživu, i když zase to bylo na 20. levelu a ten dotyčný byl schopnej naaggrovat na sebe celou armádu. Prostě mi to přišlo jako dost těžký, protože mu i dost trvalo než vyvolal to léčivý kouzlo, ale spíš jsem měl skill tab naházenou plnejma útočnejma skillama a na heal a partě prospěšných skillů tam moc nebylo.

Jaká je vůbec role championa v partě, kterýho teda mám zaměřenýho na dual wield a dávám si u barda ty berserker věci? (vypadlo mi to) Zaslechl jsem něco jako off-tank, což stejně nevim, co přesně znamená :D a navíc se musí vyplatit měnit stance na Ardour (doufám, že to píšu správně), páč jinak na to healeři pěkně nadávaj. A hele asi si to trefil, přesně tyhle mám snad v traitech daný. Tak ono já jsem na tohle blázen a plnim deedy už teď, páč chápej, že jako premium player celkem ty turbine body potřebuju. Crafting už mám snad u jedný věci i Artisan.

Tak to si mě dostal, u mě to bude určitě mnohem víc času, chci mít tak nějak všechno důkladně projetý a hotový :D, hraju to poprvý, musim si pořádně prozkoumat všechny lokace a tak. Věřim, ale že to neni problém. Páč třeba jak rerolluju charaktery, tak už mám 20. level v cuku letu, ty počáteční lokace, questy, znám už pomalu nazpaměť a nejlepší na tom je, že mě to baví i podesátý za sebou.

Určitě souhlasim, mě už to štve z toho důvodu, jak se na to lidi hrozně moc soustřeďujou a nevěnujou se tomu, co mě třeba osobně baví nejvíc - objevovat hru, plnit questy a tak. V Bree je to prostě katastrofa tim spamovaním, což "prý" připomíná WoW, jinak je ale komunita LOTRO dost jiná a hodně lidí taky jede role-play. To se mi na tom ale líbí, hledal jsem MMO jako je tohle.

By mě zajímalo, jak je vůbec LOTRO populární, jestli se to nevyrovná už i tomu WoW. Nikdy jsem si to nemyslel, ale co takhle koukám na net, tak existuje hodně stránek o LOTRO a fan základna je taky početná. A co vůbec jako veterán řikáš na F2P model? Já ho považuju jako exemplární příklad toho, jak se má F2P dělat. A hrozně se mi líbí, že tě Turbine nijak moc za hraní zadarmo nepenalizuje, akorát tak v tom, že tomu musíš věnovat ještě víc času. Já už mám jako F2P Morii, baťohy, charakter slot, dokonce i nějaký blbůstky :D.

Za Championa se mi hraje dobře, sednul mi kupodivu hned, myslel jsem si, že to je jen charakter za zkoušku, ale přirostlo mi to tak k srdci, že jsem za něj začal hrát naplno. Jen doufám, že to s ním budu zvládat i dál. Určitě už bych měl za něj 40. level, ale holt jsem farmil turbáky za alty, což bylo i kvůli tomu, abych si ošahal ostatní charaktery. Chicken session mi dalo taky zabrat, jsem rád, že se mi to povedlo bez pomoci, v kinu to dělal někdo i s pomocí, tim myslim první fázi, na free session kašlu, možná to ještě zkusim a budu mít štěstí, nebo s kinem, ale co už - Undying titul u Ranael taky nemám :D.
Ano hunter má 25% frekvenciu, tj každý štvrtý koho stretneš je v priemere hunter. Čo pri 9 classov je to dosť výrazne. Za ním ide champion s 14,5. Pred pol rokom o tom niekto na fóre urobil celkom podrobnú štatistiku. Burglar bol posledný.

Na level 65 sa dostaneš solo bez problémov. Aj cez Moriu. Vždy je nejakých tých 5 percent questov v každej zóne, ktoré su pre grupu, ale tie môžeš preskočíť a vrátiť sa k ním prípadne na vyššom levely.

Hráči väčšinou rátaju s tým, že budeš poznať taktiku v dungeone, ale zriedka majú problém ti ju vysvetliť ak ich upozorníš, že si tam prvý raz. Paradoxne najlahšie je hrať za healera pre prvú postavu - a s ním sa naučiť taktiky vo všetkých dungeonov. Healer je vždy vzadu, nemusí nič vedieť v podstate iba healovať a tak sledovať približne čo robia ostatní.

Po lvl 65 si dokončíš deeds, ktoré potrebuješ (zrejme justice, valour, fidelity, determ, loyalty pre championa - ale určite možností je viac), a môžeš sa venovať craftingu, legendary itemom, alebo farmenie gearu cez rôzne tokeny. Tie symboly sú na crafting a dajú sa predat po 15goldov. Tých tokenov je tolko, že sám mám v tom dosť chaos. Verím, že to trochu poupratujú v Isengarde. Reputácia je dobra íba v Morii - kvôli skill booku, a pár dalších ak chceš špecialne vypadajúceho koňa, alebo nejaký unikátny nábytok do domu.

Vytvoriť max level postavu s max deeds, a obstojným gearom zabere od 10 dní do 15 played, podla toho ako dobre hru poznáš. Legendary itemy sú itemy ktoré majú svojich vlastných 60 levelov, a levelujú spolu s tebou. Tie začneš používať od Morie, tj od levela 48 približne.

Osobne tiež ignorujem tie skirmishe, príde mi to rovnako na hlavu ako tie legendary items. Opakovať stále tie isté primitívne scenáre, kde stojíš na mieste a odrážaš jednu vlnu nepriatelov za druhou 30 minút ma vyčerpovalo už pri druhom pokuse.

Wardena nechcú preto, lebo je to najtažší class na hranie - množstvo hráčov to nezvláda a strácaju agro. Warden je totiž tank ako guardian. Najviac ludia chcú captainov pre ten ich morale buff, - a pretože ich je velmi málo podobne ako burglarov (tých však málokedy chcú). Velmi je žiadaný LM a Minstrel.
A je pravda, že Hunter je nejfrekventovanější postava na serverech? Jo a hele, dá se vůbec dostat sólově až na 65. level? Slyšel jsem, že v Morii se to hraje hodně na skupinu. Mně se na LOTRO hrozně líbí právě to, že se dá hrát skvěle sólově a díky epic questum si připadám jako bych hrál nějaký skvělý RPG. Neznamenalo by to, že bych si neužíval i hraní ve skupině, ale do ní se většinou dostanu při plnění deedů, nebo když se někdo nudí :D. A dají se instance zvládnout i bez znalostí, nebo s náhodnou skupinou? Nabídek mám do nich dost, ale vždycky dělám něco jinýho xD. Rád přijdu k nějakému lepšímu gearu ke konci hry, nebo co člověk vlastně může dělat po získání 65. levelu? Ona to asi není vůbec nutnost jet dál instance a tak, hlavně jsem si všímal, že 65. levelu jde hlavně o repku a nebo o nějaký symboly, který právě získávaj v instancích, to záleží spíš na preferencích asi... Já jsem si všimnul, že officer z našeho kinu má asi 4x 65. level a hraje stejně za ostatní classy, který závratnou rychlostí leveluje. Hodně lidí jede dungeony v Bree a skirmishe, ale já prostě radši questim a nevěnuje se tomu, vím, že se díky tomu dá získat hustý zboží...

Ono já stejně než budu mít 65. level, tak už vyjde Isengard :D a navíc já tu hru právě hraju tak jakože sólo prostě, nevim jak to popsat. Jak dlouho vůbec trvá vylevelování takovýho charakteru včetně odboček pro získání reputace, deedů apod. aspoň zhruba? To by snad bylo dost k otázkám, dík za odpovědi. Jinak já jsem si koupil Morii zrovna nedávno.

O legendary itemech jsem moc neslyšel, ale vim, že mi jeden z kinu poslal nějakou championovou zbraň :D. Já už toho burglara moc neřešim, určitě za něj pokračovat v nejbližší době nebudu, i když jsem za něj lootnul za jako jediný charakter kostlivce koně :D. Navíc ho mám za hobita, za kterýho se mi taky moc dobře nehraje. Jinak všim jsem si, že spíš v partě nechtějí Wardeny, který je zase naopak skvělý pro sólo hraní.

Jinak taky už to není tak skvělý, v North Downs a Evendimu už jsou questy, který sólově už moc nedávám... doufám, že s tim sólovánim nakonec nepříjdu o hromadu věcí.
Hrám to od vydania, nie stále ale vždy sa po pár mesiacoch vrátim, založím novú postavu a dotiahnem ju aspoň k morii. Teraz tak ukončujem posledný class Wardena, práve idem do Mirkwoodu. End-game skoro vôbec neriešim so žiadnou postavou odvtedy čo vyšla Moria. Ten systém legendary itemov mi príde uplne na hlavu.

Je pravda, že burglar málo umiera, pretože má Hips - hide in plain sight, a pár trickov ako zdrhnúť ked mu ide o život. Ale to neznamená, že je dobrý soloer. S elitou si neporadí, ani väčším počtom normálnych mobov naraz. Nemá žiadnu aoe (area of effect) abilitu, a jeho main damage je príliž závisly od toho či dá critical hit alebo nie. Celkovo, burglar bol od začiatku považovaný za totálneho underdoga, a stále je.

Nikto ho nechce poriadne v parte, nerfli jeho stealth, jeho fellowship triggre (to sú tie farebné kolečká v parte), jeho DPS, a teraz sa všetci čudujú, že je to najmenej populárny class zo všetkých. To si môžeš overiť, ak použiješ filter v social bare a dáš si hladať hráčov podla classu.

Zdá sa mi to, alebo som už pomaly používam viac anglikanizmov ako slovenských slov?

EU store má rovnako vela všelijakých akcií. I ked ja ich nevyužívam, ked mám občas náladu, tak si zaplatím VIP na mesiac.

Ugra: tak to inak asi nevyriešiš. Ak si stahoval klienta z oficialnej stránky, tak iná možnosť nie je.

Právěže brzdí - jede to 20 Kb/s a podle mejch výpočtů to bude tak za 5 hodin, což mě fakt sere. Kdyby to jelo fullspeedem, tak neremcám.
Abych se přiznal, tak jsem si tím jistý nebyl, protože to spíš vyplynulo z toho, co jsem čet v chatu od ostatních lidí a aspoň zpočátku mi opravdu připadalo, že v některých questech neumírám tak jako ostatní. Byla to má druhá postava vůbec a narozdíl od championa a nebýt afk, tak by se mi bejvalo podařilo získat Undying titul :D. Jinak já jsem sneakování ani moc nevyužil, protože jsem ho hlavně hrál, abych získal co nejrychleji turbine body xD.

Jinak skláním poklonu k tvému výkonu, dostat tolik charakterů na 50. level je fakt epic. Taky bych byl rád, kdyby se mi to podařilo. Já jsem se zatím dostal s champem na 35. level.

Jj, to je pravda. Lidi z kinu se začínají připojovat tak kolem pátý hodiny večer a odcházejí tak ve 2-3 ráno. Já stejně instance zatim neřešim, páč na to příjde čas teprve později a hraju hlavně sólo. A 80% serveru se mi moc nezdá, potkávám dost lidí. Tím nechci naznačit, že chci obhajovat US, ale vem si, že já už do toho vložil opravdu hodně času a na EU vstup do F2P jsem prostě čekat nehodlal. A když na to přišlo už jsem měl rozjetej charakter naplno, apod., bylo rozhodnuto. Stávalo se mi, že jsem narážel na pár Čechů, blbý je, že podle jména je nepoznáš :D. Já chci samozřejmě využít i obsah hry po získání 65. levelu a vim, že nebude lehký procházet a stíhat čas instancí, ale řekl jsem si, že uvidim a na US serveru prostě zůstanu. Byl jsem i v kinech, který nebyly z US a hráli v přijatelnou dobu. Je to těžký, ale jde to. A navíc nevim, jak je to v EU s LOTRO store a jejich slevama, který taky dost využívám.
Jo, je to Codemasters, tak snad máš pravdu. A ty patche se teda daj stáhnout nějakym jinym způsobem? Tim autopatcherem to budu stahovat do zejtra :(
To je EU klient. Je tam vidno "...asters offices will be closed" - to slovo je Codemasters - čo je europsky distributor.

Na Snowbourn servery sú 4 CZ/SK gildy, na Laurelin je jedna, o ostatných neviem. Ten status 6200 je nič, to by malo byť do hodiny.
Trochu odbočim - spustil jsem klienta a ted to zase stahuje nějaký patche, ale bohužel rychlostí 10kB/s, což je dost průser, nechci čekat do zejtra. Nedají se patche stáhnout odjinud (jako u wowka)?

Screen (třeba z toho poznáte i jestli je to EU nebo US verze).
Jasné, ale písal si, že burglar je dobrý na solo, čo sa mi teda nezdá. Hral som všetky classy min. po level 50, väčšina je už na 65, a burglar je hned po captainovi najhorší solo class. Jedna vec je pravda, že sa môže sneakovať a tak nestrácať čas zabijaním non-quest mobov, ale ked príde na lámanie chleba - pri boji s viacerými mobami alebo jednou elitou, tak ide dole velmi rýchlo.

Minstrel na druhú stranu, je extremne výkonny na solo, kedže ako jediný class môže kite-ovať - tj spomalovať mob, utekať pred ním - nenechať sa trafiť a utočiť zdialky svojimi songami. Pri dobrej power regenerácii, može takto kitovať aj dve elity. Loremaster a Warden rovnako, sú velmi silný. LM kvôli svojmu petovi a množstvu debuffov, a Warden jednoducho vela znesie, a čím viac mobov je na nom, tým viac sa lieči.

Ano ak hrávaš od pol noci do rána, tak US server môže vyhovovať, ak však niekto hráva tak štandardnejšie po robote od 18:00-23:00 tak má problém kedže vtedy je tam obed a 80% hráčov je v práci.
Jinak k US - já tam hraju už od začátku F2P a k žádným problémům s připojením nedošlo, v mym kinshipu se chodí instance většinou v 6, což je pro mě půlnoc a vzhledem k tomu, že hraju hlavně přes noc, tak to neznamená žádný problém.
Jinak já jsem měl na mysli u class ne to, která je dobrá a která ne, spíš to, aby si osahal, za kterou postavu se mu hraje nejlíp a při 20. levelu ještě není takový problém jestli s postavou pokračovat nebo ne a zároveň už to nabízí dostatek času k tomu si classu dostatečně ošahat a jejich vývoj je znát už i při 10. levelu, kdy jsem u Kapitána zjistil, že se mi za něj hraje mnohem líp.
Premium to play no :D. Minstrel je de facto healer, hraje se za něj dobře, bavilo mě zkrátka slyšet furt ty tóny, když jsem používal skilly. Já jsem deedy za něj ve startovních lokací splnil všechny, nejde o to, že by to nešlo, ale jde to celkem pomalu a navíc, když budeš hrát ve dvou, tak to půjde jedna radost stejně. Kapitán má taky "peta" - vojáky. Je to prostě všehochuť, ale nevlezlo mi to do krve. Lore-mastera teď v updatu dost změnili a to dost k lepšímu, taky dokáže léčit a vrhá firebally, posílá medvěda na ostatní apod. xD
Já nevim, asi jo, já jsem klienta stahoval v době, kdy to vyšlo F2P na US. Jestli je tam logo Turbine a na výběr z 15 serverů, tak je to jasný. Hraju na Arkenstone, kde mám 6 postav xD, hlavní se jmenuje Ranael.
Minstrel je jeden z najsilnejších solo-povolani spolu s Wardenom a Loremasterom. Najhoršie jednoznačne Captain a Burglar. A teraz neriešim rýchlosť zabíjania, ale schopnosť solovať elitné moby alebo väčšie skupiny signature mobov.

Nepočúvaj moc tieto triky, že čo je dobré do levela 20 čo zabere tak max 12 hodín. Väčšinu času totiž stráviš na vyšších leveloch a tam sa tie classy otáčajú o 180 stupňov.

Je hlúposť ísť na US server. Máš väčšie pingy a ked to budeš chcieť hrať vážnejšie, a robiť skupinové dungeony a raidy, tak zistíš, že väčšina servera bude spať počas tvojho prime time - kedže je tam 5-8 hodinový časový posun.
Co je P2P status? Slyšel jsem akorát o F2P, premium a VIP.

Já hudbu rád, takže minstrel by se nabízel, akorát si mě ted teda odradil, protože deedy bych plnil rád :) Guardian se mi taky nelíbí, takže okruh je zužen na minstrel, lore-master a kapitán.

Jinak jelikož jsem klienta stáhl z lotro.com tak mám asi taky US klienta, co? Možná bysme se mohli dohodnout a jít na stejnej server, ještě nemám žádnej vybranej, tak bych tě tam měl aspon jako support :)
2 postavy myslim no :-/. Já hraju na US a ten má 15 serverů, nebo kolik, takže jsem si to hezky rozhodil. Já jsem jednou zaplatil za body a dostal jsem P2P status = 3 postavy na server (dneska už jich mám 6 xD). Neni to zas tak těžký si vybrat, pokud jsi F2P, tak to odpadává Warden, Rune-keeper a teda i Champion a Burglar :D. Takže zbývá Minstrel, za kterýho mě to moc nebavilo, protože na sólo nic moc a na plnění deedů už vůbec, ale jako je to dobrá classa, kór když si člověk vezme, že "zabíjí hudbou". Lore-master má zvířátka. Kapitán je taková všehochuť ze všech povolání. Hunter je asi nejoblíbenější postava, narážim na něj všude. Guardian - taky neni špatnej, ale prostě připadalo mi to těžkopádný a já radši než meč a štít mám radši dva meče. Já bych osobně šel za Huntera, když ne za Championa, ale řikám žádná classa není vyloženě špatná.

Jinak na blog jsem napsal rozsáhlý dojmy, takže kdyžtak můžeš mrknout, třeba to pomůže v rozhodování xD.
Budu to hrát s kolegou, kterej si vezme právě čempiona. A vyzkoušet každý povolání nemůžu, freečka maj myslim omezení postavu na account :) A dělat 7 accountů se mi nechce.
Každá classa má svý pro a proti, to je těžký co poradit. Burglar je pro řadu lidí dobrá postava, která zvládá skvěle sólově group questy při levelu, kde ostatní classy pokulhávají. A jeho debuffy jsou taky dobrý, ale mně osobně tahle classa moc nechytla a zůstávám s championem. Taky záleží, jestli radši bojuješ nablízko, z dálky... Sólo hraní, hraní ve skupině... I když hraju za šampiona, tak se mi skvěle hraje za huntera. Zabíjí potvory dřív než k tobě přilezou, má +15% k rychlosti chůze při 15. levelu, porty... Je to holt těžký :D. Já jsem zkoušel všechny classy až do 20. levelu kromě Wardena a Rune-keepera. Radim tohle - zkusit všechny a vybrat si :D. Neni problém se dostat s nima na 20. level za den/teda jednu postavu za den.

Jo a mně se třeba ty questy líbí a oproti ostatním MMORPG se mi zdaj mnohem zábavnější, hlavně v epic quest linii to stojí za to a zatim se mi nestalo, že bych se přistihl u toho, že by mi připadalo, že by se opakovali... Vždycky může člověk si ten stereotyp vynahradit craftěnim, rybařenim, plněním festival questů :D...
Přemejšlim jaký povolání vzít. Kromě zloděje přicházej v úvahu všechny. Koho byste doporučili?
Mě to teda moc nechytlo. Dostal jsem se něco přes lvl 20 a ty úkoly se tak neskutečně opakujou, že jsem to vzdal.
Ja WoWko nemusím, ale povedať že po WoW zamrzol celý žáner nie je pravda. Opak je pravdou. Práve po WoWku si businessmeni z akciových trhov konečne tento žáner všimli. Pred WoW vyšlo možno 20 MMORPG dokopy - po WoW ich sú stovky. A tu nejde len o počet, tu ide aj o objem penazí ktoré sa pretočili. AoC stálo $100 miliónov TOR bude stáť $250miliónov , neslýchané sumy pre tento žáner na dobu pred WoW (EQ1 stálo $8 mil).

Ty si si možno všimol iba tie najväčšie projekty (ktoré sa samozrejme snažia imitovať úspech WoW), okrem nich však vyšlo množstvo malých alternatívnych MMORPG, ktoré sa hrajú úplne inač, a ktoré by nemali šancu vzniknúť ak by práve WoW nenafúklo market segment tohto žánru.

Tvoja veta "Osamělým vlkům LotRO nedoporučuji" je nonsense. Totiž v tomto žánry, žiadna hra nie je taká kde by 100 percent questov/contentu bolo solo. Lotro je však k tým 100 percentám najbližšie zo všetkých. Ak by si neodporučil Lotro osamelým vlkom, tak si ozaj neviem predstaviť onlinovku ktorú by si im doporučil.
Ebb: Dík za mínusko :) Co se týče té věty "Osamělým vlkům LotRO nedoporučuji": Je možné, že to tvůrci říkali. Ale je tam pár questů, které jsou opravdu pro jednoho dost těžké. Teď si vzpomenu třeba na quest, kde musíš chránit ovci, která utíká od nějakejch goblinů nebo co to bylo. S bratránkem jsme byli na optimálním levelu a stejně jsme to nedávali a museli jsme si ještě nechat pomoct od někoho poblíž, protože těch potvor tam bylo neskutečně moc. A fakt je tam dost questů, na které potřebuješ Fellowship. V Kraji jich je jen pár, ale co jsem slyšel, tak jich je po světě čímdál tím víc. Takže žádný nonsense.

A k té podobnosti s WoWkem. MMO jsem sice moc nehrál, ale tak snad vidím. Koukal jsem na nějaké gameplaye, občas jsem se na něco mrknul u různejch známejch. Na začátku komentáře jsem psal, že nepůjdu moc do hloubky. Je mi jasný, že kdo u těchto her tráví 30 hodin denně, tak vidí rozdíly v PvP systému atd atd. Ale já, jakožto SP hráč to vidím zjednodušeně a proto jsem napsal výtku takovou, jakou jsem napsal.
Přesně tak, traity samotné získáváš plněním class questů a deedy spojenými se slayeřením, průzkumem lokací apod. Proto se vyplatí plnit deedy nejen kvůli turbine bodum, ale i kvůli traitum. Virtue traits sloty máš odemčené, myslim, jenom dva, ostatní sloty se ti otevřou levelováním, ale už si je musíš koupit (stojej asi 95 TP). Stejně tak je to nějak u ostatních, akorát u některejch je otevřenej jenom jeden slot. Při 15. levelu mám takový pocit dostaneš první quest právě na class trait u trenéra. Koukal jsem, že je to u class traitů i pak nějak rozvětvenější, tak si můžeš tu postavu profilovat, já se u championa třeba věnuju berserker bonusům (nevim to přesně, nemám to zaplý :D).

Horší je, že teď už jsou slayer deeds mnohem náročnější z původních 30 a u advanced 60 killů je to teď i 80 a pak v advanced 140, ale dá se to :D. Člověk u toho leveluje, získává vendor trash (=peníze)... záleží ale na tom, jak se k tomu člověk bude stavět, je pravda, že to začne být chvílema úmorný a nedivím se, že většina lidí dá radši přednost koupě za body.

Jo a blbý je, že bohužel koupě trait slotů se vztahuje jenom k jednomu charakteru, narozdíl třeba od takovejch báglů, takže pokud má člověk alty, musí si je koupit znova a to se prodraží, já, co byla sleva, tak jsem jich rovnou koupil asi 6 slotů a to ty body bohužel rychle mizej.
Traity sú niečo ako talenty, akurát je ich treba získať. Každý class má 24 rôznych traitov, z čoho si 8 vyberie (u barda v každej taverne) + 7 legendary traitov, z čoho si vybere tri (toto platí pre level 65 - tie sloty u barda sa otváraju postupne). Navyše pri rôznych kombináciach tých traitov sa dajú získať niečo ako set bonusy -- treba pozreť každý class zvlášť.

Okrem toho, sú tam virtues (justice, determination, honour, wisdom...) je ich okolo 30 každý dáva 3 rôzne iné bonusy. Opäť je ich treba získať, každý až do ranku 10. Vo F2P verzii, ak sa nemýlim je treba vyššie ranky otvoriť za Turbine body aby sa dali "slot"-núť u barda. Týchto je možné mať max 5. Tie lepšie ako justice, valour - ktoré dávaju dosť slušný vitality a morale bonus na vyšších rankoch sú aj ťažšie získatelne.
Hele, jak přesně fungují traity? Nějakjsem nepochopil, jak se to používá. Můžu t vůbec jako F2P hráč používat?
Já hraju US verzi na Arkenstone serveru a zatím si nemůžu stěžovat vůbec na nic. S F2P taky není vůbec problém, pokud plníte deedy, sledujete slevy a není problém občas věnovat trochu času grindu. Škoda, že jsem nestihl slevu na Morii. Jinak už mám pět baťohů, zpřístupněných 6 lokací a zbyly body i na kravinky jako šaty. S novým datáčem se zpřístupní i Monster Play, takže vip hráči budou mít výhodu akorát s využíváním destiny bodů. Samozřejmě, že vám předplatné ušetří hodně práce, ale pokud máte nějaký ten čas a náladu, tak si vystačíte i s F2P. Doporučuju si koupit aspoň jednou nějaký body, páč jako P2P je to lepší a ušetří vám to taky dost bodů.
Jak je to s tím Free to play? Je to free (samozřejmě s nějakým tím osekáním) celosvětově nebo zatím pořád jen v USA? Oficiální stránky jsou docela paskvil...
JohnCZ: Myslím, že do levela 14, respektíve kým sa ešte len pletieš v Shire -- po pár hodinách hrania, je 90% všetkých MMORPG fantastických najmä pre hráčov čo MMORPG obvykle nehrajú. Alebo ešte horšie, ak hrali iba WoW -- a zrejme preto máš iba také pozitívne zážitky.

Veta "Osamělým vlkům LotRO nedoporučuji, protože u některých questů je skupina dokonce podmínkou." je úplny nonsense. Samotní developery priznali, že Lotro je cielené najmä solo-hráčom a každý kto pozná tento žáner vie, že Lotro od začiatku bolo a stále je povazované za čisto solo MMORPG vrátane end-game.

"Těmto skupinám hra (překvapivě) říká Fellowships, neboli Společenstva" Ako fanušík Tolkiena z tvojej prvej vety, by som usudzoval, že by si mohol vedieť že Tolkien nazval tých deviatich čo opustili Rivendell ako Fellowship of the Ring. (Nevolá sa tak náhodou aj celý prvý diel - kniha+film?) Je to celkovo dosť známy pojem aj pre neanglicky hovoriacich.

Okrem toho nerozumiem, prečo opisuješ, že žáner MMORPG zamrzol po vydaní WoW, pričom v jednej z prvých viet v komentáry priznávaš, že MMORPG si hral dokopy pár hodin a to iba WoW a 4story. Podobne - z komentára: "moc velká podobnost s ostatními MMO" pričom si takmer žiadne nehral mi nejde do hlavy. Pripadá mi to akoby si prečítal pár článkov, alebo forum na mmorpg.com a robil závery nie z toho čo si odohral, ale z toho čo kto kde napísal. Sorry u mňa na mínusko a to sme dali podobné hodnotenie.
JohnCZ: Isilgard je vyloženě jméno pro hobita jak vyšitý... :D
Jinak já to teď taky trochu hraju (zatím jen lvl 14) a celou dobu sám. Ale jinak spokojenost.
Tak mi to napsalo, že ta verze už vypršela :( Kua já si nechci vytvářet new account :-/

EDIT: No tak to je systém! Stačilo do vytváření accountu zadat muj email a checklo to, že už tam jsem a nabídlo mi to stažení :D
No, mě to po vytvoření účtu přesměrovalo na link ke stažení. Jestli chceš ale, můžu ti klient downloader upnout někam. Mám ho ještě na ploše.
Tam to po mně chce akorát vytvořit účet. Ten ale mám vytvořený od doby, když byla beta.
Ebb: Šajze... 15GB na herním disku mám přesně, tož nic no=D
Ebb: Takže si zadarmo hru neužiju? Škoda, celkem mě láká, ale ne natolik, abych do ní vrážel nějaké money. U MMO moc dlouho nevydržím.
Ebb: Dík, ještě mě napadlo, jak to je s Monster-play? To se mi zpřístupní až po monthly sub?
V europe to fičí len pár dní, ale ano ide to.

Pooky: No keď zaplatíš mesiac, odstrániš limity na ten mesiac. Lifetime už nie je. Ak by si chcel jednotlivo pokupovať content a odstrániť také tie nezmyselné gold limity a bágle, tak to sa nedoplatíš. Ak to chce hrať niekto tak nejak serióznejšie, tak musí platiť monthly sub.
Ebb: A kdybych chtěl všechny limity "natrvalo" odstranit, tak si to musím klasicky zaplatit na měsíc (respektive celoživotně), nebo to funguje jinak?
Spíš jsem myslel, jestli už to jede a jestli se dá někde stáhnout ten klient.
Všetko je spoplatené. Ako F2P hráč, máš limit na počet goldov (menej ako je treba na level 35 mounta), menší počet inventory slotov, 2 miesta pre postavy na každom servery. Od level 20 nemáš prístup k 99 percentám questov - treba dokupiť quest packy, nemáš prístup k swift travelu, atď, atď. Za peniaze si hráč môže mimo iného aj pokupovať tómy do atribútov, ktoré ich permanentne zvyšia.

Namiesto free to play by som to skôr nazval endless trial.

Johny porovnávať onlinovku s Arcaniou vo volnosti je dosť podivné. Ak by si porovnával Lotro v rámci žánru MMORPG, tak už to vo volnosti pohybu take slávne neni. Skôr naopak.
Čím pripomína WoW? Grafická štylizácia je úplne iná, to sa skôr už podobá na Guild Wars.
Z původních 80 zvedám na 95. Ta hra je až neuvěřitelně propracovaná a já jsem úplně nadšen. Právě jsem navštívil Dno Pytle a potom vylezl na kopec a kochal se opravdu vzdálenými lesy. Engine hry hodně připomíná slavné WoWko. Textury a engine celkově není nijak zázračný, ale dokáže vykouzlit scenérie, které vyrazí dech. Ten pocit volnosti světa je jedinečný (a i celkem vtipný, když si vzpomenu na šíleně omezenou Arcanii (i když srovnání není úplně na místě)). Hra sice obsahuje hodně questů, kde hráč musí jak debil běhat "tam a zase zpátky", ale díky prostředí mi to vůbec nevadilo. Fanoušek MMO jsem nikdy nebyl, ale tohle si ke mě našlo cestu :) Jestli nadšení vydrží, to se uvidí později.
Hraje to tu někdo? Zkoušel jsem to včera, když už je to F2P a možná by mě to bavilo.
Tak jsem se spletl, F2P je zatím jen v Americe (ty webovky dost klamou), ale v evropě by to mělo být během pár týdnů.
Pooky: Nedávno tu kdosi hlásal, že bez datadisku je to celkem o ničem, ale očividně co hráč, to názor... Anyway, za zkoušku určitě nic nedám. Ale tenhle víkend to asi nebude=D

EDIT: Ha, už jsem si vzpomněl. Nebylo to tady v diskuzi, ale na srazu. Tuším Deimos, ale nechci kecat.
Say: Datadisk hru ještě víc ku*ví, než obohacuje. Tak já snad už začnu o víkendu, ale kdyžtak bych počkal, pokud bude mít někdo zájem (zvlášť v téhle hře, hrát sólo je dost oříšek). Tak až to budeš mít (nainstalované), tak dej vědět.
Datadisk k tomu zadara není, co?=P Mno... Nejsem příznivcem MMO, ani LOTRu na plátně, ale za zkoušku nic nedám. Spíš najít čas.
Nechtěj, abych ti strkal pod nos rovnou download link! Já už instaluji, takže se mazej zaregistrovat, stáhnout klienta a o víkendu jdeme do hobitína!(dokud mám ještě náladu udělat si novou postavu, tak toho využij):-) Někdo další?
Tak LOTRO už přešlo na free verzi. A podle všeho během pár dní přibilo cca milion nových účtů a hráčů online je 2-3x více, než kdykoliv předtím. Já osobně se rád vrátím (alespoň nebudu mít nejhůř omezené možnosti, byť zas takový rozdíl tam nebude) a zřejmě se vrhnu na úplně novou postavu. Někdo, kdo má chuť na to samé (klidně i nový hráč)?
Proboha, tuhle hru nesmim začít hrát. Tomuhle free-to-play nevěřim. Úplně to vidim jak dojdu do určitýho stádia a pak zjistim, že jestli si chci s kamarádama zajít nějakou instanci, tak si musim dokoupit 500 bodů. Jestli se chci dostat na max level, musim dokoupit 1000 bodů. Jestli chci datáč, musim dokoupit 2000 bodů, atd. Ve finále za to vysolim pětikilo za měsíc.
Tak jsem se na oficiálním homepage díval, na přesné rozdíly hráčů a Monstar Play budou moci hrát jen VIP - uživatelé a pro ostatní to nepůjde ani dokoupit. Tak to je ale chujovina. Celkově hráči, co už si něco koupili, jsou na tom hrozně podobně, jak hráči bez ničeho.
Zbývá jen doufat, aby to vyřešili rozumně. Jako majitel originální LOTRO a Morie a vesměs roční předplatil bych měl mít právo na to, co jsem si dříve užíval.
Logicky by to tak malo byť, ale oficiálne som to ešte nevidel jasne napísané nikde. Aj SoA obsah bude nakúskovaný - tj Forochel, Angmar a bohvie čo ešte, bude zamknuté pre free a premium playerov a nie je jasne ani to že či tí čo to už majú kúpené k tomu aj budú mať prístup.
Ebb: A max lvl 60 (co mám z Morie) bude klasicky fungovat, že? Jinak díky za rychlou reakci.
Stanú sa z nich premium membery. Tj budú mať prístup k tomu istému contentu ako free playery, akurát že namiesto 5 gold limitu budu mať 10 gold, trochu viac character slotov per server, prístup k in-game supoportu a pár dalších bonusov na takejto úrovni.

LOTRO od pozdimu zadarmo - jenom by mě zajímalo, jak to bude s majiteli originálky, byť žádné předplatné nemají. Doufám, že na tom nebudou stejně jako lidi, kteří si hru prostě zadarmo stáhnou.
Parádnu krabičku to má, fakt. Už len aby mi prestalo vyskakovať to dementné okno a mohol hrať :)
Nábor kinshipu Taura Arnor

Taura Arnor je poměrně malá parta lidí, která se v lotro neocitla náhodou a ani nejde o nové hráče. Jsme skupina lidí která se zná již delší dobu a hrávala v jiných cz/sk kinshipech (CzC,Myth, RiP) nebo je dokonce vedla. Chceme si hlavně u hry odpočnout po náročných dnech v reálném životě. Důležitá je pro nás pohoda, přátelství a zábava. Přesto nám není cizí žádná výzva a vždy když se nějaká taková nová vyskytne, tak jí jdeme naproti. Stejně tak se nebojíme vstoupit do nebezpečných oblastí Ettenmoors a rádi se tam vracíme ničit nepřátele.

A jestli chceš se stát členem našeho kinshipu tak se nacházíme na serveru SNOWBOURN. A stránky http://www.taura-arnor.cz/

Těšíme se na tebe.
V neděli jsme zabili Tharlaucha (balroga - nejsilnějšího nebo druhého nejobtížnějšího protivníka ve hře), příští týden jdeme s kinshipem na Thoroga. Byl to můj asi pátý pokus a je znát že jsme se zlepšili.. stačí znát taktiku a mít trochu štěstí a hope a jde to vybojovat.

Než sem propadne schvalovacím procesem video z hraní (natočené půl dne před balrogovým skonem, posílám na něj alespoň odkaz - HQ video je zde)
No to já se ještě nevrátil :-) hodlám ještě v posledním týdnu si udělat radost a koupit si předplatný, ale nvm nvm. No já byŤ jsem to hrál dlouho a 50lvl sem taky měl nějaký ten delší čas tak sjem v riftu nebyl. Ono v tom kinshipu (kde asi jeste jsem) brali většinou pořád ty samý no, ale jinak jsem pořád blbnul v PvMP to mě bbavilo nejvíc (samozřejmě za dobrou stranu), hlavně bojování o vstup do jeskyně atd. :-)
pooky: no vida, já jsem se v pátek vrátil do hry.. odemknul si domeček, šel s kinshipem na Rift a potom jsme šli ještě na Carn Dum, paráda

V Mythu je míň členů než u vás, ale jinak maximální spokojenost, už bych ty kluky ušatý neopustil, zkrátka takové komorní prostředí