Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Liar Princess and the Blind Prince

31.05.2018
12.02.2019
kompatibilní
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Liar Princess and the Blind Prince je akční adventura s logickými prvky vydaná japonským studiem Nippon Ichi Software, známým spíše svými RPG tituly. V této hře se hráč ujme tvora, jež se může přeměňovat mezi vlčí a lidskou podobou. V té vlčí má za úkol chránit prince, kterému svým přičiněním poškodil zrak. V lidské podobě, jako princezna, provádí zraněného prince temným lesem, dává mu jednoduché povely a plní různé hádanky, které je potkají cestou. Některé hádanky vyžadují lidskou podobu, jiné zase tu vlčí. Hra však sama určuje, na kterém místě se hráč ve vlčí monstrum přeměnit může a ve kterém ne.

Jedná se o 2D adventurní plošinovku s dojmem ručně kreslené grafiky, připomínající japonský styl anime. V první řadě je zde do popředí stavěn emotivní příběh, dokreslen typickou hudební složkou.

První vydání hry proběhlo 31. května 2018 pouze v Japonsku na platformy PS4, PS Vita a Switch. Až 12. února 2019 se tato hra dostala i mezi ostatní hráče na světě, a to na platformy PS4 a Switch.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 75
Poměrně krátká skákačka vypráví jednoduchý příběh o -viz název hry-. Jednotlivé lokace jsou sérií jednoduchých puzzle, ovládání je krapet těžkopádné a po technické stránce se jedná o docela primitivní hru. Co od příběhu čekat, by mělo být od začátku docela jasné, ale byl fajn. Gameplay neoslní, ale nebylo to ani tak hrozné, abych neposbíral všechny collectibles - hra není rychlá, ale není to ani zdaleka takový ojeb, jako hrát Firefly Dairy nebo Rose in the Twilight, což jsou, myslím, v zásadě duchovní předchůdci. Hudba není moc cool - taková typická NIS kakofonie, kterou cpou snad všude, kde to zavání čarodějnicema.

tl;dr Kratší a snesitelnější z NIS artsy budgetových puzzle platformerů,
+7