The Incredibles: Rise of the Underminer

Úžasňákovi: Vzpoura Podkopávače

01.11.2005

Úžasňákovi: Vzpoura Podkopávače je již třetí hra s hrdiny ze známého animovaného filmu. Od svých předchůdců se liší přítomností dvou postav, dále zde najdeme nový příběh, systém vylepšování (body získáváte likvidací nepřátel) a multiplayer. Jedná se o klasickou mlátičku s několika komby a obrovskými počty nepřátel. Naleznete zde český dabing, o který se postarali stejní dabéři jako u filmu. Hra byla dělaná primárně pro konzole.

Nechybí multiplayer pro dva hráče, ve kterém můžete hrát přímo kampaň (jedenáct misí), po dohrání navíc i zhruba deset bonusových misí. Tentokrát hrajete za pana Úžasňáka a Mražouna, kteří se vhodně doplňují. Hra není náročná a hrát ji může prakticky každý, chybí však zde možnost výběru obtížnosti.

Příběh se točí kolem Podkopávače, který vyrobil obrovskou armádu robotů a neplánuje nic menšího, než ovládnout městečko Metroville. Na vás tedy je zastavit ho a ve městě opět nastolit pořádek.

Na chvíli jsem to zkusil. Je to strašný. Hlavně ovládání. Na to, že je to hra pro děti, je to docela tuhé.