ten ungolim mě naposledy moc nepotěšil v aréně :P hlavně když mě to dlouho legendárku nenabídlo na draft :D je to dost výhoda mít nějakou takovou kartu v decku
Haafingar Marauder se mi osvědčil, s tím jsem dal 6 win jak prd...většina zbraní má i nějakej efekt, stačí jen lámat runy a kochat se
Undying Dragon taky mi jednou prokázal pěknou službu
ten support na proměnu 3 karet na legendárku bych do arény nebral. moc náročný na manu a dost legendárek žádnej zázrak není
mundus stone dokáže otravovat víc

v ranked se mi Quin'Rawl Burglar líbí, pokud nezajde brzo, dokáže pomáhat pěkně :) vůbec potvory s drainem mám rád
malý upírky 0/2 co se promění příští kolo na 5/5 s drainem..pokud přežijí (což často ne :) jsou skvělý)
a black dragon mě baví :) zabíjí protivníkovi i karty v decku

a co jsem tak viděl hrát Brynjolf, u mage Daggerfall mage..jinak tam vždy nacpu co mám zrovna jaké barvy po ruce :) a craftím co se mi líbí :D a co jestě nemám
@Tulareanus (09.11.2017 13:58): Jasně, takže takový Aggro Assassin - Goblin Skulk - Curse - Shearpoint Dragon je zavedená a často používaná kombinace, Elusive Schemer vídám spíš u control mága, ale proč ne s tím Goblin Skulkem to funguje a ještě ti to tahá karty.

Pak bych tam viděl za 2 many Mournhold Traitor podporovaný Wardcrafterem, možná Daring Cutpurse , za 3 many Brotherhood Slayer, Daggerfall Mage (ale toho asi nemáš) možná nahradit Blacksap Protectorem, za 4 many určitě Lightning Bolt, Mystic Dragon, Murkwater Shaman no a za 5 Cliff Racer a Leaflurker ... a doplnit to tím co máš.

Ten Aggro Assassin má problém s guardama, chybí mu "Silence" karty, dá se to řešit přeskakování do druhé plochy (Shadow Shift, Dune Smuggler). V tomhle jsou ty červené decky lepší.
@Crash (09.11.2017 12:45): Mám ešte v pláne vylepšiť môj deck, ale chcem si šetriť soul gems aspoň na jednu legendárku, čo bude asi ten Ungolim, a potom dorobím ešte nejaké rare/epic, čo mám vo výhľade, ak ich neotvorím. Uvidím ako to bude fungovať. Dnes dám teda hlavne tú versus arénu a možno potom skúsim aj nejaký ranked play, aby som sa posunul z toho ranku 9. Môj balík je každopádne celkom rýchly, Quin'Rawl Burglar a ten drak, čo dáva -2/-2 sú u mňa na vrchu manovej krivky. Hrám tam v podstate kombíčko Elusive Schemer + Goblin Skulk a ešte ďalšie nulové karty ako Curse a Paralyze.
@Tulareanus (09.11.2017 12:31): Ungolim the Listener je výborná karta, ty tři Assassíni, který ti hodí do decku jsou pěkný hajzlíci. Brynjolfa moc nehraju, ale do Pilfer decku asi patří. Ale obecně ty Pilfer decky se v ranked skoro vůbec neobjevují, nejčastěji Pilfer Monk, ale fakt je potkávám zřídka. Taky jsem zpočátku zkoušel hrát Pilfer, měl jsem dva Quin'rawl Burglary (to je ten Khajit) ale většinou jsem dostal na držku.

Legendárky se v ranked samozřejmě hrají hodně, ale samozřejmě strašně záleží na decku, který máš. např. ten Aggro Battlemage je skoro nepotřebuje, nejčastěji tam vídám Reive Blademaster a Relentless Raider. Samozřejmě u control decku je to něco jiného u takového scouta uvidíš v decku Ungolima, Tazkada, Nahagliiva, Skeletal Dragony, Paarthunaxe Odaahvinga, takže ten deck jich má poměrně dost.

EDIT: Abych to ještě doplnil, Legendárky do Arény samozřejmě většinou beru, ale ten Heroic Rebirth je dost sázka do loterie, nikdy nevíš v co se ti to promění, někdy je to super, a někdy máš v ruce najednou kartu, která s k ničemu nehodí a rveš si vlasy, že bys radši vynesl tu původní, neproměněnou. :)
@Crash (09.11.2017 12:19): Tak mne to príde, že väčšina legendary kariet, ktoré som zatiaľ videl, robia celkom veľkú kartovú výhodu (napr. Aela alebo Ancano sú super) a to častokrát stačí k úspechu. Alebo je to late game príššera s dostatočne veľkým telom.

Inak aké máte skúsenosti s hraním legiend v ranked? Ktoré hrávate?
Ja mám momentálne v mojom zelenomodrom decku Brynjolfa a potom ešte (nepamätám si teraz meno) zeleného khajiita za 6 mán, ktorý má drain a pilfer +4/+4. Rozmýšľam nad tým, že by som si ucraftil toho zeleného 1/1 elfa, ktorý je listener a zamieša 3x brotherhood assassina do decku.
@Crash (09.11.2017 10:25): Ja som hlavne nepochopil tú ongoing kartu za 3 many, ktorá ti mení použitím bytosť v ruke na random legendary creature. To bolo neskutočne silné a smutné, keď to proti mne oponent hral.
@Crash (09.11.2017 07:38): Dnes skúsim asi ďalšiu vs arénu. East Empire Craftera som tam tiež v jednej hre dostal a bol nepríjemný, keď som sa ho zbavil, tak si ho oponent vytiahol z discardu a zahral znova. :D
@Tulareanus (09.11.2017 01:55): Jo asi to tak je, i když potvrzené to nemám, vlastně ani nevím, jestli je ve VS aréně někde vidět, na jaký úrovni je tvůj protivník. Ale že na té nejvyšší úrovni už většina lidí ví co hraje. Takže asi se už s těmi začátečníky ve VS moc nepotkávám.

Archer je v aréně dobrej, dost často si ho beru, ale včera mě zase školili spellswordi a warrioři s East Empire Crafterem, nemůžu si pomoct, ale ta karta je v aréně OP. Jak jí hned nesundáš, tak si kolem ní začne protivník sázet velký karty, každá díky němu dostane +1/+1 a guard a jsi v háji.
@Tulareanus (09.11.2017 01:55): wau :)
dost dobrý :D se asi budu dívat jak se to dělá. Bude tě to bavit když budeš furt vyhrávat? :D
jinak těžko říct jestli to aréně přihlíží k ranku,snad ne :D s takovou ten titul grand champion of arena nikdy nedám
jediný čeho jsem si všiml že po dvou prohrách mi to dává lepší cíle :) jednou jsem to dal z 0-2 na 6-2
(A dobře se mi hrálo vždy o víkendu v noci. že by dospělí někde chlastali a hráli děcka? :D možmá jen moje pověra)
Tak som vyskúšal tú versus arénu a hneď pri druhej som vyhral všetkých 7 zápasov. Poväčšine do 6. kola, hral som archera. Predpokladám správne, že ako sa mi tam zvýšil rank, tak tam bude aj silnejší súperi tak ako v ranked play? (Kde som mimochodom tiež prehral z 14 hier len 2x, keď som dával s mojou spatlaninou rank 9 :D)
@Crash (08.11.2017 15:26): s wabbajackem byla nedávno skvělá aréna
při draftu jsi ho mohl 5x použít a nabídlo ti to 3 jiný random karty, dokonce jiných barev :) takže jsi mohl mohl mít v decku cokoliv
@Terien (08.11.2017 14:48): Tak to jo, samozřejmě si hraj jak chceš. :) Já občas hraju v ranked ty random decky, kde je maximum karet s různým random efektem jako třeba Wabbajack. Samozřejmě úspěšnost je mizivá, ale je prča sledovat, jak ty lidi vůbec nevědí, co proti tomu hrát,. :)
@Crash (08.11.2017 13:46): tak mě to je buřt že nevyhraju :D mít možnost naklikám si karet 100 do decku :)
jo všiml jsem si že se hrají jen 50 decky

sednu si k tomu, zapálím doutník, pustím muziku...sedím pokuřuju, přemýšlím a hraju na pohodu :)
každýmu popřeju: "luck to your house!" a na konci "this was worthy battle" nebo co to říká, ať vyhraju nebo ne
a stejně ranked moc nehraju

v HS jsem hrál roky nesmyslnýho control druida a ještě control paladina...každej měsíc jsem to dal max na 15 rank (jednou na 10 maximum, to bylo ještě předtím než přidali ty další záchytný body. Ne jen na 20.) končil jsem s 1200 výhrama, prohry to naštěstí nepočítá :D...agro hunteři tak podobný decky mě drtili pořád. :) A vůbec mi to nevadilo, odmítal jsem hrát ty zaběhlý funkční decky co hráli všichni.

@Tulareanus (08.11.2017 14:01): poslal jsem ti request, dyžtak to pošli na "Terien77"
ale přemýšlel jsem co asi znamená Tulare-anus :D
Myslím, že si dám ešte jednu sólo arénu a potom skúsim aj normálnu. Každopádne dnes chcem vyskúšať aj nejakú tú ranked hru.

A inak to platí aj pre magic a z veľkej časti aj HS, že na drafte/ v aréne sa neoplatí control, ale aggro alebo prípadne midrange. Pred jeden a pol týždňom som bol draftovať v MtG poslednú sadu Ixalan a poskladal som také pekné upírske W/B aggro, že oponenti v podstate nestíhali vykladať karty a už umierali.
@Terien (08.11.2017 13:34): 70 karet??? Nikdo, opakuji nikdo nehraje víc než 50 karet. Resp. jako výjimečně u některých specifických decků funguje o pár (3-6) karet víc, ale 70 je hovadina. Strašně snižuješ pravděpodobnost toho, aby ti šla do ruky ta ideální posloupnost a kombinace karet.

Na těch úrovních 1-12 se neklesá, v Legendary už je číslovaný pořadí, takže tam už ano, ale zůstaneš v Legendary.

Resp. v průběhu měsíce se neklesá. S každým novým kalendářním měsícem se to restartuje a to tak, že všichni co jsou 9-12 jsou bez karty a spadnou na 12, všichni co jsou 5-8 dostanou 1 kartu a spadnou na 9, všichni co jsou 2-4 dostanou dvě karty a klesnou na 5 a všichni co jsou 1 a Legendary dostanou 3 karty a klesnou taky na 5.
@Crash (08.11.2017 12:51):
jasan v aréně to s controlem tolik nepřeháním, přeci jen 30 karet není dlouhodobý přežívání (na ranked jsem hovado schopný nacpat vždy 70 karet do decku,) jo spellsword (žlutá/fialová) je mistr controlu toho mám poskládanej na přežití skoro všeho ale musí to přijít
jsem zjedavej na toto co to udělá s otravnejma mage deckama co hrají kombo master of arms/gardener of swords + Journey to Sovngarde

hraju ranked jen když mám kvest na výhru nějakýho decku, vždy to nějak splácnu na rychlo a vrhnu se tam:). Tam se nedá klesnout v ranku ne? aspoň myslím že za prohry mě to nešouplo dolů. Teď jsem myslím na 8 ranku.
dostávám teď furt q na archera (zelená/červená) tak hraju tohle
@Tulareanus (08.11.2017 12:41):
tak to záleží na tobě :) já hrál sólo nejdřív že jsem se bál hned skočit do Vs,seznamoval se s kartama(ale to můžeš i proti lidem) a chtěl jsem mít ten rank v sólo :). Ten se zobrazuje na profilu, dráždilo mě to že to nemám splněný :) Stejně jako jsem si dal práci a odehrál Dark brotherhood na hard obtížnost. :)
Vs aréna na grand championa mě bude trvat trochu dýl. :D počítá se jen 7win, a je jedno kolikrát dáš 6. :(

Ty soul gemy skáčou dost rychle, craftil jsem si 3legendárky a znova mám na 2 další. Nějaký legendárky dostaneš i za level, podle toho jako máš postavu na profilovce. Já dostavám temný elfy.
@Terien (08.11.2017 12:16): V aréně je podle mě lepší hrát aggro, control je mnohem víc náchylnější na dobrou sestavu nalízaných karet. I když teda co přidali kartu East Empire Crafter, tak speciálně Spellsword umí být pěkně otravný, zvlášť pokud si jich nalíže víc. Přitom na jaře byl Spellsword v aréně totálně nehratelný.

Solo arénu už skoro vůbec nehraju, přijde mi dokonce těžší než versus aréna, protože rel. často narazíš na lidi, kteří si nabrali zdánlivě silné late game karty, které se mnohdy vzájemně nepodporují a když je dostaneš na začátku pod tlak tak už se nedokáží vrátit do hry.

Jinak určitě se nebojte hrát ranked zvlášť se zkušenostmi z HS nebo jiných her. Já už na to sice prdím, abych bojoval o Legendary umístění, ale udržuji si cost effective 4 tier, kdy na konci měsíce dostanu dvě monthly reward karty (tu třetí si v pohodě udělám za soul gemy), hodí mě to na 5 tier, za večer vylezu do na 4 a jsem happy. A zase si ymslím, že se spíš vyplatí jet aggro, takový Aggro Battlemage nebo Aggro Crusader nepotřebuje ani legendárky a umí slušně zatápět. A navíc ty hry jsou rychlejší, než s control deckem. Samozřejmě takový Control Scout nebo Control Mage si aggro deck většinou namaže na chleba, ale tak to se nedá nic dělat.
@Terien (08.11.2017 12:16): Odporúčaš, aby som si dal sólo arénu na najvyšší rank a až potom šiel na vs arénu?

"Hlavně se berou karty co tvoří další karty" - tak som to aj myslel tou kartovou výhodou, že máš viac kariez za cenu jednej, hoci do kategórie kartovej výhody vie spadať napr. aj ten arrow storm, ak zabije aspoň 2 príšery.

Murkwater Shaman je super, toho hrám aj v constructed balíčku, čo som si postavil. Grisly Gourmet som tiež hral a vďaka tomu som Tulareanus the pastry chef! Inak, to že môžeš mať tri legendy (predpokladám, že 1x je to iba u tých, ktoré sú konkrétnou postavou), môže byť aj legenda, lebo ich náhodne otvoriť alebo ucraftiť môže celkom dosť trvať/stáť.

Inak keby si ma chcel niekto pridať do friendov, tak som tam (prekvapivo) ako Tulareanus.
@Tulareanus (08.11.2017 02:24):
solo aréna je jednodušší že po prohře víš jakou jaké jsou podmínky arény a za výhru dostaneš kartu navíc do decku. Ve vs aréně máš pořád jen původních 30, takže půlka je mít štěstí na draft. Často rozhodne o výhře nějaká pěkná legendárka. Hlavně se berou karty co tvoří další karty za zelenýho miiluju Murkwater shaman a nebo červení ti maj všichni Ulfric's Zealot atd... Už podle barvy decku nějak předpokládám co asi mají v decku a co nejhorší se může stát a většinou mě nezklamou. :) Není vyjímka že často končím na 2win. :) Třeba u žlutýho miluju Grisly gourmet . Potvory do síly dva jsou dost zranitelný buď tohle nebo arrow storm tak často končí moje zelený jedovatý nebo 2/5 taunty v aréně. :D

za vs arénu jsou odměny větší
7 výher
7 výher

Adoring fan je srandovní karta toho dostaneš za první poražení bosse v aréně. Už mám jeho obyč i jeho zlatou verzi :), sem tam jsem ho hrál. Hraju control. Je dobrý že se pak vrací přímo na board a ne do ruky. Akorát nevím jak často, že by náhodně? Mě to přišlo tak po 3 kolech. Ale je fakt že s ním nikoho nezabiješ.

Oproti HS je tady zajímavý že jen málo legendárek jsou omezený 1x na deck, tak tu samou můžeš mít klidně 3x v decku.
@Terien (08.11.2017 00:58): Reálne prachy do toho nechcem dávať. V HSku som za tie roky do toho nedal ani cent a napriek tomu som párkrát dal vysoký rank a hlavne tam mám skoro všetky karty.

Ja som si práve zahral prvú sólo arénu a rovno ju vyhral - postavil práve assassina, ktorý ma aj lákal, trochu ma mrzelo, že mi to pri "drafte" ponúkalo veľmi málo action kariet (nakoniec som mal v decku len 3), ale snažil som sa brať hlavne bytosti CMC 2-4 a len pár väčších kariet a hrať to hlavne na kartovú výhodu. Uvidíme, ako to bude platiť v normálnej aréne, ale myslím, že skúsenosti z Magicu a HSka zatiaľ obstáli. :) No a celkom pekná odmena, aj keď predpokladám, že Adoring fan je nehrateľná kravina. :)
@Tulareanus (08.11.2017 00:24): spíše bych šetřil goldy na DLC na Dark brotherhood jestli nemáš a pak to nový co bude
real peníze bych za to nevyhazoval

až nebudeš vědět coby tak si ty balíky za 500 kup...zůstane ti legendárka a co máš navíc rozbiješ na soul gemy
mě chybí ještě dva Alduin a Brynvolf a teď to nechám
stejně chodím hlavně arénu :) nejdrřív jsem trénoval proti AI tam to dal na grand championa a šel na versus
-je to stejný jak aréna v HS jen tu hraješ na max 7 win a vybíráš jen 30 karet(v ranked máš deck 50-70) tak se hraje více agro, hlavně pozor na červený kombinace decků :)
a občas bývá i chaos aréna, tam na obou stranách bojiště může platit skoro cokoliv za pravidlo :D (podobné AI aréně) to miluju
zažil jsem i jeden zápas kdy se nám na začátku hry prohodili decky, protivníka jsem porazil s jeho vlastníma kartama o jeden bod :D moc nadšenej nebyl
nejradši beru scout(zelená/fialová),assasin(zelená/modrá) a nebo mage(modrá,žlutá) ale jinak je mi to jedno :) měl jsem jednou i jeden masakrální crusader(červená/žlutá) deck...na 7winů ve versus aréně mi chyběl 1 damage :D (zatím se mi povedli jen 2x)

charge,drain,summon mechanika je přeci i v HS :)

jo pokud propojíš twich účet s účtem od besthedy tak sledováním streamů ES legends dostáváš nějaký odměny...50zlatých,50 soul gemů...legendárku atd...dostal jsem i jednou 600 goldů...
@Terien (07.11.2017 23:20): Sorry, zle som sa vyjadril, myslel som mechaniky priamo na (nielen) kartách bytostí. Nie spôsob, akým prebieha ťa.

drain - lifelink
charge - haste
breakthrough - trample
ongoing - enchantment
summon - when x enters the battlefield
persist je tu v istej podobe (z časti bez key wordu a z časti last gasp)
atď...

a samozrejme aj HS mechaniky ako:
last gasp - deathrattle
ward - divine shield

tie dve bojiská s občasnou špeciálnou podmienkou sú iné, ale celkom sa mi to páči. Otázka je: oplatí sa šetriť aj na tie 500 goldové decky s legendami ako napr. Paarthurnax, Aela a podobne? Predpokladám, že ak áno, tak výhradne len kvôli legendám?

Dostal som Brynjolf's Heist a ten som si dosť prerobil na pilfer/drain deck, ktorý sa snaží o silnú kartovú výhodu a veľa ťahať a hrať. Predpokladám, že to čo som postavil na ranked nebude mať šancu. Každopádne zatiaľ medzi moje najobľúbenejšie karty patrí kombinácia Palace Prowler - Goblin Skulk - Shimmerene Peddler.
@Tulareanus (07.11.2017 21:57):
nesouhlasím

aby to byl Magic:
tak to by minioni útočili jen do ksichtu a kdo se jim postaví by určoval obránce
s čím útočíš by nešlo použít v obraně
damage minionům by se by pokud by přežili každý kolo zresetoval

když už tak tohle vykrádá HS, kterej je zjednodušenej Magic aby ho mohli hrát i malý děti
a proč ne každý chce vydělat miliardy :D
Tohle je lepší než HS, rozdělená plocha, prophecy..je v tom víc strategie

jestě si vydělej na Dark Brotherhood tam je dost pěkných karet, teda pokud nechceš chodit jen do arény :)
@MickTheMage (07.11.2017 20:45): Tak hra je zadarmo a v tom mojom monthly bol k tomu premium code s card packmi a vecami... tak som to vyskúšal... a prešiel som zatiaľ prvé dva akty základného príbehu.

Na druhej strane je pravda, že Hearthstone teraz moc nehrávam a nový expansion vychádza až v decembri.

Je to ale celkom fajn, akurát mám pocit, že mnohé tie mechaniky vykrádajú ešte okatejšie Magic: the Gathering než Hearthstone.
cha další závislák je v pasti :) za chvílí bude nové dlc s novejma kartičkama
už to asi nesype tolik :P 100 zlatých za den, za sledování streamů...ještě že do arény je to jedno, jaký máte karty :D
@Crash (22.06.2017 18:04): Jj, takhle třeba i dám dohromady nějaký slušný deck :D Zatím se mi nestalo, že by to jednou za těch 24h tak do dvou, tří hodin nepadlo a ty odměny jsou hodně štědré, možná až moc.
Pokud to ještě někdo hraje, tak když si propojíte Bethesda účet s Twitch účtem a máte puštěný libovolný TESL stream, máte šanci získat jednou za 24h celkem solidní odměnu (jednu náhodou legendary kartu, 1500 soul nebo 600 goldů). Je to spolehlivé, zatím to dělám 5 dní a dostal jsem dvě legendary karty a 1800 goldů :)
Mně se příběhová kampaň celkem líbí :) A oceňuju, že to není jen osekaná zjednodušená verze MtG jako konkurence.
Bych nejradsi nejakou karetni hru v tomhle stylu,kde by ale odpadlo tvoreni vlastnich baliku :) JInak tahle hra je fakt to same jak ty wow karty. Jedna vec je teda horsi a to,ze ty tahy trvaj nejak dlouho a kdyz je neaktivni oponent tak je to fakt porod. Interface se mi zda ponekud zmatenejsi a neprehlednejsi a celkove ta hra je takova utahanejsi :)
@Zx Atari 500 (02.06.2017 21:25): Zkoušel jsem to v betě, je to fajn, ale nemám čas vedle Gwentu hrát druhou TCG :D A hodně nadšení mi sebralo, když jsem zjistil, že každý balík musí mít 50 karet, takže na něco, čemu bych mohl říkat pořádný balík, bych si musel počkat hodně dlouho (na rozdíl od Gwentu, kde mají 25 karet a do kompletace "top tier" balíku mi už teď schází jen nějaké tři karty).