Akhera: Díky, vyzkouším. A ještě jeden dotaz: Zbraně, které mají "náboj", jdou pak nabíjet?
Potřebuješ alchymické vybavení a ingredience, když to máš, můžeš je dělat kdekoliv (ale ne během boje). Nějaké vybavení bys měl mít už z tutoriálu, další se dá koupit v alchymických potřebách. Ingredience buď v alchymických potřebách, nebo hledat kytičky.
Skill alchymie pak určuje jak silné lektvary budou a kolik účinků ingrediencí můžeš využít.
A kde můžu míchat všelijaké "lektvary"? Je na to nějaká speciální schopnost, či místnost?
Pooky: Míchat jdou, jen je to krapet jednodušší. Tedy aspoň myslím.

Pivo: Ona je v Oblivionu levitace? já ji ani za boha nemohl najít/ukuchtit. Navíc na spoustě oblastí jsou záměrně nepřístupné oblasti (s chybějícími texturami, silovými poli), kam se hráč nemá dostat (mě se to párkrát povedlo :-) ).
Kdy už jsem to začal hrát, jdou také jako v Morrowindu namíchat takové "podivné" lektvary jako je létání, "nesmrtelnost", procházení zdí, neviditelnost, rychost atd.?:-)
To mě napadlo, jenže mo hám v angličtině, takže bych si tam přečetl tak velký hov..
Akhera(pestik):děkuji, vyzskouším, ale přetahování jsem zkoušel =/ (ale kam, nevím =)
Karasman: ani náhodou =( A v nastavení ovládání tam vůbec není tlačítko sloužící k tomu =( achjo..
Jaj, už si to moc nepamatuju, ale snad backspace nebo něco takovýho pošahanýho...
Za boha nemůžu přijít na to, jak se bavit předmětu, co mám ve svém inventáři! :-/ Prosím, poraďte... jsem přeplněný a nemůžu se hýbat =(
Určitě ne? Žádné Codecpacky, které jej obsahují (CCCP, K-Lite)? Hmmm, jinak netušim. Oblivion také padá ještě při hodně velkém swapování z disku, ale v těhle případech je už skoro nehratelný a to předpokládám není tvůj případ.
ffdshow nemám. nic krom hry a češtiny jsem neinstaloval, jedině patch ale to blbo už s tím předchozím
popkec: Nemáš náhodou ffdshow kodeky? Pokud ano, tak v jejich nastavení vypni dekódování mp3.
U mě to bylo tuším způsobeno nějakým blbým pluginem. Pokud nic nepoužíváš tak možná češtinou...
Hra mi občas z ničeho nic padá, nevíte co s tím? patch 1.2 + čeština
Heh, dneska jsem zabil desítku goblinů holýma rukama a sežral jejich srdce. Shodil jsem banditu z věže v opuštěné pevnosti. Ukradl jsem korunovační klenoty (nebo co to je) z hradu v Chorrolu, aniž by si mě kdokoliv všiml. Rozpoutal jsem rvačku v taverně, a mastně si na těch páprdech namastil kapsu. Vyvraždil jsem věřící rodinu v Chrámové čtvrti Imperial City. Svoji loď hrůzy jsem naplnil cennostma, od kajuty až do podpalubí. Utíkal jsem stražím po střechách přes celé město.

Tak jestli tohle není zábava, tak už fakt nevim :).
no tak to asi neporadím. Mě se v oblivionu všchno líbilo a ani ten level scaling nema cenu odstranovat protoze mam hodne vysoky level a znovu to asi nerozahraju
No, spíš nějakej kratší seznámek plug-inů, který nějak vylepšujou hratelnost (třeba OOO nebo Natural Environments), třeba i v detailech, ale zas aby nebyly zbytečný (nový modely srnek v lese :)).
chtěl bys nějaký konkretní plugin který upravuje něco důležitého nebo jen nějakou pěknou blbůstku?
Jo, to sem se chtěl zeptat: byli byste tak hodní a sestavili mi někdo list plug-inů, který dobře tweakujou hru, ale přitom nepřidávají zbytečný kraviny (typu lítající trabant)? Bo já se v tom prostě neorientuju a nevim co stojí za to.
Taky máte v oblivionu krabí buq??
Hra mi skoro nepadala ale padala asi z 75% když jsem zabil kraba.
Prostě jestli není v oblivionu zákon na ochranu krabů.....:)))
Zkus vyvražďovat členy Mythic Dawn. Ti u sebe většinou nějakej díl mají...
Ono by to fungovalo téměř určitě, ale na PS3 sand ani nejde zapnout chatovací konzole :)
chtel sem se zeptat, mam oblivion na PS3. aten kdo to dohral mi snad poradi. v hlavni linii hry mam quest kde mam sehnat 4 knihy o kultu a donist je do kouzelnicke univerzity ve hlavnim meste, kde je argonianka studuje, no obstaral sem si vsechny 4 vytiski ale nekde ( nevim kde ) sem stratil 3 vytisk a nepamatuju si ze bych ho vyhazoval. nevite nekdo jak bych ho mohl znova ziskat? a hru mam ulozenou uz bez knizky, pls poradte mi nea se nejak restartovat ques nebo je nejakej jinej zpusob jak ji znovu ziskat?
dosť problémom nevyváženosti je keď hráč nemá poriadnu (očarovanú zbraň) pretože, ta rapídne uľahčuje všetky boje aj na vyšších leveloch.
tak to já jsem měl zloděje-snipera :-D z magie jsem mu dal jen alchimii ale ta je asi dost na houby, nářadíčko je těžké (pro zloděje s malou silou, zabere hodně procent nosnosti) a vyrobené lektvary stejně stojí za prd... Alchimie se jim fakt nepovedla, dle mého mínění :-(
no ja hral zlodeje-kecala s light armor a blade a jeste jsem do toho rval trochu te podpurne magie O:-)
Já hraju warrior/mage, specializace blade, heavy armor a pak destruction, restoration...a nemám problém, a leveluju naprosto přirozeně.Teď jsem 34 level a je sice fakt, že některý monstra zabíjím déle (např. licha,wraithy), ale problémy že by něco nešlo nemám a ani jsem neměl..

Nicméně pravda je, že pokud si někdo dá jako hlavní skilly ty nebojový, a přitom leveluje přirozeně, tak to pro něj pak bude záhul.Ten systém je prostě hrozně nedomyšlenej.Jenže aby to šlo udělat jinak, jako např. v Gothicovi, museli by překopat celej design toho světa, aby hráč nemohl vlézt kdykoliv kamkoliv.
ten levelovaci zpusob byl radne napicu. Pamatuju jak jsem to hral poprve, jak jsem navykly jsem si tvoril multiclass postavu, coz samozrejeme vyustilo v to, ze kolem 7. levelu uz zadna moje vlastnost nebyla dostatecne vysoko, abych moh nejak decentne porazit cokoli vetsiho jak vlka.
Musíš si holt představovat, že ta krysa také žije svým životem a mezi tím co leveluješ ty, leveluje i ona. Prolézá dungeony, neustále skáče aby si vylepšila akrobacii, zabíjí slabší krysy které dostatečně neprolézaly a neskákaly...:)
Ale otázka zní, jestli tě to těší a máš z toho radost!
To si raděj vylezu na vyšší level a hodím blesk s dmg 1000 a tu krysu na 30. levlu taky sejmu :-D
VT: Zřejmě proto, že ti to na ty jednolevelové stvůry všude kolem stačí. ;-)
Jedním z questů ve kterém máš volbu dokončení je ten s Glathirem (myslím že se jmenuje Paranoia), můžeš si vybrat, jestli s ním budeš spolupracovat nebo ho práskneš "fízlům". Po dokončení tohoto questu jsem hodně litoval způsobu, kterým jsem tento quest dokončil. :-(
Hrál jsem za zloděje lesního elfa a tak jsem se rozhodl vytřískat z toho co nejvíc, plnil jsem jeho pokyny, inkasoval odměny a nakonec jsem ho práskl tomu šéfovi stráží, který chudáka Glathira bez milosti oddělal! Pak jsem prohledával Glathirův dům a četl si jeho poznámky a dopisy, kde byl celý jeho příběh a pak mi ho chudáčka začalo být hrozně líto.
Chce se to jen do hry trochu položit a dají se tam najít zajímavé věci.

Proč bych zůstával na prvním levelu, když si na něm za kouzelníka zakouzlím tak možná firebol za 20dmg? :-/
Jab: Podle mě je to v pořádku, kdyby to bylo povzdechnutí o NHL 09, už by to bylo k zamyšlení, ale takhle v klidu. :)