The Elder Scrolls IV: Oblivion - Fighter's Stronghold

15.10.2007

rozšíření

Mezi cyrodiilskými občany Impéria se šíří zvěst, že hrad Battlehorn na severozápadě provincie poblíž hranic s Hammerfallem se ocitl v obležení loupeživých nájezdníků. Když dorazíte na místo a pobijete agresory, obránci z řad řádu Rytířů pravého trnu vám otevřou padací bránu. Dosavadní držitel hradu, Lord Kelvyn padl v jedné z potyček, ale podle narychlo sepsané závěti hrad připadá právě vám.

Hradby a věže vašeho nového domova skýtají výhled hned na tři důležitá města provincie, Chorrol, Skingrad a Imperial City. Sídlo hodné hrdiny se nachází na konci Černé cesty v Colovianské vrchovině, na západ od již zmíněného Chorrolu. Umožňuje stát se hradním pánem, což je, bez tohoto DLC plug-inu, či neoficiálního modu, výhradní výsadou pánů osmi hraběcích měst v Cyrodiilu. Otevírá se vám řada možností, jak zde trávit svůj volný čas. Zprvu je hrad uvnitř, co se zařízení a nábytku týče, dosti zpustlý a prázdný, což vyřeší nákupy nového vybavení do všech jeho částí.

Teď tu vládnete vy a můžete si dovolit vytvářet pracovní příležitosti pro ostatní. Kovář a kaplan už byli na Battlehornu doma před vaším příchodem. Personál lze dále rozšířit o kuchaře se servírkou, starajících se o váš apetit, sklepmistra nabízejícího nové odrůdy vín, trenéra, zvyšujícího vaše skilly a konečně preparátorku, která vám vytvoří trofeje z ulovené zvěře. Váš nově nabytý majetek pak ochrání čtvero rytířů, z nichž jeden může posloužit i jako doprovod při vašich výpravách po Cyrodiilu. V rámci malého questu, který se ani nezaznamená do deníku, poodhalíte i něco z temného období hradních dějin.

Bethesda vydala k Oblivionu celkem deset DLC, od koňského brnění přes dva větší přídavky (které jsem zatím nehrál, ale byly mi doporučovány), nějaké ty drobnější questy až po několik obydlí. Fighter's Stronghold je po mágovské věži se zahrádkou a teleporty, upírskému doupěti a pirátské jeskyni s loďmi jak posledním obydlím, tak i posledním vydaným DLC ke hře.

Jak hrad, tak i samotné DLC byly podle mého gusta. Zatímco u ostatních obydlí stačí každé navštívit, případně pobít pár nepřátel (v pirátské jeskyni) a pak navštívit prodejce a nakoupit nějaká ta rozšíření, zde vám prodejce nenabídne všechna hned a musíte se na hrad vrátit a počkat si na posla s dopisem. Ale stojí to za to, nakonec máte možnost pořídit si do hradu takovou malou pícku (tak si říkám, dobře, že jsem si nainstaloval českou klávesnici, jinak by bez diakritiky mohly vzniknout pochyby. Ne, fraucimor si zařídit nemůžete). V tomhle hradě se mi prostě líbí... má hezky vybavenou knihovnu.