The Club

07.02.2008

Máte rádi závodní hry, kde na předem striktně nalajnovaných tratí se snažíte co nejrychleji dostat se svým železným miláčkem od prošpikované startovní linie až po řev a pískot doprovázející cílovou rovinku do cíle? Ano? A co takhle umístit na trať místo čtyřkolového sporťáku vás, dát vám do ruky nějaký ten kvér a místo AI ovládaných spolujezdců umístit na trať pár krvelačných bootů, čekající na možnost, kdy vaším tělem budou moci prohnat trochu olova? Pořád se vám to zamlouvá? Pokud ano, tak se zbytečně nerozmýšlejte a čtěte dál, tohle je totiž The Club!

Autoři Project Gotham Racing 4, který sklidil na Xboxu 360 zasloužený úspěch, si řekli, že se svým nadáním pro adrenalinové honičky musí něco dělat a tak se zrodil The Club. Zapomeňte na nějaké káry, tady se střílí. The Club je rychlý a nedělá mu problém sloužit i jako odreagovačka po dlouhém, nabitém dni. Po výběru jedné z několika postav se můžete vrhnout na několik tratí, které musíte jednoduše proběhnout. Nebojte se, že to je nějaká simulace tréninku atletů, do ruky se vám dostane kvér a po trati různí nepřátelé, které musíte skolit. Samozřejmě to neděláte jen tak pro nic, za nic. Za vše dostáváte body, za kulkou projetého protivníka, ale i za čas, za který daný level proběhnete. Tratí, na kterých po vaší návštěvě zbude několik kilogramů olova, je dostatek. Za zmínku stojí například (ne tak docela) opuštěná ocelárna. Takže vážení, seberte si nějakou bouchačku a hurá na start, přestřelka o přežití (pardon, o čas) právě začala.

U mě tahle hra nemá šanci. V pravdě mě na ní bavilo jen intro. Takže instalace, spuštění, shlédnutí intra, chvíle hraní, nuda, přečtení několikero komentářu tady na databázi, odinstalace :-) Zdržím se i hodnocení %.

Sere pes jakýkoliv slovíčkaření. Sere pes sáhodlouhý texty, který by se daly psát. Sere pes jakoukoliv snahu napsat něco duchaplnýho. Především ale sere pes tuhle hru.
A proč? Protože je to multiplayerová hra, kterou nikdo nehraje. Tudíž, když už to člověk chce hrát, musí se spokojit se singleplayerem, který je k uzoufání nudnej a chudej, absolutně nezábavnej, rekordně stereotypní, a taky Limbovsky krátkej. Když už to člověk dohraje, není to z principu. Není to ze zvědavosti. Zcela určitě to není kvůli zábavě. Nakonec tedy asi zbývá teorie zabíjení času, kdy je na tom člověk fakt tak neskutečně mizerně, že zkysne s tímhle.

Nemá cenu vypisovat jednotlivé herní módy, protože jsou všechny naprosto dokonale identické. Pakliže se mezi nimi nějaký zatoulaný rozdíl najde, tak jen kosmetický. Intro, byť amatérský, má poutavý charakter, a právě jím mě tahle hra nachytala. Demoverze byla chytrá jak sviňa, páč nabídla zhruba deset minut pobíhání po té nejlepší lokaci ve hře. Takže si člověk řekl, že hra má dobré oblasti, a zároveň to hrál tak krátce, že ho to nezačlo nudit. A pak hle - všecky ostatní lokace na hovno, a po pouhých deseti dalších minutách vyplouvá na povrch pravá nátura hry.

The Club by neobstál ani na freeware scéně. I kdybych to v temném zákoutí mýho pokoje zpotvořil úplně sám a pak to dal zahrát mým nejbližším, poslali by mě s tím do řiti a nařídili mi, ať s tvorbou her okamžitě skončím, protože to prostě neumím. Protože takhle se hry nedělají. Možná jsem moc tvrdej, ale...nezrobíš nic.

Pro: intro, hru si můžete legálně zahrát zdarma, páč demoverze je vlastně lepší, než plná

Proti: ech...

The Club je těžko zařaditelná hra, je to kombinace střílečky která má ale nejblíže k závodním hrám, protože zastavit se a střílet a schovávat se, taktizovat tak o to tu opravdu nejde. Mapa kde se hráč musí dostat z bodu A do bodu B a cestou při tom za běhu postřílet co nejvíce panáků kteří na Vás čekají a za každého dostanete body podle toho jak se Vám dotyčného podařilo zastřelit a v jakém kombu.

A to je tak prakticky vše o co tu zde jde, střídá se zde několik typů závodů, kdy třeba Siege je navržen tak že musíte po dobu 2 min vydržet a vystřílet příval nepřátel, to je jeden z těch slabších módů, zatímco běh o čas kdy za každého zabitého protivníka získáte cenné sekundy která hráče dělí od nesplnění úkolu je celkem fajn.

Závěrem ta hra není zas tak špatná, a dnes jí navíc hraje do karet budgetová cena, má sice nastíněný jakýsi příběh, ale ten ve hře nemá prakticky žádnou roli. Ale jako odreagování proběhnout a prostřílet si mapu kdy se snažíte o co nejlepší bodový výsledek je to hratelné. Prostě průměrná hra.

Pro: Koncept hry, charaktery, achievmenty, spád hry, intro

Proti: Hratelnost toho moc nenabídne, online to nikdo skoro nikdo nehraje