Th3 Plan

The Plan

17.03.2006
24.03.2006

Th3 Plan je taktická akce se stealth prvky, jež našla inspiraci v herních sériích Splinter Cell, Rainbow Six a Space Hulk. Hráč v ní ztvární roli vůdce týmu zlodějů, složeného mimo jiné z experta na výbušniny, experta na výpočetní techniku nebo atraktivní ženy uplatňující svůj šarm na odlákání strážců. Nabízí se zde možnost ovládat v jeden okamžik až tři postavy na jedné obrazovce, jež je rozdělena do tří částí. Mezi jednotlivými členy si hráč může volně přepínat a docílit tak efektivní koordinace činnosti celého týmu. Každá mise, kterých je ve hře obsaženo celkem třináct, lze vyřešit více způsoby, přičemž si budete moci také zvolit mezi tichým plížením nebo přímým ozbrojeným útokem.

Hlavním hrdinou Th3 Plan je Robert Taylor, který kdysi se svým bývalým partnerem Stephenem Fosterem tvořil nejlepší zlodějskou dvojici na světě. Jejich šikovnosti si jednoho dne všimla také mafie, která je najala na krádež dvou obrazů nevyčíslitelné hodnoty výměnou za drahocenný diamant. Překrásný kámen a vidina velkého zisku ovšem zaslepila Fostera natolik, že obětoval svého partnera spolu s ostatními členy lupičského týmu a odměnu si vzal jen pro sebe. Po pěti letech strávených ve vězení však přichází čas Taylorovy pomsty, ve které mu bude nápomocen zcela nový zlodějský tým.

Po ne moc vydařené akci kill.switch se mi do rukou dostala i tato taktická akce se stealth prvky, jenž je další hrou patřící do kolekce ABC. Moc jsem od tohoto zajímavého mixu několika herních sérií nečekal, a možná i proto jsem byl po dohrání mile překvapen.

Všech sedm členů zlodějského týmu, ze kterých ovládáte vždy tři, jsem si ihned oblíbil a jelikož každý z nich umí něco jiného, nikdo není postradatelný. Rozdělení obrazovky do tří částí se ukázalo jako geniální řešení, protože přepínání mezi jednotlivými členy je rychlé a hlavně vždy víte co se kde děje.

Kromě hlavních činností, jako je střílení, hackování a šplhání je tu spousta dalších možností, které vám zpříjemní hraní. Mimo jiné je to kapsářství, možnost přitisknutí se ke zdi nebo schování ve skříni. Další výhodou hry je volba "bonus", ve které se po úspěšném splnění vedlejších úkolů zpřístupní daná mise také v režimu pro jednoho, dva nebo tři hráče na jedné klávesnici.

Najdou se však i zápory, jenž The Plan obsahuje. Tím největším je rozhodně ovládání kamery, které se neprovádí klasicky pomocí myši, ale pomocí čtyř nastavených kláves. Myš se ale dá používat také, přičemž musíte držet její pravé tlačítko. Ze začátku mi tato skutečnost vadila opravdu hodně, ale v pozdějších fázích hry jsem si na ni zvykl. Dalším záporem jsou dialogy, které občas nejsou nadabovány, a tak jen čtete titulky a koukáte, jak se postavám hýbou rty.

I přes některé bugy a již zmíněné zápory jsem se u hraní opravdu bavil a spravil si tak chuť po předchozí hře. Na rozdíl od ní si The Plan, ve kterém mě zaujalo pár misí, odehrávajících se v pražském muzeu umění, možná ještě zahraji.

Pro: sedm členů, obrazovka rozdělena na tři části, rychlé přepínání mezi jednotlivými členy, kapsářství, volba "bonus"

Proti: ovládání kamery, němé dialogy