Ode dneška free to play. Je sice fajn, že si to zahraju s kámošem, ale se*e mě, že jsem za to nedávno zaplatil... :-/
Super,tak ted mi zase hra začala padat když se chci kouknout přes Tab na žebříček. Bravo Valve.
Marty McFly: Kdyz budes pozorne sledovat Steam, mam takovy pocit, ze uz dlouho nebyl TF2 free weekend.
Marty McFly: "Těžko někdy zjistím, co na ní lidi vlastně baví. To že to jde hrát s dalšími lidmi + sranda + hratelnost ? "

Však od toho tu jsou komentáře, ne? Doporučuji si jich pár pročíst. Osobně na té hře oceňuji především variabilitu charakterů a "týmového ducha":).
Zkus to, já taky MP nehraju, jen tohle a když to vyzkoušíš uvidíš proč. Ono se to nedá moc popsat, není nad osobní zkušenost.
Nehraji, no. Škoda, hru si zkusit nemůžu, protože je multiplayer only. Těžko někdy zjistím, co na ní lidi vlastně baví. To že to jde hrát s dalšími lidmi + sranda + hratelnost ?
No, SP je tam trénink za 4 povolání a pár druhů map s boty. Jestli nehráváš multi, tak na to klidně zapomeň.
Zdravím. Co je na této hře vlastně tak zvláštního, že ji snad všichni mají rádi ? Průměr tady na DH to dokazuje, recenze, ohlasy v zahraničních časopisech a serverech ...

Je to jen online, nebo je tam i nějaký single ?
Oooo. Oooo. Nový update
"Fixed several crashes related to Alt-Tab in fullscreen mode on Windows"
Tak snad konečně zamakali aspon na tomhle.
ugraugra: Ja jsem (snad) nikdy netvrdil, ze to nejde udelat (lze to treba jiz zminenym totalnim zatrhnutim pluginu), ale urcite je to jina situace nez s Blizzardem. Ti se snazili rozlisit legalni a nelegalni servery, tady to neni zalezitost legality serveru, ale zapnutych pluginu. A pokud nechces pluginy vypnout obecne, je dost mozne, ze to bude velmi tezky ukol, mozna i neresitelny. To je prave potom nutna analyza beznych vs "zavadnych" pluginu, aby se zjistilo, zda je lze nejak programove rozlisit.

EDIT: Uvedu jednoduchej priklad. Mas plugin, kterej rozeznava hrace a pocita jejich fragy (to existuje, napriklad HLStatsX). Potom mas plugin na zmenu gravitace, kterej pouzivas jako srandu s kamosema (to taky existuje). No a ted ty dva pluginy spojis dohromady s tim, ze nekteremu hraci tu gravitaci zmenis a nekteremu ne. Jak ted rozlisis ty dva prvni, nezavadne, pluginy od toho posledniho, zavadneho?
Garion: Abych ti mohl vyhovět, musel bych si nastudovat konfiguráky na straně serveru, což se mi nechce bo mi to přijde jako až moc velká ztráta času. Vim akorát jednu věc - že to 100% lze udělat. Když Blizzardi zvládli tu záležitost s opcodes (čímž vyřadili ze hry free servery), tak tohle je proti tomu brnkačka.

Valve by tomu třeba mohli i dát zelenou, ale jen pod podmínkou že se to zařadí do speciální kategorie, kterou si budu moci odfiltrovat pryč.
Danny: Ja nerikam ze ne a taky se mi to nelibi, ale nemyslim si, ze je to tak jednoduche (s otevrenosti TF2 serveru, jaka je od zacatku). Ja nikdy zadny plugin pro TF2 nepsal a nehodlam s tim zacinat, ale obavam se, ze tyhle "osklive" pluginy obsahuji stejne prikazy jako ty normalni, ale pouzivaji je k "osklivym" vecem, takze si, rekl bych, muzeme vybrat. Bud kompletne bez pluginu nebo s pluginy a s tim, ze si ten svuj server musis najit.

EDIT: Jinak ted si nejsem vubec jistej, ale mam dojem, ze VAC zabezpeceni serveru provadi kontroly klientske casti a zda to neni v rozporu s nastavenim serveru, pokud tyhle "vychytavky" od serveru dostanes a chovas se podle nich, je to dle VACu v poradku. Ale je mozne, ze me ted nekdo vyvede z omylu, ze to funguje nejak uplne jinak.
Garion: Nejsem pro zakázáni, ale pro drastické omezení změn/příkazů, které jsou přípustné pro VAC secured servery. Pakárny premium účtu, co vypsal ugra níže negativně omezují gameplay a vyváženost povolání, tak nechápu, proč by tento druh serverů měl mít možnost využívat anticheat ochrany Valve.
Neni to tezky pochopit, ale je tezky to zaridit (alespon ja si to myslim). Jak rozlisis ty "osklive" pluginy od ostatnich? Ja prave cekam, ze mi povis, jak to udelat :)
Tak to chápeš špatně. Ostatní pluginy co takhle negativně nezasahují do hry jsou mi u řiti. Já akorát nechci pořád hledat na kterém serveru je a není premium a jaké výhody vlastně poskytuje. Chci si prostě vybrat server kde je volno, mapu kterou chci a užívat si hru bez jakejchkoliv skrytejch podrazů. Copak je to tak těžký pochopit?
ugraugra: Takze jestli to dobre chapu, zakazal bys jakekoliv pluginy vcetne HLStatsX, admin pluginu atd jen proto, aby si hraci nemuseli hledat servery, ktere jim vyhovuji?
ugraugra: A jak bys je chtel oficialne zakazat? :) To by me opravdu zajimalo. Jinak po tom serveru se podivam, ale nereknu ti kdy, ted na to bohuzel nemam moc casu (a vzhledem k tomu, ze uz hraju TF2 jen rekreacne, ztratil jsem nejaky vetsi prehled o tom, kdo kde a jak hraje, co jsem psal jsou takove obecne zkusenosti).

EDIT: Jinak na jakych nemeckych pl_ serverech to hrajes? Aktualne tu mam ve vypisu snad jen jeden (PF - German Fun-Clan), na kterem nekdo hraje.
Danny: Ve filtru mám zaškrtlé že chci jen VAC servery, takže ano, funguje. A Valve za to samozřejmě může, není nic snazšího než takovéhle praktiky prostě oficiálně zakázat. Ale proč si s tim dělat hlavu když to takhle jakžtakž funguje a většina hráčů jim to poslušně žere, že?
ugraugra: Tohle se mi taky nelíbí, ale vyčítat podělaný autobalance z admin pluginu a premium účet hře (potažmo Valve) se mi nelíbí. Tohle jsou výmysly chytrolínů, co si chtějí namastit kapsu. Ale tak si říkám, tohle funguje i na VAC secured serverech? Tohle se přece už musí brát jako cheat ne?
Garion: Dobře, tak mi napiš nějaký payload server bez premium účtů s pingem pod 50 o kterém si myslíš že je kvalitní a nasere mě co nejméně a já ho testnu :)
Ano, tam si totiz server vybrat nemuzes :)

Jinak jsem ted udelal takovy rychly pruzkum plnych pl_ serveru s pingem pod 50 a vyhodilo mi to servery UKCS, Lotus, UKManDown, Lethal-Zone, NighTeam, Saigns a potom nejake nezname jednohubky. Lethal-Zone a NighTeam nezna, Saigns jsou boti. UKCS co vim, tak premium pouze na sloty, uroven hracu na serveru az stredni. Lotus ma VIP na nejake hlouposti (barevne jmeno, imunita na autobalancing atp), uroven hracu na serveru az stredni. UKManDown si nejsem jisty, zda ma VIP, uroven hracu na serveru nizsi az stredni. Jinak me jeste napadly Hampshire Heavies, uroven hracu stredni, ale ted asi nemaji pl_ server.
Trochu jsem pohledal na netu a tady je pár výňatků z německých serverů, ke kterým máme z čr nejlepší pingy.

"Premium Gamer: In return, every premium gamer will receive a lot of special functions"

"All classes
- Faster movement speed
- Increased fire rate with all weapons
- Unlimited ammo
- Bunny Hopping and Trimp Jumping
- 50 bonus health points with each kill
- Ability to use conc grenades with "premium_conc" command
- Variable FOV settings with "premium_fov" command
- Distance+Direction display to the next living enemy
- Flare Gun immunity
- Spy detection
- Ability to destroy sappers with every gun
- All weapons have valve quality
- Ability to set particle effects on your weapons, items and hats
- Ability to paint your hats in every color
- Ability to wear halloween hats all the time"

A výhody konkrétně pro inženýra:"Engineer
- A special golden present ;-)
- Increased fire rate of your dispenser homing rockets
- Ability to build 4 sentries and 4 dispensers
- Ability to build 3 teleporter entries
- Teleporters have 2000 health points
- Dispensers have 300 health points
- Infinite metal
- Random critical hits with your Gunslinger
- Conc grenades
- Instant teleporter charge
- Teleporter immunity against Spy sappers"

A proti tomuhle kreténovi hrajte. Bohužel takovejhle server tam není jeden. Jestli se vám to zdá ok, vaše věc. Podle mě by podobný sračky Valve vůbec nemělo povolovat. Lidi jako my si to ještě dokáží zjistit a takovýmhle serverům se vyhnout, ale co ti méně zkušení pařani, co si prostě koupili hru a chtěj si zapařit?
"Jakožto spotřebitel co nemá náladu pídit se po tom, který server má tohle a který má tohle chci prostě zapnout hru, vyfiltrovat si payload mapy..."
v tom pripade nevim, proc jeste hrajes na PC :))

/zadnej flame, dix :)
Jaktože to není globální a běžná situace? Autobalancing je všude. Noobové jsou všude. Premium účty jsou minimálně na polovině payload serverů s dobrým pingem.
Mne teda nejde o to, kolik procent jsi hre dal, vic jedno by mi to snad ani byt nemohlo, spis o to, ze vycitas hre neco, co je vina hracu a ne hry. Snad v kazde hre MP FPS mas spatne a dobre servery, jde jen o to si je najit. To, co popisujes, neni (alespon pokud vime) globalni a bezna situace, spis tve dojmy na zaklade nahodnych serveru, ke kterym ses pripojil.
"Premium účty jsou záležitostí serverů, ne hry"

Who cares? TF je vyloženě multiplayer hra a servery (jejich kvalita) jsou proto pro mě součástí hodnocení. Jakožto spotřebitel co nemá náladu pídit se po tom, který server má tohle a který má tohle chci prostě zapnout hru, vyfiltrovat si payload mapy s dobrým pingem, kouknout kde je volno a co se hraje za mapu a jít hrát. Pokud to takhle nefunguje, tak jsem nasranej a o 90 % nemůže být ani řeč.

popkec: a hrál si hru v poslední době? Já jen že píšeš "měl jsem nahráno". Za tu dobu se situace mohla radikálně změnit.
Z tech, na kterych jsem hraval, mohu zkusit doporucit GamingMasters, GTFO a Lotus (bacha, nektere servery maji v USA). Driv to tam byvalo hodne fajn (kvalitni hraci, hlasova komunikace atp) a pokud se jedna o payload, docela dost jsem nahral na GTFO Badwateru.
ugraugra: Tvé problémy pochází hlavně ze špatných serverů. Sic už to je nějaký pátek, co jsem hrával častěji, ale na lethal-zone.eu jsem se nikdy s ničím takovým nesetkal, naopak, bylo to tam seriózní a i jsem často dostával na budku. Zkus to tam někdy.
NateLogan: Imho na popisovane veci staci server, myslim si, ze gravitace a dalsi veci dostava klient od serveru a kdyz proste server nahlasi klientovi, ze je gravitace 10G, klient se chova, ze je 10G a uz je na serveru, aby to zpracoval. To same vez, kdyz bude server reportovat nulovy pocet vezi, muzes jich postavit, kolik chces (a killy jednotlivych vezi ti bude scitat do jedne). Ale nikdy jsem nic takhle rozsahleho nedelal, takze jiste to samozrejme nevim.
Netušil jsem, že je možné v TF2 dělat až takhle rozsáhlé modifikace na straně serveru... To musí podporovat server i klient už v základu.

Bylo by fajn, kdyby Valve zavedlo něco jako certifikované servery, kam by se dostal každý server, který by respektoval základní princip gameplaye. Stačila by malá ikonka v server-browseru + filtr.
ugraugra: To co popisuješ jsou chyby už samotnejch servrů a hráčů, s většinou věcí co popisuješ jsem se nesetkal (a že jsme měl nahráno x hodin).
montana: Jestli vim, co ugra mysli, muzes si na nekterych serverech zaplatit "premium ucet", obvykle potom mas zarezervovany slot na serveru a dle popisu, ktere tu ugra predlozil, to vypada, ze se v posledni dobe rozmahaji i k tomu prirazene herni vyhody (vysoky skok, nekolik vezi apod). Ale jak rikam, to je zalezitost adminu tech serveru, kteri berou prachy a potom v rconu nebo podobne utilite meni podminky pro jednotlive hrace, kteri tim padem ziskavaji vyhody oproti ostatnim (driv to byla jen zalezitost fun serveru, kde se to ale menilo pro vsechny).
ugraugra: Vzhledem k tomu, ze jsem urcite nehral vsechny MP FPS, rekni mi nekolik her, ve kterych autobalancing funguje dle tvych predstav (nebo proste lepe nez v TF2) a uznam, ze je to chyba TF2 :)

Cobot: Jak jsem rekl, premium ucty jsou zalezitosti serveru a jejich adminu, ne hry jako takove.
Já jsem TF2 hrál hodně ze začátku když vyšel a hodně mě bavil. Nedávno jsem se k němu občas vrátil a mám v tom celkem zmatek. Nechápu proč mi hra cpe nějaký plechovky a jiný nesmysly. Mám z toho pocit strašný přepácanosti a nemám ani chuť zjišťovat k čemu ty věci jsou. Tím že online hraju minimálně mě právě na začátku ta jednoduchost a přístupnost vyhovovala. Achievementů je už snad přes 300 a je mi už úplně jedno jestli nějakej získám nebo ne. Bohužel ta nekooperace je na public servrech skoro pravidlem. Jen párkrát se mi povedlo natrefit na lidi, který spolupracovali a dokonce mě i něco naučili.

To že jsou premium účty ani nevim. Jestli tedy fungují tak jak píše ugraugra tak to snad ani nechápu jak to mohli do hry pustit. Musí to brutálně kurvit hratelnost. Autobalancing mě ale vždycky vyhodil až po konci kola. Nikdy v průběhu. Ale zas tolik to nehraju tak nevim jestli je to možný.

Jinak alt-tab mi nejde na valve hrách taky. Skoro vždycky to spadne.
ugra: Super koment, vnímám to úplně stejně. Taky hraju jen payload (případně payload race - mapa pipeline nemá chybu) a situace, když jsem s heavym pár metrů před cílem s vozejkem a hra mě killne a přehodí do druhýho týmu už se mi párkrát stala. Alt tab nevim jak teď, ale dřív mi myslim fungoval.
Nevím co to mělo znamenat, ale ta hra mě prostě zabila a hodila jinam. Na jinejch serverech to možná balancuje až po smrti, ale mění to snad něco? Nemění, pořád jsem nasranej že mě to háže k noobům co jsou minutu od prohry, pořád mě to háže do jinýho týmu než kde je kámoš.
ugraugra: Autobalancing tam je, ale rozhodne ne takovy, jaky jsi popsal. Normalne se balancuje pouze pri rozdilu hracu v tymech o 2 a vic a balancuje se pouze, kdyz hrac umre. Hrajes asi na spatnych serverech :) Pri tom mnozstvi, ktere porad je, neni problem najit server bez premium uctu s pingem do 50 (maximalne rezervovane sloty, ale to poznas uz pri pripojovani se ke hre a az na spicky uz v dnesni dobe nehraji roli).

Alt-tab muzu vyzkouset, ale nejdriv zitra. Ale jak rikam, dva roky mi fungoval bez problemu (snad dvakrat za tech, troufam si odhadnout, nekolik set alt-tabu mi hra spadla), nemyslim si, ze by se ted neco menilo.
Autobalancing je těžko výmysl majitelů serverů. Pokud vim, tak se dá akorát vypnout, ale tím se situace ještě zhorší. Premium účty bohužel jsou na většině serverech kde jsem byl, to že to ve hře oficiálně nebylo mě nezajímá, stejně to ovlivnuje můj "zážitek", který hodnotím.

Jinak ted jsem koukal kolik že to žere RAMky a musím se opravit - koukal jsem na to když byl ten zabugovanej tejden, kdy nic nešlo a to mi ukázalo 1.5 GB, ted se to vejde do toho 1 GB. Ale alt+tab pořád nefunguje (kámošovi taky ne), jen pokud seš v menu nebo ve hře s botama.
ugraugra: ad komentar:

1+2) Tohle je ciste vymysl majitelu serveru, ve hre to oficialne nikdy nebylo a neni
3) To je dost mozne, asi hodne zalezi, kde hrajes. Zkousel jsi nejake proslulejsi zahranicni servery? Kooperace sice take vetsinou moc ne, ale noobove tam obvykle hraji v mensim poctu.
4) CTF se moc nehraje, protoze mapy jsou udelane pro mensi pocet hracu, coz zase ale verejnost nebavi (vic tam vynikne osobni skill pripadne teamova spoluprace). CP se daji hrat ty offense/defense (Dustbowl apod), zbytek se na pubu opravdu neda hrat.
5) 1GB RAMky se ti zda moc? :) V dnesni dobe pomalu standard. Ale jako jo, TF2 nepatri mezi malo narocne hry. Jinak alt-tab mi vzdycky fungoval a pokud se za posledni cca mesic neco nezmenilo, funguje mi porad naprosto bez problemu. Chyba bude asi na tve strane.