@Artran (13.09.2023 16:30): Docela se divím, že jsi to dotáhl až do páté kapitoly, Já kdysi s odporem sekl s rozehranou první s tím, že tohle nemá s Monkey Islandy 1, 2, ale ani 3 a jejich geniální hratelností a atmosférou nic společného. Ono se to nezdá, ale někdy ani z části původní autoři nedokáží to, co se jim dařilo pod velkým věhlasným studiem, jako je Lucas Arts.
@Red (13.09.2023 16:26): Já myslel hry z toho jejich prvního období, kdy ještě dělali point and click adventury. Mám třetí sérii Sama & Maxe a pak ještě Wallace & Gromita. Z toho jejich interaktivního období jsem hrál zatím jen začátek Walking Dead a pak Wolf Among Us - a to byly obě dobré hry.

Jinak se mi líbilo Back to the Future, tam mi přijde, že funguje to, co tady moc ne - komediálnost doplněná vyvážější notou. Taky hádanky jsou tam lepší (myslím halvně to, jak jsou zapracované do děje). A obecně je to lépe odvyprávěné.

EDIT: A jak čtu tamní diskuzi, tak jsme se o tom už bavili :-)
@Artran (13.09.2023 16:12): Nejvtipnější hrou od Telltale je pro mě původní Tales of the Borderlands (Borderlands jsem nikdy nehrál). Ale už to moc není hra:)
Já plánuju tento rok načít ještě Gromita.
Uff. Konečně to mám za sebou. Tohle dohrát mě stálo poměrně dost přemáhání. Přitom nemůžu říct, že by všechno bylo špatně. Některé postavy mají dobrý potenciál. Ale ve hře je prostě moc zcela arbitrárních hádanek, které jsou často jen jakýsi random seznam (byť některé jsou samy o sobě docela dobré), což v kombinaci s místy výrazným backtrackingem znamená, že se to celé vleče. Hra se snaží být místy vážnější, ale jak mám brát např. vážně Guybrushovy emoce po zabití Morgan, když se minutu na to Guybrush přepne do svého odlehčeného módu. Proměna Le Chucka zpátky do zlosyna je prostě hloupá (celou dobu jsem doufal, že to nebude mít takhle primitivní rozuzlení), údajné intriky Voodo Lady vyznívají v páté epizodě do ztracena a závěr je až moc cukrkandlový (kdyby Guybrushovi zůstal kruci aspoň ten hák, když už to teda chtěli udělat vážnější). Před Tales jsem myslel, že navážu nějakou další hrou od Telltale, ale teď si dám od nich na nějakou dobu oraz. Tohle byl pain.
@Red (04.12.2022 23:15): Díky za tento názor. Nevím proč u nás to Tales má horší přijetí. Já to beru jako jakési dospění série a postavy jako Morgan či právě temnější verze Vodoo Lady mi sedli dost. Škoda že nový Monkey Island v těchto šlépjejích nepokračuje :(
Tak dohráno. Mohu říci, že přes úvodní skepsi mě ten příběh, humor a postavy chytly. Třeba postava postava lovkyně pirátů Morgan je skvělá konkurence Elaine a Voodoo Lady zde má zde temnější rozměr.

Nedivím se, že Telltale šly v pozdějších titulech téměř čistě filmovou cestou.

Tuto hru bych nikdy nehrál nebýt toho, že se podílím na češtině. Pokud vám zahrání bránila jazyková bariéra, kompletní čeština vyjde v nejbližších dnech/hodinách.