A je to tu závěr zatím posledního dobrodružství Guybrushe Threepwooda. Oproti minulým episodám tu výrazně ubyl humor..přeci jen to má být epický závěr :D Takže určitě všem došlo že Guybrush neumřel..tedy umřel ale ve světě mrtvých je živý až dost...a snaží se ze záhrobí Le Chuckovi překazit plány a konečně pro sebe zas získat Elain. Tradičně nám tu sou podsunuty logické hádanky,zajímavé charaktery.

Závěr je to famózní hlavně závěrečný boj na konci a skvělá narážka na výstřel z kanonu z jedničky mám vás rád Cirkusáci. No snad se s Guybrushem nesetkáváme naposled..sice to zatím to tak vypadá (kvůli Disney) ale naděje umírá poslední.

Pro: Skvělé postavy,Užasné zakončení,vážnost

Proti: Zase nelogické hádanky

Uzatvorenie novodobej humornej ságy bolo zvládnuté dobre. "Len" dobre, pretože pár detailov bolo rozporuplných. Jedným z nich je aj občasná prehliadnuteľnosť nejakých vecí na obrazovke a tým pádom sa človek môže zaseknúť napriek faktu, že tento diel je asi najľahší z celej série.

Lokácie podsvetia neprekvapia ani neurazia, konkrétne scénky sú však poväčšinou zábavné. Gradujúci príbeh je skutočne lákadlom, dostatočne motivujúcim hráča posúvať sa ďalej. Na humor sa stále nezabúda napriek tomu, že za štyri epizódy si na jeho človek dostatočne privykol, na to aby ho výraznejšie prekvapil. Hádanky tak trochu pripomínajú klasické zbieranie surovín, čo sa nezaobíde bez poslíčkovania. Trochu ma sklamalo, že koniec hry je nejaký priveľmi krátky/useknutý a nič extra sa v ňom nestane.

Pro: variácia na šerm z predošlých častí, dialógy+humor, gradujúci príbeh

Proti: prehliadnuteľnosť predmetov, poslíčkovanie a recyklácia "receptovej hádanky"