Surgeon Simulator 2

21.08.2020
02.09.2021

Pokračování simulátoru z doktorského prostředí. Hlavní inovací je příběhový režim, který první díl postrádal. Celou příběhovou kampaň lze dohrát jak samostatně, tak i v kooperaci v až 4 hráčích.

Kampaň je řazena do 11 levelů, ve kterých musíte plnit různorodé typy operací od jednodušších transplantací končetin až po transplantaci životně důležitých orgánů. K tomu vám napomáhá řada běžných chirgických nástrojů jako například skalpely, nebo různé pilky. To ale neznamená, že musíte operovat jedině tak, jako ve skutečném životě. Stejně tak se dají lékařské nástroje nahradit například různými částmi nábytku. Cílem v každém levelu je úspěšně splnit operaci. Jak se toho docílí, je pouze na hráči-chirurgovi.

Příběhový režim zabere asi 4 hodiny. To však ještě není vše, co hra nabízí. Další novinkou je totiž možnost vytvořit si vlastní levely, anebo hraní map vytvořených dalšími hráči.

Surgeon Simulator 2 je zábavná a originální hra, která vás zavede do světa plného zvláštních operací a neobvyklých lokací. Hra vás postaví do role chirurga a vaším úkolem bude provádět různé operace, přičemž vás čeká spousta vtipných situací a herních výzev.

Jedna z věcí, která se mi na této hře líbila, je možnost hrát ji v kooperaci s jiným hráčem. Můžete si vytvořit tým s přáteli a společně provádět operace, což dělá hru ještě zábavnější a navíc to poskytuje další výzvy, které musíte společně zvládnout.

Celkově bych Surgeon Simulator 2 doporučil pro ty, kteří hledají zábavnou a originální hru s vtipným humorem a zajímavými lokacemi. Možnost hrát ji v kooperaci navíc přidává další rozměr zábavy a výzev.

Pro: Level design, Originální typy operací, Co-op