SuperTux

01.04.2003
duben 2009
22.06.2012

freeware

Supertux je klonem hry SuperMario, hra byla vydána primárně pro Linux (ale je dostupná i na ostatní platformy). V duchu Linuxu je též uvolněn zdrojový kód. Hra nabízí 9 druhů nepřátel a 26 úrovní s neustále se zvyšující obtížností + také více jak 10 bonusových levelů. Jednotlivé úrovně jsou zasazeny většinou do arktického prostředí, kde hlavní roli ztvárnil tučňák.

Každé kolo je časově omezeno a tak v některých musí hráč velmi rychle proběhnout. Díky množství nepřátel (např. ledové kostky - želvy z Maria, sněhové koule - hnědé potvory, obrněné kameny, na které se nedá skočit) dokáže být hra výzvou i v pozdějších levelech. A tak jako v Máriovi není možné se vracet zpět (tedy doleva).

Průměrná plošinovka (kterou jsem začal hrát kvůli přítelkyni která ji miluje) se zajímavou hratelnostní. Nevybočuje z řad podobných. Základní levely se dají projít za pár hodin (některé jsou zásekové), ale pravá výzva tkví v bonus kolech - ty mají opravdu hardcore obtížnost.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
KDY (poprvé) -------- 2011
KOLIK (hodin) ------- 3
KDY (naposled) ------ N/A
DOJEM (ano/hmm/ne) -- hmm
OBTÍŽNOST (if it's) - N/A
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dobrá plošinovka ve style Mária, kterou jsem kdysi pořád pařil na linuxech. hraje do toho i příjemná hudba, která se do toho pěkně hodí. když máte správnou verzi, tak si můžete zahrát i bonusové ostrovy, kde už ta obtížnost opravdu je. A znáte to vydíte hromadu penízků na sebevražedné cestě a chcete je sebrat a řeknete si zkusim to. Dáte to třeba až na pátej život a mezitim čas udělá pic a celý znovu =D. hru obohacuje výborný editor, kde se dají nadělat opravdu blbosti, např naházet tam 100 sněhových koulí a jeden led, kterým pak zabijete úplně všechny. prostě tuhle plošinovku si zahraji vždy, když už fakt nemám co hrát a chci se chvíli navztekat =D Doporučují alespoń na zkoušku =)

Pro: Mário Styl, spousta levelů, bonusové ostrovy, level editor a hudba

Proti: Obtížnost na Bonus Island, po chvíli začně nudit