Superstars V8 Next Challenge

26.02.2010

SuperStars V8: Next Challenge je druhým dílem v závodní sérii Superstars V8. Hra na pomezí arkády a simulátoru se věnuje italskému šampionátu cestovních vozů. Oproti původnímu dílu nechybí úplná licence, takže se hráč setká s osmiválcovými vozy Audi, Mercedes, Maserati, Chevrolet a dalšími.

Šampionát se jede na jedenácti tratích. Nechybí multiplayer a také pokročilé možnosti nastavení vozů. Ve virtuální garáži však může jezdec zvolit z několika automatických přednastavení.

Next Challenge působí spíše jako datadisk, než plnohodnotné pokračování. Oproti originálu nepřináší mnoho novinek.

@KRoman47 (11.02.2013 19:39): Já se registroval předevčírem, to byla v akci Ninja Blade, a v tom kroku, kdy by to mělo loadnout hry ze Steamu, mi to taky vyhodilo Timeout. Takže mi to žádný hry ze STeamu nenačetlo, ale hlavně jsem zatím ani nezjistil, jak se to dá znovu donutit, aby Playfire ten profil ze Steamu pokusil načíst znovu. Ne žebymě to nějak trápilo, ale vzhledem k tomu, že používám Raptr, tak jsem chtěl zkusit, v čem se to liší. Ale na pořízení hry zdarma z GMG to vliv samozřejmě nemělo...

Pokud si chce virtuální závodník odpočinout od náročnějších závodních simulátorů a jen tak si zazávodit na okruzích bez volantu, je tohle perfektní arkádička, skvěle ovladatelná na klávesnici. Mohl by to teda bejt supr relax, kdyby ovšem "šikulové" z Milestone nezprasili grafiku hry. Už jsem zkoušel pár her, kde se konala podobná ohavnost a většinou to byly jen nějaký konverty konzolový gamesy. Je tohle vůbec hra dělaná na PC? Stejnej grafickej paskvil je i jejich "WRC: FIA World......" ze stejnýho roku. Hru s takovouhle grafikou bych byl možná ochotnej hrát v případě, že by vyšla tak před deseti lety a neznal jsem závodní hru jinou. To by si pak třeba jeden řekl: "No co, je to sice humus, ale asi to líp udělat nejde...". Pokud ovšem fanoušek závodních her zkusí i jiný hry (třeba podobného data vydání), bohužel zjistí, že to líp udělat JDE.
Sice žádný zle, necelý dvě kila za hru neni nic tragickýho, ale bez tohohle se v PC fakt obejdu, tenhle výtvor by mě nepotěšil ani kdyby byl zadarmo.

Pro: nenáročná, zábavná arkáda okruhových závodů pro hraní na klávesnici

Proti: grafika hry