@Hamster (04.03.2013 03:33): O tom, že jde celkově o kvalitní hru není pochyb - problém je na mé straně. Ale pokusím se dokončit, už jen kvůli tomu, že je to od Legendů :).

A nezkoušel si náhodou The Space Adventure?
@mazar1234 (03.03.2013 23:24): Jj, to jsem si přečetl a proto všechny sektory beru zleva doprava :).

Ale s rozehraným Snatcherem se mi už vracet moc nechce (ztratil jsem se ve spleti tunelů, kde jsou steroidáci, kteří partu celkem snadno rozpráší).
@90210 (03.03.2013 23:00): Dnes je výhoda, že si to můžu vyhledat, ale stejně nestárnoucí rádiový komentátor Dick a další odkazy mi těžko mohou (a hádám káždému jinému kdo to hrál 10+ let od vydání a není američan) něco říci.
@Drolin (03.03.2013 22:56): Callahan je stylově spíše do sedmdesátek, kdežto Hoboken byl ve své době víc "současný".

Co se týče mapy, vzhledem k tomu, že nepřátelé se nerespawují, tak jsem ji stejně prošel celou kvůli tréningu postav, takže příliš nerozumím tomu, co Ti na ní vadí.
@90210 (03.03.2013 21:43): Já čekal trochu humor ala Callahan (což považuji s JA2 za nejvtipnější hru), tento definovat nedokáži. Asi máš pravdu, nicméně dokončení je pro mě podstatné.

@mazar1234 (03.03.2013 22:38): Popisky mise příliš o lokaci neřeknou, a posléze hledání dané lokality je v mém případě celkem zdlouhové - ale s tím jsem si již poradil po intenzivnějším průzkumu.
Humor je pro tuhle hru zásadní. Pokud ti fakt nesedne, tak ti nemá moc co nabídnout.
@90210 (03.03.2013 21:43): Suhlas, ak ti nesedi ten druh humoru, ktory je "a priori" zakladnym pilierom hry tak ti to moc neda.... predsa len uvazovat o tom ako o adventure ci nebodaj RPG je zcestne... je to len uletena komicka humorna parodia a tak to treba brat.

Mne celkom ten humor sedel, hoci som minimalne 30% narazok nepochopil kvoli mojej neznalosti suvislosti (mozno to bolo kludne aj 50%).

ad - mapa? s tym som nejako problem nemal, neviem co ti vadi v tomto smere.

SLoH rozhodne nie je pre kazdeho a ked mas rad iny typ humoru tak ti hra nesadne a nic sa s tym neda robit.
@Drolin (03.03.2013 11:03): Podle mého musí u žánrového mixu vždy nastat něco podobného, tj. ani v jednom žánru nemůže multižánr konkurovat "monožánru" (vždycky bude v rámci multižánru adventure nebo RPG složka spíše light než hardcore), jde o to, jak se multižánr hraje jako celek. Proto jsi nakonec napsal, že se to hraje převážně dobře.

A souboje jsou pořád lepší než v Shananře :-)
Tedy, čekal jsem více (jsem zatím u 4. úkolového balíku).

Jako adventura je to slabé, jako RPG ještě horší. Humor mi nepřijde moc vtipný, souboje jsou více méně zbytečné. Nicméně i tak se to, kupodivu, hraje převážně dobře.

@Drolin (02.11.2011 21:06): Sice hodně starý post, ale jen tak pro info bych chtěl doplnit, že BGIII bylo sice průhledné, ale ta obálka obletěla svět a Bioware na svých stránkách vydali prohlášení, že se nic nechystá.
A hele je tam pokec s ICEM...
Divam se ted na tu recenzi na DM3 a vubec netusim z ceho to poskladali, je to kazdopadne hodne dobre udelany, grafici se docela vyradili.
Bylo tam i BGIII, to bylo ale více než průhledné :).

A jak koukám na recenzi DM3, asi nevíš, z jakých her (pokud vůbec) byly použity kompilace obrázků?
Albion 2 uz jsem nezazil, ale trapnej byl Dungeon Master 3, ten musel prokouknout snad kazdej...
Já to (Flesh and Blood) chtěl po přečtení recenze najít a zahrát :) Jaké nemilé překvapení mě čekalo, když jsem zjistil, že taková hra neexistuje.

Jinak mě nejvíce z aprílků Score zaujal Albion 2 (o jedničce jsem v té době něměl žádné tušení), z recenze a obrázků to vypadalo fantasticky.
4Drolin - Vendetta Oratory jsem zaznamenal o cislo pozdeji, kdy v uvodniku ICE oznamil, ze neexistuje. Lepsi aprilova recenze byla na Flesh and Blood, kterou napsal Karel Papik o rok pozdeji. Byl to simulator pitvy, to me tehdy fakt zaujalo.:)
90210: Články všeho druhu (třeba komplet ohled za GK s užitečnými linky atd.). Nic lepšího o adventurách jsem zatím nenašel (ještě stojí za to recenze na metzomagic).

Jinak zajímavé, recenze Vendetta Oratory jsem si nikdy nevšiml (asi tím, že je v tom čísle recenze na Bad Mojo, u které vždy skončím :).
4Drolin - Dik, nekdy jsem to uz vygooglil, ale myslel jsem, ze tam jsou jen recenze, projedu to. Nejlepsi retrogamersky web bude ten, ktery prinese pokec s tvurci Isharu. Na to cekam uz 10 let.:0)
90210: V tom případě doufám, že čteš hc101 (aka nejlepší články o retro hrách všeho druhu :).
Davesade sice obcas blaboli, ale ja jsem rad, ze o starsich hrach nekdo napise neco rozsahlejsiho a pomerne zajimavyho a ne jen Himmatovsky srackoidni nicnerikajici retro clanky.
"Vítejte do světa Superhrdinské ligy Bezdomákova!"

Tady jsem popravdě přestal číst.
4special - Ze zacatku ta hra urcite neni user friendly, ale casem neni problem se do ovladani dostat. Tech prikazu zase neni tolik a nejsou tam nesmysly z jinych adventur, ktery pouzijes za cely hrani jednou. Zkus si stahnout nejakej FAQ, kterej ti vysvetli herni mechanismy, hned prvni ukol je hodne jednoduchej, tusim nejaka syrova bomba v aute ve vesnici pod tvym HQ.
Tadyta hra je mi strašně sympatická, ale ať se snažím, jak se snažím, nemůžu ji hrát déle než krátkou chvíli. Cestování po mapě po čtverečcích mi ani tak nevadí, to bych v pohodě přešel, jako i technickou stránku. Hodně mi na té hře vadí ta "adventurně logická" stránka, kde si z milionu "point'n'click" příkazů musím přicházet, co se vlastně má udělat, abych se ve hře pohnul dál. Viděl bych to možná na hraní podle návodu, ale nevím nakolik by mi to zkazilo herní zážitek? Může někdo "kdo ví" poradit?
Sakra, tie hry od Legendu podľa popiskov vyzerajú skutočne legendárne, budem to musieť asi všetko systematicky zohnať a zahrať. :)
Na ten tabulkovej rebus jsem nejdriv taky nevericne ziral, ale pak jsem tam k mymu vlastnimu prekvapeni zacal sazet samy spravny odpovedi, prvni spatnou odpoved jsem tam napsal, kdyz uz jsem mel pulku tabule spravne a musel zacit vic hadat a obihat osazenstvo hospody pro rady. Asi jen u jedny veci jsem musel zkonzultovat navod. Dost me pomohlo, ze polovina veci z tabule byly moje oblibeny skupiny - vykopavky (Fleetwood Mac, CS&N), plus to jeste bylo doplneny notoricky znamymi zalezitostmi (Stouni, Led Sezelim).

Ve hre je pak jeste jedna tabule (na jinym miste), ktera uz je mnohem drsnejsi, ale zas je v okoli hodne hintu.

BTW knizni predlohu jsem si nasledne v ceskym vydani opatril, ale uz to neni ono. Ten preklad tomu nejak ubral kouzlo.
V CCS jsem se zasekl hned na začátku u toho tabulovitého rébusu, ale určitě se k tomu časem zkusím vrátit, protože ohlas to má dobrý. Jen si tedy možná nejdříve sjedu tu knižní předlohu.