Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Blue Boy Planet

61
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
16.12.2016 PC
Vývojáři:
Tuwi Michael Nannings
Super Blue Boy Planet je 2D plošinovka od vývojáře Tuwiho Michaela Nanningse, jejíž grafický styl se inspiruje u starých 8bitových her, jako například her z Atari.

Cílem "modrého chlapce" je probít se nepřáteli a nástrahami, které na planetě číhají, pobít pár bossů a nakonec zachránit svou ženu. K tomu mu samozřejmě slouží pouhé přeskakování překážek, skákání na nepřátele a vrtulka na hlavě, díky které se dostane dál, než by jinak svedl.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Steam píše 40 minut. Tak dlouho jsem strávil s touto plošinovkou. Není to úplná hrůza, ale že bych si z toho ucvrkl blahem, to taky ne. SBBP v podstatě obsahuje jen dvě věci, které po vás chce - vyskočit ve správnou chvíli (občas trochu oříšek) a správně aktivovat plachtění (velký ořech). Jde tedy hlavně o přesné načasování. Pokud se vám bude zdát level těžký na první dobrou, stačí povraždit všechny nepřátele (včetně pavouků) a pak už je to o hodně snazší.

Překonávání překážek mě bavilo, což je u takovéhle hopsačky zcela kritické. A to se povedlo. V klidu odpustím slabší grafiku nebo hudbu, protože na zábavu neměly vliv. Nakrknuly mě ale poslední dva levely, se kterými si teda autor mohl dát víc práce.

Pro: Zábavné překážky / Rozumně rozmístěné checkpointy / Ucházející zpracování

Proti: Poslední dva levely / Trapný děj / Občas dost těžké trefit správnou milisekundu na zahájení plachtění - z toho plynoucí frustrace

+14
  • PC 60
Poměrně krátká a jednoduchá (až na pár pasáží) plošinovka vzhledově připomínající staré hry na Atari. Za tu nejpříjemnější cenu jsem ani nečekal, že by to mohlo za něco stát, ale během té půlhodinky jsem se docela bavil.
A ta záchrana unesené družky je taky docela provařená.

Pozor, kvalitativně nesrovnávám. Jestliže Super Blue Boy Planet vznikl teprve pár roků zpátky, tak to ani nejde.
Ale prostě a jednoduše - jestli máte zrovna půl hodinku volnou, tak určitě nic nezkazíte, když si SBBP zahrajete.

Pro: staromilský vzhled a ovládání, nostalgická grafika

Proti: krátké, nic, co by tu už dříve nebylo a v lepším podání

+9