Summer Challenge: Athletics Tournament

30.07.2010

Summer Challenge: Athletics Tournament je další přírůstek do rodiny simulace sportovního klání od německého studia 49Games. Jak již samotný název napovídá, jedná se o soubor různých sportů letní sezóny. Na rozdíl od předešlých her tohoto typu je zde změna ve výběru sportovce, kde už vybíráte pouze z týmů a národů, s kterými budete v 20 sportovních disciplínách zápolit - od lehké atletiky (různé délky tratí pro běh), přes disciplíny ve vodě (skoky, plavání), až po sporty venkovní (kladivo, lukostřelba, disk, koule, oštěp) a halové (šerm, skoky na trampolíně). Hra nabízí různé módy (kariéra, pohárové klání aj.). V kariérním módu začínáte jako nováček, který se musí vytrénovat (získávání tréninkových bodů) a probojovat až na vrchol (výhry v disciplínách).

Ovládání virtuálního sportovce zde probíhá pomocí střídavého mačkání dvou kláves či tlačítek na gamepadu (pro vyvinutí tempa) a následném stisknutí (ve správný okamžik) klávesy/tlačítka pro dokončení sportovního úkonu. Správné načasování je tak klíčové. V případě bezradnosti hráče je zde obsažen tutoriál s poměrně detailní nápovědou.

Hra obsahuje multiplayer až pro 4 hráče v podobě split screenu.

Zkusím Vám trošku popsat průběh toho, jak jsem se k této hře vůbec dostal. S bratrancem jsme se dohodli, že zavzpomínáme na staré časy, kdy jsme spolu dohráli řadu her a nějakou noc pořádně propaříme. Já měl přítelkyni mimo republiku, bratranec svou poslal spát domů. Nakoupili jsme lahváče a mohli jsme začít. Nejdříve jsme zahráli nejnovější díl King´s Bounty, následně jsme zahráli Swat 4, každopádně když už začalo jít do tuhýho a ta kratší ručička z kapesních hodinek se blížila k dvanácté číslici na ciferníku, napadlo mě, že na posledním DVD z časopisu Score, které držím v ruce, se skrývá jedna zajímavá ptákovinka s názvem Summer Challenge. Na první pohled nezajímavá věc, ale když jí hrajete ve dvou...

No, takže jsme jí nainstalovali a upřímně Vám můžu říct, že jsme díky ní propařili noc. Prázdný lahváče se hromadili, krátká ručička se stále přesouvala a my si to vůbec neuvědomovali. My se ve skutečnosti perfektně bavili touhle jednohubkou, která by mě samotného ani nezaujala, ale dva načatý kluky dokázala parádně zabavit na celej večer.

Takže zhodnoceno a sečteno. Za večer se vypilo asi 7 litrů piva, dva energy drinky, vyzkoušeli se všechny disciplíny, kterých má být přes 20, ale ve většině případů se často opakují, promačkali si šipky, ale co je hlavní, příjemně zavzpomínali na večery z mládí, které jsme pařili až do zemdlení. Nejhezčí na tom je, že kdybych mu řekl, že si dáme letní olympiádu ten den odpoledne, asi by si zaťukal na čelo, že jsem padlej na hlavu.