Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Stronghold 3

25.10.2011
29
22 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Od vydání prvního Strongholdu uplynulo více jak deset let a během této doby se původní hra (i její pokračování) zapsaly do historie RTS žánru svým komplexním pojetím systému vylepšování, úprav, ekonomiky a vůbec správy svěřené středověké pevnosti. Třetí díl navazuje příběhem na toto původní ztvárnění.

I zde se vžijete do role středověkého vladaře, který svými správnými rozhodnutími musí spravovat své honosné sídlo. Děje se tak ve dvou kampaních (válečné a ekonomické), za měnícího se počasí, ve dne i v noci. Jak se tak praví, bez lidu (poddaných) to zkrátka nejde a nejde to ani tady. Tudíž je velmi důležité (díky ekonomické a logistické strategii - daně, příděly jídla a pití) nalákat do své zprvu malé osady pracující lid a udržet jej v ní i za snaživé intervence různých pohrom (hladomor nebo nemoci). Čím více pracujících je, tím více se v souladu s přímou úměrou osada rozrůstá.

Úplným základem je těžba surovin (dřevo, železná ruda atd.) a pěstování a hromadění plodin v daných skladištích. Za vytěžené suroviny je možné provádět následnou výstavbu účelových budov, hradebního systému (s patřičnými vylepšeními – např. vařící olej) nebo budov pro trénování vojska (lučišníci, jednotky s mečem a kopím aj.).

Důležitým, a tak typickým prvkem celé série, je obléhání hradu nebo jeho obrana a to je i v tomto díle zachováno. Děje se tak v samotné kampani nebo v zvláště vedených bitvách, čerpajících z dobových pramenů.

Hra obsahuje multiplayer po internetu.


Poslední diskuzní příspěvek

Ta hra je tak špatná, že ani patche, kde je přidaná kampan a další věci to nespasí..

Ai totálně sprasená, ignorující.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 25
Říká se, do třetice všeho dobrého. To bohužel podle mého neplatí u série Stronghold. Po průseru v podobě 2. Dílu nastupuje ještě větší průser, tím je tento 3.díl.

Řeknu to narovinu. Hrát tuto hru je doslova utrpení.

Takový výrobek neměli vývojáři vůbec vydávat, udělali by lépe. Hra je odfláknutá od příběhu, přes technickou stránku hry až po nedodělaný koncept a mnoho bugů.
Špatně se to hraje, mapy jsou divné, malé, budovy zabírají mnoho místa, jednotky se chovají podivně, vesničani jsou příliš nenažraní, vše je kostrbaté, nepřehledné. Označit vojsko je docela výhra, další trápení bylo vyslat je na daný cíl.

Grafika hry je na tu dobu otřesná a proč proboha zase to pofiderní 3D ? Když to neumí udělat. Stíny nereálné a interface je příšernost.

Hře také chybí skirmish, ale ten by to zajisté nijak nezachránil.

Jediné pozitivum vidím ve zvukové stránce hry. Hudba ve hře je atmosférická a dobová.

Je mi studia Firefly docela líto, když se odhodlali vydat takovýto zmetek. Po excelentním prvním dílu a Crusaders jdou na úplné dno.

Pro: zvuková část hry

Proti: asi všechno ostatní...

+17