Strong Bad's Cool Game for Attractive People: Episode 1 - Homestar Ruiner

11.08.2008
21.12.2010

První díl epizodické série Strong Bad, výcházející z webseriálu Homestar Runner. Celkem má mít série pět dílů. Jedná se o žánrově normální klikací adventuru se značně nenormálním dějem.

Hlavní postavou je Strong Bad navlečený do oblečku wrestlingového zápasníka s boxerskými rukavicemi, který sám sebe nekriticky popisuje jako „cool, awesome, charming, muscular, hot, videogames, the hottest and really real hot“.
Druhou postavou je bezruká, šišlající postavička Homestar, která se v první epizodě chystá na běžecký závod jménem Free Country USA Triannual Race to the End of the Race. Závodu by se rád účastnil i Strong Bad, jenže minul uzávěrku přihlášek o měsíc. I přesto se ale za každou cenu chce stát jeho vítězem...

Hra je plná ujetých postaviček, satirického humoru, popkulturních narážek a hlavně nesmírně vtipných Strong Badových hlášek.

Pekna cena, rozhodne doporucuju pokud radi ujetej humor delajici si prdel ze vseho a ze vsech :)

Upřímně jsem o web-seriálu (podle kterého tato hra je) nikdy neslyšel, ale i bez znalosti předlohy jsem si tuto bláznivou bizarní jízdu pořádně užil.

Vžijeme se tady do role kůůl týpka jménem Strong Bad (tedy on si osobě myslí že je nejvíce kůůl). Ihned poznáte že tento chlápek se vzhledem mexického zápasníka je pro každou špatnost, i hned na začátku totiž obdrží e-mail kde ho nejspíše fanoušek nabádá aby Strong Bad vytřískal sopel z chlápka jménem Homestar. Vůbec ale nevadí že příběh není ničím originální, klasicky jde o to že něco vyvedete a vzápětí se to snažíte napravit. Tady ale ani o žádný ´´HUSTÝ´´ příběh jít nemá, tady jde hlavně o srandu která je tu vyvedena na jedničku.

Nechybí tu totiž nudismus,husté hlášky,urážení,ničení no je tu holt o srandu postaráno. Dost už bylo opěvování humoru který je tu podle mě skvělý a ikdyž je uhozený tak vám v žádném případě nepřijde trapný, zaměřme se ale teď na hratelnost.

Jde o klasickou Point And Click kde používáte předměty na předměty a tak podobně, kupodivu tu ale nejsou kombinace předmětů také kvůli tomu hra ani není moc obtížná, napomáhá tomu taky stupňovaná nápověda. Tady holt kvůli humoru nemusíte řešit zapeklité hádanky či kombinace.

Grafický kabátek je jednoduchý, ale on k celému humoru a stylu hry sedí takže já s ním neměl žádný problém, i když místy lokace vypadají prázdně a tak nějak neživě,ale není to nic hrozného.

Postavy a jejich dabing, to je něco co hru ještě o něco více vyzdvihuje nahoru. Je sice pravda že všechny mužské postavy dabuje jeden člověk, ale do háje ono to nešlo ani poznat :D Ten chlápek je naprosto úžasný :D Jedinou ženskou postavu ve hře tedy dabuje někdo jiný, no což je škoda zajímalo by mě jak by uhrál ženskou postavu.

Setkáte se tedy s hromadou divných postav ať už s obtloustlým králem co by všechno snědl,Homestarem,šedivým ubulencem nebo s Cheatem kterého s radostí můžete kopat do pračky.

Ve hře také můžete sbírat poměrně dost skrytých předmětů apod. Dokonce se můžete přidat k vytvoření Strong Badova komiksu, jednoduše tu máte hodně věcí na hledání.

Soundtrack se taky povedl a skvěle podtrhuje atmosféru hry.

Pokud hledáte nějakou krátkou humornou adventuru, určitě skočte po Strong Badovi, dostanete velkou porci zábavy a ještě díky kratší herní době se humoru nepřejíte.

Pro: Výborný dabing,soundtrack,hlavní hrdina a další postavy,vyvážená obtížnost,délka a bláznivý humor

Proti: Pro někoho grafické zpracování či délka hry (já v tom ale problém neviděl)

Strong Bad nemá na dnešním trhu moc konkurence, snad krom Sama a Maxe (u mě ho překonává) ze stejné stáje. Strong Bad má jednoduchou, ale geniálně účinnou grafiku a to samé se dá říct i o hratelnosti. Nějaké větší záseky by se konat neměly už jen díky možnosti stupňované nápovědy. Rozhodně je plusem i nijak extrémně těžká angličtina, narozdil od Sam & Max her. Dále tu máme perfektní dabing, neskutečné ujeté postavy, parádní hlášky…
Jednoduše skvělá, nenáročná, ale přitom ne stupidní odreagovačka.