Stratený v čase

Lost in Time

freeware
29.11.2015 PC
Stratený v čase je slovenská kreslená adventúra, ktorú zdobí hlavne kompletný dabing, čo nebýva u freeware hier zvykom. Ide o dielo prevažne jednočlenného teamu LOADER software, cez ktorý tvorí autor Michal Blažej.

Hra sa odohráva v starovekom meste na území mayskej civilizácie. Hlavnou postavou je študent histórie, ktorý sa z ničoho nič ocitne v minulosti a vôbec netuší, ako sa to stalo. Rýchlo zistí, že situácia je pomerne vážna. Musí zachrániť mayské spisy, v ktorých sú už stáročia prechovávané všetky vedomosti. Tie sú totiž ohrozené vpádmi Európanov na americký kontinent, ktorý objavili na konci stredoveku.

Hra posobi od zaciatku zaujimavo. Pribeh o mayskej civilizacii bol tiez dobry. Koniec tiez vedel uputat. Hra ma celkovo bavila.

Grafika v hre posobi lepsie ako zverejnene screenshoty. Grafika je len rucne kreslena a je vidiet ze sa s nou autor pohral.

Hru som dohral asi za cca hodinu s navodom (niektore handanky su fakt tazke). Bez navodu by to bolo na dlho a asi by som to ani nepresiel.

Negativa vynecham. Je to freeware hra a autor si stym dal urcite vela prace.

Pro: pribeh, hra riesena dost do detailov, dabing