Zdravím, začal jsem pro tuto skvělou hru vytvářet češtinu. Chtěl bych umožnit co nejširšímu spektru lidí, aby si ji mohli zahrát a užít stejně dobře jako my ostatní, kteří ovládáme dobře cizí jazyky.
Bohužel je toho na jednoho člověka příliš. Chtěl bych tedy vyhlásit nábor lidí do týmu.
Nečekaně hledám následující:

Překladatel --- Požadavky: znalost angličtiny, češtiny, znalost hry nebo alespoň seriálu

Korektor --- Požadavky: Velice dobrá znalost češtiny (znalost hry, nebo alespoň seriálu, je velkou výhodou)

Případní zájemci pište na email: mousesdavid@seznam.cz

Jedná se o dobrovolnou činnost!!! Nečekejte, že z toho budou nějaké příjmy.
@Solidor (15.09.2014 06:03): Nejspíše, protože jen málo klasických adventur má takový informační záběr, a textové adv. pracují s informacemi také jinak. A ano, ta diverzita je obrovská :).

@7c (14.09.2014 23:11): Ano, rozdíl mezi fanouškovským a oficiálním překladem je ale minimální.
@Solidor (14.09.2014 22:06): Ano, obě ale dosahují hloubky (jak ve vědeckých, tak i jiných aspektech), kterou u západních her prakticky nelze nalézt. V Umineko mě až ta míra i pro příběh nepodsatných informací zaskočila.

@Drolin (14.09.2014 21:45): A Ever17, Zero´s Escape a hlavně Remember 11 jsou na tom podobně. R11 spekuluje o nulté dimenzi, se kterou jsem se snad ještě nikde jinde v zábavním průmyslu nesetkal.

Osobně tedy řadím Umineko na úplně opačný konec spektra, než S;T a E17. První se soustředí na city a abstraktní věci, zatímco druhé předně na vědu.
@Solidor (14.09.2014 21:33): Přesně tak, ono i třeba takový "prostý" fakt jako otáčení země a jiné desítky rotací nejsou mnohdy při cestování v čase zohledněny. Autoři Steins;Gate museli jistě podniknout mnoho vstřebávání nových informací a znalostí; a během hraní, četby to dokáží zprostředkovat. Už jen kvůli těmto faktům Steins společně s Umineko řadím velmi vysoko v jejich koncové hodnotě.
@Drolin (14.09.2014 18:46): Ten odkaz na Ever 17 mě v téhle části napadl taky. Hlavně, protože tím "Bohem" pro postavy ve hře je hráč, který je pozoruje z "vyšší dimenze".

Každopádně se hra zabývá cestováním v čase do hloubky, která je ve hrách (a možná i filmech) nevídaná.
Velmi dobré (oproti slabšímu seriálu).

Jen tedy některé části s Faris (mimo tohoto :) jsem přeskakoval.

Nicméně Steins;Gate nabízí vše, co by od kvalitní VN šlo očekávat.
Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat? Tohle anime má i nějakou hru? LOL! Btw Im mad scientist. Its so cooooool, sonofbitch!
Zajímavost pro ty, kteří viděli anime:

Ve hře FB nikdy nezabije Moeku. Místo toho se zastřelí už ve svém domě, čehož se stane svědkem jeho dcera Nae, která se chvíli na to ukáže u Moeky doma, tam ji probodne a zabije. Pokud se ji Okabe pokusí sledovat, dostihne ji a dozví se, že to ona ho za patnáct let, během mučení, usmrtí. Současná Nae už mnohokrát time leapovala do minulosti. S největší pravděpodobností to platí pro alfa i beta časovou linii.