@Hamster (03.02.2012 12:08): Ad Ebb, zalezi co ocakavas od MMO, ak su tvoje ocakavania podobne ako Ebbove (vid napr. jeho komentar k Star Wars: The Old Republic je dost mozne, ze budes mat podbny postoj. :)

Inak by som ta odkazal na svoju recenziu, ale vzhaldom na to, ze je uz zhruba dva roky stara, tak v pripade MMO uz trochu mimo. I ked zakladne veci stale sedia. Vyrazna kritika - ako nahle sa dostanes na maximalny level (50) uz ta tam nema co prekvapit a poriadne zabavit.

Teda az na "featured episodes", ktore boli fakt dobre spracovane (v ramci moznosti enginu a celeho systemu). FE su vlastne misie, ktore su uverejnovane pocas piatich tyzdnov - kazdy vzdy jedna epizoda maleho pribehoveho okruhu. Doteraz mali pauzu, ale od buduceho tyzdna zacina dalsia "seria". Tie stare boli vclenene do systemu hry, takze na ne hrac teraz naraza postupne ako hra hru.

Napriklad tu je moj blogovy prispevok k prvej serii. Tiez neplati co je tam napisane :) Cely tento pribehovy obluk bol zaradeny do systemu misii a teraz uz je pristupny az na vyssich urovniach. Ale nove FE by (pokial viem) mali byt pristupne pre vsetkych cca podobne ako to bolo pri tych minulych. A po ukonceni "serie" ich zrejme zaradia medzi ostatne. Ale ako to bude uvidime az buduci tyzden.
Ne že bych dal nějak extra na Ebbovo hodnocení, ale napište prosím někdo komentář, nebo rozhoďte nějaká hodnocení. Tohle vypadá hrozivě.
Najdou se nějací zájemci k založení čistě rekreační flotily s Mickem v čele? Je potřeba 6 lidí, pro založení musí být všichni v jednom týmu.

Pokud ano, kdy se sejdeme? Sobota večer?
Potěšující je, že když jsem se konečně prostřílel k Lt. Commanderovi a dostal Science Vessel, tak se mi i změnila skladba průzkumných misí k mnohem nebojovějším tématům.
@NateLogan (30.01.2012 20:55): Kontaktovanie ostatnych hracov, hmmm jadajada@handle - prve je prezyvka (meno) tvojej postavy, druhe je nazov tvojho uctu (prihlasovacie meno). Ergo moja postava na brachovom ucte je Mage@DragonTheFlame, moja postava na mojom ucte je Mage@MickTheMage

Ak to po spusteni F2P nezmenili, tak inventar by sa ti mal par krat zvacsit postupom na vyssie sarze. To co si mohol vydiet na screene je normalny inventar, ktory som si nijako umelo nezvacsoval. Otazka je, ci to nezmenili :)
@NateLogan (30.01.2012 12:59): Ja som nikdy za nic neplatil :), takze ti neviem povedat (teda ked nepocitam mesacne kupony, vsak). Ale co som spozoroval, tak tesne pred zavedenim F2P vylepsovali ceny v C-Store, takze... je to mozne :)

Okrem toho, neviem ako to je teraz, ale ja som vsetky svoje lode dostal ako som postupoval na hodnostnom rebricku... Teraz ked dosiahnes dalsej hodnosti, tak nedostanes "volny kupon" na lod?

Edit: jo, teraz som sa na to pozrel, ty myslis veci z C-Store, tie su drahsie ako byvali, na druhej strane ta nikto nenuti ich kupovat - hras to bez problemov aj bez nich. Okrem toho, dilithium sa da menit aj za Cryptic pointy do C-Store, takze keby si velmi chcel a nemal co robit s casom, tak si za nejaku hodne dlhu dobu nagrindujes aj na Interpid ;)
BTW to byl STO vždy tak drahý? Jen za loď třídy Intrepid člověk zaplatí 18€ a i drobnosti jako oblečení lezou do desítek €...
@Aaron_Hill (30.01.2012 11:31): Jop, ako hovori Nate, to su materialy na crafting. Co sa tyka tych veci v inventari, to su komodity, ktore su potrebne bud na plnenie niektorych assigmentov pri DOFF alebo pri misiach typu "Aid Planet" - prevaznu vacsinu z nich si mozes vyrabat v replikatore (vid spodok inventara), ale je to tak blbo spravene, ze musis byt vo vesmirnej casti (aspon zatial). Inak mozes v replikatore likvidovat iba nepotrebne predmety.
Nedá se něco udělat s inventářem? Na to, jak je malý, tak je v něm děsný bordel.
@Aaron_Hill (29.01.2012 20:50): Ziskavas za plnenie misii ako napriklad “Investigate Officer Reports", historicka lekcia na Akademii, a dalsie opakujuce sa misie. Rovnako ako ide ziskat dilithium z PvP misii (ale tie nehram, takze ti nepoviem ktore to su :) ). A samozrejme male drobky dilithia ziskavas z DOFF - obvykle pri splneni assigmentu ziskas tak 5 kuskov rudy, pokial mas kriticky uspech tak aj viac... Takze tak :)
Angličtina bohužel není mou silnou stránkou (nebýt googlu a překladačem tak asi nezahraju vůbec), takže než se trápit, raději se zeptám a budu doufat, že se mě nějaká dobrá duše ujme :) Jak a kde těžit dilithium?
Jo, vesmirne boje sa mi vzdy pacili na tejto hre najviac. Jemna inspiracia Starfleet Command sa nezaprie a je to celkom fajn :)

Mimochodom, ja som dnes narazil na tiez celkom zaujimaveho avatara. :)
Já byla teda o dost konzervativnější :)

USS Crimson Sky
(Zajímavé, jak hra dělá screenshoty bez interfacu)

Jinak co musím na STO fakt pochválit, je vesmírné PvP. Tak dobře jsem se v multiplayeru už dlouho nebavila!. Paráda!
Dneska jsem se naučila, jaká je hlavní role křižníku - nemám šanci se v palebné síle rovnat eskortu, ale aspoň mu můžu zatraceně ztížit moje zničení! :) Když se za mě pověsili dva eskorti, dala jsem všechnu energii do štítů, používala schopnosti na obnovení štítů (a k tomu používala štíty, co mají extra regeneraci) a manévrovala tak, aby po mě nemohli střlet předními zbraněmi a ukazovala jim pokaždé jinou stranu, a oni mě prostě nedokázali zničit :) Odolávala jsem jim celé tři minuty, než přiletěly posily a zničily je. Ti museli zuřit :)
Tak jsem to taky zkusila. Zatím jsem teda projela jen tutorial a první misi, ale vypadá to velmi dobře.
@MickTheMage (19.01.2012 14:58): neblokuje, ale napadlo mě něco jinýho. Internet mi šlape dobře a rychle, ale když bych chtěl například stahovat torrenty, klient mi píše, že jsem blokovanej, ať zkontroluju firewall nebo NAT v routeru. Firewall mi problémy nedělá, na vše potřebné mám vyjímky, ale to druhé.. sice nevím, co to znamená, ale asi brnknu poskytovateli )).
Tak mám problém se spouštěním hry, po registraci, stáhnutí a instalaci mi nenajede launcher, nejdřív se objeví okno s textem "Trying to update the launcher. Please be patient. Tried connecting 1 time." a za minutku to hodí error: "Unable to establish connection to Patch Server. Please check your Internet connection. If problems persist, please contact Technical Support."

S připojením problémy nemám, tak co s tím? :(
Zrovna mám zkouškové, takže ulítávám na TNG a i tohle tím pádem působí lákavě. Je to Star Trek, nebo "rozstřílejme ty šmejdy s divnými čely"?
Sice 37 procent, ale to je stejně Ebbovo dílo. Docela bych to vyzkoušel, když je to zadarmo, ale víc jak pár hodin tomu nedávám. MMORPG jsem nikdy moc nežral.
Mala, skromna recenzia... Rad by som dodal, ze vzhladom na to, ze je to MMO sa moze kde-co behom mesiacov zmenit. Avsak pri pohlade na obsah prveho velkeho updatu...skratka, zatial to vyzera, ze ani moc nie. Ale aspon najvyssie "hodnosti" :) dostanu trochu pokrmu.