@jvempire (05.12.2019 21:43): Mno. podle me otazka casu. na rozdil od trojky ktera existuje na PS4 jen formou PS2 emulace a petky ktera propadla a zrejme dalsi investice do PC portu nepripada v uvahu, prvni dil zrejme moc problem nebude.

ja zase cekam ze na PS4 daji na zapade i dvojku, pak tam budou vsechny dily, coz bych rad :)
Takze to ani neni moc remaster nebo remake ale prosty port z PSP s pridanyma CGI portretama postav, vyssim rozlisenim a udajne vyssi obtiznosti souboju. Ted ani nevim jestli ta PSP verze mela dabing, ale Frita asi bude vedet, hral ji nedavno. kazdopadne to koupit musim, pro me zasadni serie a tohle je jediny dil ktery jsem nikdy poradne nedohral.
@Charllize (26.05.2019 13:50): Dvojka na PSP má oproti PS1 zrychlený soubojový systém, kdy místo dvouúderú jsou trojúdery. Taky pozměnili xichty postav při dialozích, ale nevím, jestli tohle dali i do japonské verze na PS4.
@Ringo (26.05.2019 13:45): je vubec otazka co s tim chteji delat. Druhy dil vysel na PS4 v japonsku a byla to ciste kopie PS1 verze bez uprav. Ale tady, jelikoz pujde zrejme o celosvetove vydani bych si tipnul ze to predelaji do moderna. I kdyz po ,,uspechu,, petky bych asi nic moc zasadniho necekal. Kazdopadne je potesitelne ze to neoznamily jen na mobily, to je plus :))
@Fritol (26.05.2019 13:40): Já jen v případě, že by obšlehli grafiku a celé to zpracování světa jako to bylo na SNESu. Je to asi divné, že to tak píši, protože Star Ocean byl jedním z prvních dá se říci koridorů, jenže to zpraování bylo úžasné, přeci jen v těch lesích byly odbočky a chodit po lese a nacházet různé zbytky starobylé architektury, to bylo prostě úžasné a šlo krásně ruku v ruce se stylem kresby. First Departure na PSP sice graficky vyšperkoval města, sice chytly jiný ráz, než měly ty v originálu, ale pořád fakt moc pěkně nakreslené. Co ale domršili, tak to cestování, zrusili ty lesy a udělali tam izometrický svět s lokacemi jako ve Star Oceanu 2, což sice není špatný systém, ale odebral něco z atmosféry původního Star Oceanu, který byl v tomhle prostě jiný.
Star Ocean jsem dohrál na SNESu i PSP remake. Obě verze skvělé, ale tu SNESovou mám přeci jen nejraději. Třetí verzi už asi hrát nebudu, i kdyby vyšla na STEMu. Raději si zopáknu SNES verzi.
@Charllize (25.06.2018 21:05): Já si někde v polovině Když jsem našel Millie a Ronyxe dal taky poměrně dlouhou pauzu a pak jsem to dorazil asi za tři dny. Každopádně dvojku už mám nachystanou, tenhle týden se na ni vrhnu.
@Fritol (24.06.2018 14:31): Dvojka je o dost lepsi. Obvzlast ta PSP verze s animacema a lepsi grafikou. Obecne jsou dvojka s trojkou brany jako nejlepsi ze serie. A ted mas uz prede mnou naskok kdyz dorazis celou serii, ja u jednicky odpadl nekde v pulce:)
Tak hotovo. Ten konec byl teda neskutečně natahovaný, zbytečně moc soubojů. Ale jinak výborné, na herní poměry dobrý příběh, překvapivé zvraty, sympatické postavy.... akorát těch filmečků tam mohlo být klidně víc. Těším se na dvojku. :)
@Fritol (10.05.2018 22:41): ono to neni tak tragicke. Kazda hlavni postava miva svoje zakonceni, zalezi jak vedes hru. U dvojky jich je myslim 13 nebo 14 a ty dalsi konce jsou jen kosmeticke v zavislosti na tom co se stalo a vetsinou jde treba jen o jinak vedeny zaverecny rozhovor a podobne. V dalsich dilech to myslim uz smrskli jen na konce postav bez ohledu na to co se delo. Tech 80+ koncu je spis pro fanatiky a bylo to daleko zajimavejsi kdyz hra byla aktualne nova. A vetsinou se to da resit nahravanim pozice. Postavy maji k hlavnimu hrdinovy vzdy nejakou naklonost ktera jde v urcite chvili ovlivnit podanim love potionu a podobne. Samozrejme veci co jsi udelal v prubehu hry tim neovlivnis, ale zaver s danou postavou ano.
@Charllize (10.05.2018 22:25): No tady hlavně bylo dáno pravidlo, že hry, které nemají společné profily na moby, by se neměly slučovat ani tady, ale VIP na to dlabou zdá se.

Ale jak říkáš, u takové hry to je každému šumák.

Idealni by bylo, kdyby ad142 přidal nový profil se zkopirovaným popiskem + PSP poznámkou a nějaký vip se k tomu vyjádřil.
@Fritol (10.05.2018 22:22): protoze to nevedi:)

I kdyz, je to asi jedno, stejne to je tady nedulezita hra. Osobne bych jakykoliv remaster nebo jinou vylepsenou verzi hry daval separatne. Vetsinou na nich dela jine studio, starsi a novejsi verze maji sve zastance a odpurce, odlisuji se vetsinou v mnoha vececha casto mivaji jiny nazev a tak podobne, Je to matouci a neprehledne. Kdo treba vi ze SMT 3 existuji tri ruzne verze, nebo ze FF X mela dve a tak podobne. Ale radsi mlcim, ja pridavam nerad..
Tak jsem v tom nechal "na zkoušku" téměř 3 hodiny. Skvělé, ty anime cutscény jsou super, příběh vypadá zajímavě a grafika je krásná, hlavně v interiérech. Tohle mě bude bavit.
@Charllize (09.05.2018 22:19): To já rovnou zahraji druhý díl, který mám v jRPG žebříčku skoro nejvýše (první mě až tak nezaujal, ale ódy na druhý díl jsou přesvědčivé).

Ale tak, také je toho i mimo SO II moc v pořadí :(

7. DDS 1 a 2
8. Berseria
9. Xenosaga
10. Vagrant Story

... plus Live a Live, Arcadia no a hlavně prokletý Moon!
Jestli tu je někdo, kdo sleduje anglické překlady, tak čistě náhodou nevíte, jestli tohle je přeložené do angličtiny ve verzi s japonským dabingem? Dohledal jsem jen, že audio přepnout nejde. (Mluvím o PSP verzi)

Tohle mě tak štve, ten anglický dabing je otřesný a bez dabingu to zas hrát nechci.