Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness

50
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.04.2016 PS3
28.06.2016 PS4
Vývojáři:
tri-Ace
Oficiální stránky:
https://www.staroceangame.com/us/
Star Ocean: Integrity and Faithlessness je piatym dielom série akčných RPG Star Ocean. Titul bol vyvíjaný pôvodne iba na PlayStation 3 a určený pre japonský trh. Avšak už počas vývoja bolo nakoniec rozhodnuté ponúknuť hru aj v anglicky hovoriacich krajinách, kde sa však objavila už len na PlayStation 4. Okrem pridanej anglickej lokalizácie pre PlayStation 4 existujú aj technické rozdiely medzi týmito dvoma rôznymi verziami, hoci obe nakoniec vyšli takmer súčasne.

Integrity and Faithlessness je svojim príbehom časovo zasadený medzi druhý a tretí diel a to na planétu Faykreed, ktorá je obývaná ľudskou rasou. Hlavným hrdinom je naivný mladík Fidel Camuze, ktorý túži po dobrodružných činoch a konaní dobra vo svete, kde sa jeho najbližšie okolie zaplietlo do vojny. Po boku svojej kamarátky Miki sa rozhodne skoncovať s vojnovým nebezpečenstvom, ktoré ohrozuje jeho blízkych a zároveň pomôcť záhadnému dievčaťu menom Relia. Tá totiž po núdzovom pristátí svojej kozmickej lode stratila pamäť. Keďže má zvláštne a nadprirodzené schopnosti, majú o ňu záujem aj rôzne nekalé sily a spolky.

Bojový systém je podobný zvyšným hrám v sérii Star Ocean, pričom hráč v bitkách ovláda jedného zo siedmich členov skupiny. Boje sú znovu akčné a prebiehajú v reálnom čase, avšak tento diel už obsahuje zdokonalené herné mechaniky.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 50
Star Ocean: Integrity and Faithlessness. Schválně si to zkuste říct nahlas. Integrity and Faithlessness. Blbější název snad ani nejde vymyslet.

Už při oznámí jsem tušil průšvih. Napovídala mi sestupná kvalita série i ostatních her od tri-Ace. Konečný výsledek sice není úplná tragédie, nicméně zázrak se taky nekoná. Předně mám docela problém vůbec něco napsat. Méně výrazné jRPG těžko hledat. Příběh si nepamatuju už teď, pár hodin, po dohrání. Postavy vyloženě otravné (na rozdíl od Lost, pardon, Last Hope) nejsou, jenže zároveň v hráči nevzbudí ani špetku zájmu.

Svět je dost malý a skládá se z několika map, které si odemykáte postupem hrou. Často se do nich i budete vracet. Někdy povinně, jindy kvůli vedlejším questům. Fast travel se odemkne dost pozdě a plnění vcelku nudných vedlejšáků tudíž solidorně protáhne, vzhledem k žánru, krátkou herní dobu na cca 25 hodin, přičemž čistě příběh by šel dát i pod patnáct. Pravda, je tu i post-game obsah, ale kdo by se s ním obtěžoval?

Zvláštností je, že v real-time bojích máte najednou až sedm postav a povětšinu času to překvapivě není až takový chaos. V těžších částech však AI spolubojovníků dělá neplechu a nestíhá včas reagovat. Můžete se učit role pomáhající ve směřování chování AI (např. často útoč, více se braň, hlavně uzdravuj), ale zásadní rozdíly jsem nezaznamenal. On vůbec celý ten soubojový systém vás nutí být až nechutně ofensivní a obrana se vůbec nevyplácí.

Ještě se zmíním o ne zrovna pěkném vizuálu, který svůj PS3 původ nezapře a neskutečně generické hudbě. V součtu je to všechno podtrženo podivným budgetovým vyzněním. Spolu s relativně nedávno vydanou další hrou stejných vývojářů (Exist Archive) mi dává obavy o budoucnost studia.

Bohužel se nám tu nekoná zmrtvýchvstání dříve oblíbené série (jako se to povedlo třeba Tales of Berseria). Asi je na čase, aby se Star Ocean ponořil do hlubin oceánu a nikdy už se nevynořil.

Pro: dá se to hrát...

Proti: ... se sebezapřením

+10