Demo dohrano. PS4 PRO to zvládá ještě ze cti, v performance módu odhadem 40fps. V resolution módu s bídou 30, spis 25. Na základní ps4 to bude asi dost pruser pokud nedají nějaký day one patch. Pořad to je jen demo. PS5 asi v pohodě úplně.
Jinak z toho co se dalo ze hry vykoukat to vypadá na dvě velké planety. Demo je na jedné a asi 6 lokací a při pohledu na mapu cele planety je to demo tak na 10% rozlohy té mapy. Ještě jsou vidět dva měsíce které by mohli být taky přístupné. Nebo taky ne.
Nektere lokace jsou fakt parádní a třeba jedna malá vesnička je jak živá :)

Bohuzel tak tři z těch šesti map působí dost prázdné a je to taková divoká příroda s nepřáteli a sem tam truhlou a itemem.

A poprvé v sérii jde probíhat s kteroukoliv postavou, to to trvalo :)

Tak za měsíc a půl no, demo mne vzasade nijak nezklamalo.
Tak jsem teď koukal asi hodinu jak někdo hraje demo, nevím kde ho vzal, když je až zítra, asi casovy pásma nebo tak.
Ale naprostá spokojenost. Explorace působí hodně zábavné, plynuly rychlý soubojak co má plno možnosti. Grafika je dost dobra a dle vzhledu to je pořad interní TriAce ASKA engine který mají od počátku xboxu 360 a běželi na něm všechny hry od nich, jen řádně upgradnuty.
Skill tree a různé možnosti upgradu všeho možného taky bezva. Jen jsem nikde nezahledl battle trophies ale ve sběratelské kolonce je jedna položka zamčena, tak to tam snad bude.
Cinematic cut scén tam je dostatek, takže to nevypadá ze se bude opakovat situace z pětky kde většina tehle věci byla statická v ingame kameře. Ale tenhle styl šestka využívá občas taky, u méně důležitých scén.

Na velkých mapách z dalekym výhledem šlo na ps5 fps dolu což jsem trosku čekal. Jsem zvědav co ps4 pro na to bude povídat :)
@Solidor (16.09.2022 09:28): Ten art je Akiman, ten stejný co dělal art v petce kde byl taky super.

Tak soubojaky v SO jsou vždycky top. Last Hope má podle mnohých nejlepší akční soubojak vůbec. TriAce má vždycky ty soubojaky dobrý, si nevybavim hru od nich kde by mne nebavil. Tales trvalo dvacet let se zbavit toho hrozného linear soubojaku, takže mají co dohánět. A soubojaky v Tales jsem nikdy rad neměl. Prekombinovany bordel. Paradoxně až v Arise mi přišel jako něco co je OK :)
@Solidor (15.09.2022 14:02): Star Ocean je moje nejoblíbenější jrpg série. Hraju ji před dvacet let, opakovaně. Vzal sis na sebe těžké břímě mne asimilovat :D
Ok uznávám ze mužský MC vypadá trochu jak ježek sonic, abych byl i kriticky.

P5 a dvě ligy? Vezmes černou a červenou a uděláš hru? Však 30% hry jsou obrázky a Ryu má křivý nohy !!!

Ale vážně. Já taky vidím ze to není top a šlo by jít dal. Ale i tak jsem nadšený, co nadělám :)
@Charllize (15.09.2022 13:49): Námitka!
Úplně vidím, jak se snaží hráče navnadit ve stylu ToArise - Hele, aspoň hezky to vypadá (a pořád hůř, než Arise).
Očekával bych aspoň aspoň technickou kvalitu jiných podobných her. A i u stylizovaných obličejů můžou být emoce - viz Kingdom Hearts, Xenoblade i nízkorozpočtové Ateliery. A s P5 to vůbec neporovnávej, ta je vizuálně o dvě ligy výše :)

A žádnej Sakuraba neexistuje! Je to jenom název programu na tvorbu hudby :)
@Solidor (15.09.2022 13:40): Já vidím oproti petce nebetycny rozdíl, a tak to je třeba brát. Musíš se podívat co TriAce za poslední roky udělal a pak se kouknout na SO6, jestli tam nevidíš zmrtvýchvstání a nástup zpět tak už nevím :)
Ocekavat technickou kvalitu Sony titulů je asi naivní.
Pusobi to rozmanite, postavy jsou fajn, prostředí taky. A je z toho vidět Star Ocean na každým kroku.
Porad to je anime grafika v trochu realnejsim podání a na nějaké propracované grimasy bys měl vědět ze se moc nehraje. Viz P5 :)

A Sakuraba je bůh, bez hlasování. Bez nej by to nebyl Star Ocean :D Jeho skladby mají pořad to devadesatkove kouzlo a syrovost, někomu to sedět nemusí, mne jo !
@Charllize (15.09.2022 13:25): Mě to teda přijde od prvního traileru vizuálně hrozně laciný. Design postav úplně přeplácanej, zatímco tváře mají jak panenky bez emocí. Hudba zase Sakuraba, takže jí rovnou můžou prohnat nějakým automatickým generátorem.

A ta zelená AP lišta v soubojích snad půjde posunout dolů, protože takhle skoro uprostřed obrazovky vyloženě otravuje.
@Solidor (28.10.2021 12:17): Tak je jasne ze ta hra neni ve finalnim stavu, spatlali nejakou ukazku a pocitam ze je na tom ceka jeste dost prace :)

Nejaky info.

1.A story that changes based on the choices made, where heroes intersect between the two worlds of sci-fi and fantasy
2.A rich lineup of playable characters
3.Freedom to fly around the environment
4.Three-dimensional traversal and exploration where everything in-sight is a field for adventure
5.The Star Ocean game with the fastest and mightiest action in the series"
6.The "Double Hero" system returns in which the story spanning the stars and beyond will unfold from the perspective of each protagonist, one from an advanced civilization (sci-fi) and the other from an underdeveloped planet (fantasy). Events that unfold throughout the story as well as the ally characters you end up with will differ based on the protagonist the player chooses.

Pusobi to jako navrat ke druhemu dilu, aspon co se tech dvou protagonistu tyce. Bez poletovani bych se asi obesel. A doufam ze ta proklamovana super akcnost nebude znamenat dull combat. Kdyz porovnam prvni trailery petky a tohohle je videt ze sestka ma mnohem vetsi budget i kdyz pusobi vic nedodelane.

SO5 - https://www.youtube.com/watch?v=29DZ0O0Jchw&t=4s
SO6 - https://youtu.be/lwlduVD_aqc?t=10

Ale otevrene priznam ze kdyz po tom logu SE naskocilo logo triAce tak ve mne hrklo jak ve starych hodinach a do chvile nez se objevil ten kokpit lode jsem trosku doufal ze to je Valkyrie Profile 3 :)

@Fritol (28.10.2021 08:41): Ma TriAce nejakou hru v gamepassu? Jasne vydava to SE, ale pokud tam od nich nic nemaji, mozna ze nebude :)
Nebudu vám kazit radost a napíšu jenom, že to má hodně prostoru ke zlepšení :)
Tak šestý díl vypadá ze po te budget verzi co byla posledně bude zase s pořádným rozpoctem s vícero planetami. I když třeba ten drak v traileru byl už ve čtyřce, takže trosku zas hrozí využívání asetu z předchozích dilu, ale snad to nebude taková hrůza jako v petce. Postavy zas dělal Akiman, což je fajn, ty z předchozího dilu dělal taky a byli pěkne. Běží jim to trosku jak posrany, zřejmě nějaká ranna verze, TriAce většinou děla hry 60fps a skvěle odladeny.
Vychazi i na ps4 příští rok, takže pořad koupě PS5 nemá u mě zelenou :) Kvůli SO bych ji koupil hned, ještě se tedy uvidí jestli ta PS5 verze nebude nějak výrazně lepší vzhledově.
Jsem koukal ze Ethereal Queen má ve svoji třetí verzi na Chaos obtížnost 250 000 000 HP. To je snad nejakej rekord. Yazmat z FF 12 s 50 miliony je dost pochcanek. Měl bych se tomu věnovat, působí to jako milník v jrpg :)
@Solidor (komentář): jen podotknu ze v day one a myslim i v digital edici je jako bonus soundrack z valkyrie profile 1 a 2. Ale je pak slyset jen u souboju. Vzhledem k tomu ze se ti to tak libilo by to stejne asi moc nepomohlo :)

Me nejvic vadilo jak je hra mala a kratka. A taky neskutecna recyklace z predchoziho dilu. Nepratele a cele kusy oblasti copy paste z last hope. Ale jinak jsem byl vicemene spokojeny. Kdyz bych to hodnotil obecne dal bych tak 75. Ale holt tuhle serii mam rad tak osobni je vyssi.

PS: se vsim vsudy to k tem sto hodinam je, ale diky te male rozloze to je docela otrava.