Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Star Fox

Starwing

55
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > 1st person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.03.1993 SNES
05.09.2019 Switch
Vývojáři:
Nintendo Entertainment Analysis & Development, Argonaut Games (sekundární)
Oficiální stránky:
https://www.nintendo.co.jp/n02/shvc/fo/index.html
V roli pilota Foxe McClouda a jeho hrdinné letky žoldáků je vaším úkolem osvobodit soustavu Lylat od krutovlády zlého vědce Androsse. Ten sídlí na planetě Venom, k níž z vaší domovské planety Cornerie vedou tři cesty různých obtížností o šesti úrovních, které vás provedou mlhovinami, poli asteroidů i další planety.

K poražení Androsse vám pomůže vaše stíhačka Arwing, se kterou létáte po pevně nastavených cestách skrz úrovně. Vaším cílem v každé úrovni je přežít vlny nepřátelských vozidel a na konci porazit bosse. Arwing umí střílet z blasteru, vypouštět bomby, brzdit a boostovat a točit se. Také disponuje štítem, který slouží jako ukazatel zdraví a po jeho vyčerpání Fox přijde o život. Kromě zdraví můžete také přijít o jedno z křídel, což znesnadňuje ovládání lodi.

Star Fox byla první hra na Nintendo konzole, využívající 3D polygonové grafiky namísto bitmapové. To bylo umožněno čipem Super FX, vyvinutým britským vývojářským studiem Argonaut Games. Tento čip byl využit i v dalších SNES hrách, mezi které patří Super Mario World 2: Yoshi's Island či SNES port Doom.

Série Star Fox měla pokračovat druhý dílem, Star Fox 2, opět určeným pro konzoli SNES, který ale byl těsně před vydáním zrušen a vydán až v roce 2017 společně se SNES Classic Edition. Série se tedy dočkala pokračování až na Nintendo 64 v podobě hry Star Fox 64, která byla zároveň příběhovým rebootem.

V roce 2019 se stala součástí kolekce her přístupné předplatitelům služby Nintendo Switch Online.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.