Tak mi pořád klesá zdraví po malinkatých částech, ale nejsem ani v působení radiace, ani nejsem zraněnej (vyléčil jsem se), tak nevim. Bug?
Tak jsem právě sejmul tři vojáky pistolí s tlumičem, docela adrenalin. Ještě k tomu v noci, kde všude běhali psi. Noční Zóna má něco do sebe.

Ale škoda těch herních mechanismů - skupina stalkerů postřílí pět banditů a nechaj nováčka, aby je obral o věci a následně prodal místo aby si je logicky ukořistili pro sebe. Např. v Gothicu tohle fungovalo pěkně - ten co někoho sejmul ho pak taky obral.
No tak ten Datastor to hodně graficky vylepšuje. Ale Stalker funguje sám o sobě, grafika toho prostředí je prostě parádní, plus ta atmosféra.
Zatím to vypadá i na míň bugů, tak uvidíme.
Ale už jsem dostal kulkou a byl hned tuhej, tohle bude zábava :D přestřelky byly to jediný, co mě u prvního Stalkera drželo až do konce.
Já teda nevidim problém - v Arx Fatalis taky musíš jíst a nikomu to nevadilo. Navíc únava se dá překonat - Jack Bauer za 24 zachránil xkrát USA a v pohodě - řekněme, že 24 hodin by byl hráč ok a pak by mu třeba začaly padat víčka :) tak si někam zaleze, zdřímne a je to - a kdyby bojoval, tak by měl třeba trochu pomalejší reakce. No a třeba po 50i hodinách by to s nim skutečně seklo.
V open world světě si to umím živě představit.

Jo ovšem když tohle s někým řešim, tak se mi vysměje "a to bys ale musel chodit i srát a chcát" a já říkám "proč ne" :D
@Kubulus (27.04.2013 14:37): No teda neviem, neviem... Call of Pripyat spanok obsahuje a absolutne vobec nic to "nepohrbilo". Nie je to nic gameplay burajuce, skor len taky maly doplnok ako preskakovat tmu nic viac.
ve vanila verzi mi spánek nechyběl, ale když tam člověk dá mody, které z noci udělají opravdu černé peklo na zemi, tak jsem taky cítil potřebu se jít vyspat. takhle to člověk musí nějak přetrpět...
@Kubulus (27.04.2013 14:37): "Přece jen je to esenciálně akční titul"
To je největší blbost, jakou jsem dnes slyšel. STALKER je mnohem víc jmenovaný survival, než nějaké akční FPSko. Hrát to jako CSko tak to po 2 minutách vypínám.
On si STALKER hraje na realitu? Ehm...

Začlenit spánek do hry není úplná hračka. Je to mechanismus. A pokud bys po hráči chtěl, aby musel spát, významně by ti to ovlivnilo celou hru. Oni totiž jsou hry, co to zkusily, takže víme, jak by to dopadlo - z akční hry říznuté RPG prvky by se stal čistokrevný a frustrující survival, v němž se hráč honí za jídlem a postelí. Krom komiky by to znamenalo především narušení autorských představ, které o hře mají.

Podle mě je to velmi významný prvek, jež není radno podceňovat. A jmenovitě STALKERa by možná i dokázal pohřbít. Přece jen je to esenciálně akční titul, stejně jako Far Cry 2, který v tom uspěl o něco víc.
@Bodkin (27.04.2013 13:07): Ale BG jsem hrál ty kecko. Samozřejmě, že v JA taky musíš spát, ale pořád je enormní množství her, kde jedeš stovky dní v kuse bez jídla spánku a pití a seš v poho.
Snad nikdy jsem si v rpg nezaplatil pokoj, protože to prostě neni potřeba.
V takových BG a IwD nechávám družinu spávat víc, než je na hrdiny zdrávo=)
@Bodkin (27.04.2013 12:28): ale u všech her, hlavně rpg - prostě jedeš třeba sto dní v kuse, za tu dobu samozřejmě stihneš zachránit celej svět a ani si nedáchneš :)

co se stalkera týče, jdu do datastora páč ta grafika mi přijde prostě pěkná sama o sobě, ale neříkám, že to neni proto, že se mi s tim nechce štelovat :)
A třeba misery jsi zkoušel ? Do call of pripyat ? Mě to furt padalo (notebook no) tak holt čekám jak na smilování boží na tu lost alphu :D
@Walome (27.04.2013 09:21): Jak teď hraju SoC s Complete, zjišťuji, jak moc si Datastor dává záležet na herních mechanismech a balanci (pro mě dost klíčová věc). Imo ideální kombinace je Datastor s shadery/texturami Complete=)
@Bodkin (27.04.2013 11:03): :p mně to jen prostě přišlo úsměvný
hlavně že v první hře jsi nedělal nic jinýho, než si chodil k barmanovi pro questy, děsně debilní - hlavně hra, kde se střídá den a noc a barman, kterej nemusí spát a jediná jeho činnost je opírat se a čekat na stalkera.

já čekám na ten mod, nikdo ho nesdílí tak ho možná Clorky najde ve svých análech.
Já to s ničím jiným nehrál.. tak věř těm co jo ;) Já si zvykl na datastora a nic jiného nepotřebuju :D čekám jen na lost alpha do jedničky.. Ale víc tmy, a smrtelnější zbraně a hardcore ceny itemů mi stačí.. :D
Nevím co dělá complete, ale pokud chceš mít prdel sevřenou strachem, jdi do datastora.. :D Zážitek podobný dark souls..
Myslím že nesmíš instalovat rovnou z nabídky, ale musíš zapnout v adresáři Launcher.exe a tam lze vybrat češtinu.. Hele už si to tak nepamatuju, ale zjistím ti to....
Tak mam už i stalker call of pripyat. Nejede mi ale čeština. Nevíte někdo jak to opravit?