To každopádně. Těšil jsem se na to od té doby, co jsem o tom slyšel... pamatuju, jak jsme s kámošem procházeli nějakou rozbořenou budovou a já si říkal - takhle nějak to musí vypadat ve Stalkerovi :-)
Nemůžu s Gothicem porovnávat, ale STALKEŘi mají jedinečnou atmosféru... Opravdu jedinečnou. A v CoP to opravdu žije lépe, než v předchozích dílech. I když SoCh měl tu atmosfér kapku lepší než tu.
Já třeba Clear Sky přeskočil úplně, prozatím.

Walome: Svět je v CoP mnohem živější, i když na Gothic 2 asi nemá. Munice a lékáren je tu také ale požehnaně :)
Say: dobrá, povíme si za dva roky :-D

Nate: já právě nepochopil, jak je možný, že ten svět vůbec nežije. Když už v podělaným gothicu šli lidi k ohni, když se setmělo, jedli tu, bavili se a hráli na kytaru, pak šli spát a ráno šli makat. Kdežto tady všichni seděj u ohně a bavěj se.

V první hodině hry ti řeknou, že je málo jídla, že jsou artefakty vzácnost apod. Nakonec všeho máš, že nevíš co s tím. Naštěstí nosnost byla dost malá, takže jsem na konci hry skončil s 0 lekárničkama, 2 stříkačkama proti radiaci a 13 náboji :-D

Prostě nevěřím tomu, že by se hra zlepšila nějak rapidně, zvlášť když vychází rok co rok... ale uvidíme.
Šance, že tě to chytne, je poměrně vysoká. Byť ten příběh je pořád takový nijaký. Ostatní tebou zmiňované zápory by tu měly být ale odstraněné.
Jak si tak čtu komenty, tak jsem se měl vykašlat na prvního stalkera a začít tímhle... když mě první stalker příliš nebavil, je šance, že mě bude bavit tenhle?

Líbí se mi ten svět, ten nápad, ale v prvním díle mi vadila anonymita vedlejších postav, vlastně tam byly jen 2 výraznější NPC, taky skutečnost, že Stalkeři v první minutě hry sedí na tom samém místě jako v poslední minutě hry a taky příběh, který nebyl nic moc. Nerad bych házel stalkera do žita, proto se ptám.
Say:

No dobry konec jednicky je (ono je asi pravda moznych vice vykladu, ale tenhle dava smysl a pribeh pekne uzavira), ze nechas zonu ve Wishmachine zmizet. Je to v podstate jedna velka anomalie vytvorena C-vedomim jako protipol dobreho, co se C-vedomi snazilo vykonat v okolnim svete. Zona se jako sidlo C-vedomi proste zacala prohybat na druhou stranu.

Proto bych videl CoP radeji jako dalsi prequel.
hvezdosvit (komentář): Sice jsem nějak příběh Stalkera nepobral, ale těch konců máš vícero. Pokračování je tedy ,,možné" s dobrým koncem. Ale jak je přesně časová linka napříč všema STALKERama to do teď nevím.
Presne takúto reakciu som čakal. :D Ale tak trochu lacný spôsob ako sa ma pokúsiť uraziť. Aj by som rád ignoroval, len biješ do očí všade. :) Pozri, ja viem, že to berieš ako strašnú nepravdu a urážku z mojej strany, ale aj tak si neskôr (o pár rokov?) budeš mlátiť hlavu o stenu, že ako si sa choval. A prečo to píšem? Lebo hoci to nerád priznávam, pripomína mi tvoje chovanie mňa, ked som mal medzi 17-19. Nuž a ked to celé tak vážne neberieš, nechápem prečo ti to robí taký problém, priznať v rôznych veciach, že jednoducho nemáš pravdu...

MCZ: Kiež by to bolo tak jednoduché, ale je to podobné ako ignorovať v nejakých obrázkoch určitú farbu.
Ad Steam: můj postoj k němu se za poslední měsíce poměrně zlepšil. Už jen kvůli občas až brutálním slevám - mám tam i díky tomu nějakých 20 her - nebo nové (znatelně lepší) verzi mj. se schopnějším prohlížečem (vyhodili jádro IE a použili webkit, což je dost znát, i když to bude nějaká starší verze), ale pořád jej "uznávám" jen v případě MP titulů, kde má overlay opravdu smysl - hodí se ten prohlížeč, chat, voice chat atd.

Tulareanus: já doporučuji přistoupit na jeho návrh, ono tímhle tempem tu pomalu nezůstane nikdo, kdo by se s ním bavil.
Jedi: 50% cos tu vypsal sis hezky překroutil (nebudu psát nepochopil, stejně budu za blbce zase já), ale proti gustu... Asi to jenom neberu tak vážně jako ty=) Koneckonců, každý nemůže být tak všestranně vědomostně nadaný jako ty. Prostě mě ignoruj, bude to pro tvé zdraví asi lepší.
Say: Neviem či si si všimol, že nie si centrom vesmíru a nie každá vec sa týka LEN teba a že zovšeobecňovať svoj názor a osobu (čo robíš) je strašná hovadina.
A ked povieš niečo, čo očividne nie je pravda "Nemám PayPal ani účet = je mi to celkem na nic.", tak mlátiš okolo seba pästičkami, trepeš jednu hovadinu za druhou, miesto toho, aby si priznal, že si sa mýlil a nemáš pravdu(či už sa jedná o "manganoidnosť" Jade Empire, považovanie 3DO za vývojara, alebo tri prdele iných vyhlásení, ktorým som bol nielen ja svedkom za cca posledné tri mesiace, čo si to všímam) alebo jednoducho zrazu označíš diskusiu za OT, lebo neexistuje spôsob, ktorým by si to logicky odargumentoval, nehovoriac o pravidelných dokazovaniach si niečoho (pravdy?), a "kontrolovania blbostí" ktoré ani nemáš vlastne záujem vyskúšať (viz. TQ a kamera), domáhaním sa súhlasu členov fora v tom ako je niečo nenastaviteľné, alebo blbosť a ked ti niekto ukáže, že to tak nie je, a že problém je medzi tvojou klávesnicou a stoličkou, tak hlúpe a urazené zahováranie (viz. software diskusia a nastavovanie položky hudba v ponuke štart) a tak dalej, a tak dalej.
A prečo to sem vlastne píšem? Lebo ma to už dlho irituje. A preto, že to tvoje dokazovanie si pravdy z teba chlapa ani intelektuála neurobí, iba sám seba zhadzuješ v očiach ostatných uživateľov. Jasné, oni to nepovedia, sú diplomatickejší než ja, ale nemysli si, že to nevidia. Ked sa nebudeš furt niečoho domáhať, alebo rýpať do vecí v ktorých očividne nemáš jasno/prehľad, alebo si priznáš v niečo chybu, svet sa nezastaví. Sebareflexia nie je na škodu, vlastne je to dôležitá súčasť osobného rastu.
kurcatovium: je k ničemu, což očividně nemůžeš pobrat a další takové zahodíš mezi neandrtálce do jeskyní, ale dost OT.
Say: Nic ti nenutím. Hraj si jak chceš a co chceš, ale neházej tu pak takový moudra, jakože bez paypalu ti je stejně steam k ničemu.

fak: Za to můžou Windows, které si ho načtou do volné paměti, aby byl v případě potřeby rychleji spuštěný.
Garion: Ne, nejsem znalec Steamu, ani počítačový mág abych věděl, co přesně to všechno dělá a nedělá. Ale jedna věc mě přeci jen zajímá. Steam mám defaultně vyplej, zakázáno spouštět při startu PC, ale když spustím správce úloh, tak je v procesech a využívá paměť.. Na co? Nic nehraju, nic jsem nezapínal. Proč pracuje program, který jsem nezapnul? Já to opravdu nevím.

Jak jsem psal níže, opravdu to někomu vyhovuje, někomu ne. Já to beru jako formu kontroly a to se mi nelíbí. Někomu je to jedno a označí mě za paranoika, budiž.

Příští komenty o Steam prosím DH poštou, ať to tady furt neomíláme na Stalkerském fóru, díky.
No, a tohle jsem přesně nechtěl. Naprosto OT a diskuze "já nechci Steam...." proti "je to skvělá věc" nikam nikdy nepovede.Ať si snad každý používá co chce, ale ať nešíří kraviny.Děkuji.
kurcatovium: Takže mi ho teď budeš nutit? Dobře ty... Nejlíp se vraťme 20 roků zpátky a otevřme se pokrokovým vynálezům. Facebook pro všechny, Steam na všechno... Buďme si rovni.
Say: Ne tak docela, ale sobně nevidím důvod proč bych měl mít ze steamu hrůzu jako někteří pode mnou. Jestli ti opravdu tak vadí, že ti steam hru automaticky aktualizuje, tak si aktualizace vypni. A platební kartu, účet ani paypal nepotřebuješ. Stačí trochu chtít... S tvým přístupem bránění se novým (pokrokovým) věcem bysme si vlastně mohli dobře žít někde v jeskyni a živit se lovem.
Nehledě na naprosto parádní Steam Overlay s webovým browserem, který je opravdu svižný (ne jako Xfire nebo starý Steam)... Zrovna ve Stalkerovy v něm mám otevřené Google Docs a píšu si tam poznámky, jelikož nehraji tak často, abych si všechno zvládl udržet v paměti :)
Say: Treba k tomu, ze se tam casto daji poridit hry za velmi vyhodnou cenu :)
Jinak kdyz tu byla zminka o automatickem updatovani - to lze samozrejme vypnout :)
kurcatovium: A to usuzuješ na základě odmítání Steamu - zjednodušovátka? Budiž.
Steam pouzivam uz nejaky ten patek, tak proc nevysvetlit nejake myty, jako jsem to udelal na srazu?

Steam neodesila data o systemu ci nainstalovanych aplikacich, pokud tak vyslovne nezaskrtnete v nastaveni sveho uctu. Data o hodinach ve hrach, ktere mate na Steamu zakoupene/zaregistrovane nejdou uplne vypnout (slouzi jako feedback pro vyvojare, kteri z toho maji uzitecne statistiky, napriklad ktera uroven se jim povedla nejlepe, protoze ji uzivatele hrali nejmene apod), avsak lze mit cely ucet jako privatni, kdy o vas nezjisti nic ani lide, ktere mate pridane jako pratele.

Kdyz ses tak zbehlej, faku, proc si tahle fakta nezjistis predem? Samozrejme nam muzes rict, ze my jsme hloupi a ze to je tak, jak rikas ty, ale opravdu si myslis, ze kdyby Steam odesilal neco, co nema povoleno, nikdo z tech nekolika desitek milionu aktivnich uzivatelu by to nezjistil a nebyl by z toho poradnej verejnej prusvih?
Steam nikdy neodesílá data o systému bez explicitního potvrzení od uživatele. Data o nahraných hodinách sice vypnout nejdou (jedině offline módem), nicméně dají se zcela skrýt před zraky celého internetu.
Já steam používám jen k hraní team fortress a ke stahování dem, nelíbí se mi jak pomocí toho zjišťují výkonost vašeho PC a kdovíco ještě.. takové programy jsou zlo, ale zase je na uživateli jestli je bude používat - tedy až na ty dema a pár výjimek (worms)
Dobrá, dobrá, tady se neshodneme a stejně jsme OT. Mně Steam maximalně vyhovuje, vy ho považujete za otravný a škodlivý.Ale znovu říkám Steam verze nedělá DMP problémy a odstraňuje bugy pokud je řeší update.Tečka.
SavageCZ: Klidně budu přizdisráčská nula, která si domů tupě nese svou drahou krabici. Aktualizace si budu tupě hledat sám hlavně proto, že si je CHCI najít, ne proto, že ji třeba absolutně nepotřebuju a je mi i tak cpána. Každý, kdo vlastní kompijůtr je na to tak nějak zvyklý. To jsem si mohl rovnou koupit tu zasranou konzoli, abych se už o nic nemusel starat, ne?

Teď vážně. Někomu tahle služba vyhovuje a s radostí ji uvítá, ale já nejsem příznivcem Steamu. Mě to pouze nasírá a omezuje, monitoruje, dělá to věci bez mého souhlasu a někdy i vědomí (odesílání dat o systému, doba hraní, kdy hraji, jak hraji, cokoliv). Příklad, kdy si nesu tupě svou krabici FEAR 2 a při instalaci na mě vybafne Steam a hodinu a půl dlouhá instalace krabicové! verze.. Hmm, nedošlo mi proč potřebuju Steam, ale určitě mezi sebou udělali dobrý bussines.
SavageCZ: Někdy je lepší to udělat manuálně a vědět, co se s tou hrou vlastně děje.
Ano non steam verze umožňuje jak piča nádenická se pídit po aktualizacích a kupovat krabice za ranec. BTW DMP(různé) jsem jel na Steamu v pohodě.
Non Steam hlavně umožňuje normální hraní bez potřeby se někam připojovat, normální instalační doby, normální kontrolu nad tím co vlastním. Ne jak piča otrocká u firmy Steam.
fak: Ale non-steam umožňuje především bezproblémově rozjet např. toho Datastora a ten 90% bugů vychytal jak nejlíp mohl.
Když Stalker SoCh vycházel, tak ho Steam ještě neměl myslím v nabídce, takže bugy byli normálně u každého, větší nebo menší... Ale jinak taky Steam nesnáším. :-)
Karasman: Hra měla opravdu milion bugů, ale nic proč bych to 3x nedohrál i já. Bez patchů.. Až potom patch 1.6 a Datastorův modpack. Na multák ty patche opravdu potřebuješ, jinak ani ne.. No jsou tací, kteří to prostě bez patchů nerozjedou, nebo se jim neukládá, nebo se mažou už uložené pozice, nebo nejdou načíst atd atd, však to známe z diskusí. NateLogan má pravdu, záleží zde na štěstí. :-))
Asi záleží na štěstí. Já třeba nemohu použít ani jeden mód, jelikož mi pak hra nejde ukládat (nepomohl ani reinstal Steamu/hry, ani změna WinXP na Win7). A pokud to někdo hrál bez patchů... To potěš koště.
fak: Taky je pro mě SoCh na prvním místě, ale že by měl milion bugů? Pořád se o Stalekrech (hlavně o prvním) mluví jako o neskutečně zabugované hře, já teda nenarazil na zásadní bug ani jednou a to jsem to dohrál dvakrát. Snad jednou nebo dvakrát se mi nesplněný úkol nezaškrtl jako splněný nebo tak něco, ale milion bugů?
No už metro je hrozné v nemožnosti modovat, potyčky s mutanty kteří vás navíc proskakují jsou opravdu jen o držení levého tlačítka a běhání dokola, navíc revolver je ve hře nejsilnější zbraň- celkem nelogicky, jediná možnost je vysrat se na nákup zbraní a střílet těma předválečnýma nábojema ze železa, ty nové totiž asi odlévají z vosku..
NateLogan: Jj, ukrajinský/ruský výrobek je celkem obdivuhodný. No na HW nároky se budem muset každopádně připravit.