Styl současných Stalkerů se tak nějak přímo vylučuje s jakýmkoliv pokusem o konzolový port. Momentálně těžko soudit... Třeba to dopadne jako Metro 2033, které údajně není špatné, ale kvalit Stalkera nedosahuje.
Paul: Tak můžem doufat, že z toho neudělají primitivní maglajz, který popisuje SilentWolf.
Na PC prodali 4 miliony kopií, takže bych si tipnul že to bude primárně PC hra - jejich hlavní trh je evropa a rusko, kde je PC dominantní anyway.
Multiplatform? na headshoty se hrát nebude, autoheal ? zaměřovač bude přes polovinu obrazovky a z každého nepřítele vypadne 900 nábojů ??
Tak máme ohlášenou dvojku. 2012, novej inhouse engine, pravděpodobně multiplatform.

Ta poslední část mě rmoutí :(
to Say: Ok, já se bál, abych na někoho nezapoměl, aby to pak nemělo jiný vývoj hry :-)
to SilentWolf: Teď vůbec nevím koho myslíš :-D
Wolverine: Já měl ty samé, co máš ty. A v pozdější fázi hry ti dva z nich ještě pomůžou v jedné misi, ale jinak je to celkem jedno. Podzemí do Pripjatě bylo celkem v klidu.
Chtěl bych se zeptat ohledně jedné mise. Chystám se jít do Pripjatě a scháním lidi do party. Už v ní mám Zulu, Váňu, Sokolova. Nevíte kdo se může dál ke mě přidat? Noem nechce/nejde a někde jsem četl, že by se přidal Strider, ale ten se tam objeví jen tehdy, kdybych se přidal ke svobodě nebo povinosti, já jsem zůstal neutrální.
Cha chá... Právě jsem zjistil, že jsem kromě jednoho ocenění získal všechny=)
2SavageCZ: Aha :-) :-) tak ja to blbe pochopil, myslel jsem, ze ten umirajici Stalker po zplynovani Upiru je on, taky jsem mel tuseni, ze ten quest se spionaznim erem me nejak dovede ke Vtiponovi a ono hvn :-) Diky, jdu ze sebe udelat biorobota (zasveceni z dokumentu "Boj o Chernobyl" vedi)spoileru
2NateLogan: Aha, tak ja jsem pelech vystrilel pred tim, nez jsem nasel ten nervovej plyn, proste jsem je pokosil hned - je videt, ze ta hra je fakt vymakla, da se to projit nekolika zpusobama. Diky. Jeste dotaz na zaver: Ten umirajici Stalker u jerabu je Vtipon? Pokud ano, tak to, ze jsem pokosil ty upiry sam, mi jaksi znemoznilo udelat tento quest, rovnez to pak vysvetluje me problemy s hledanim klice na moste
Molasar82: Ten plyn slouží jen a pouze k vyčištění toho hnízda bloosuckerů, viz questy 8 a 9. Ten quest s UAV nemá žádné pokračování, pouze získáš dokumenty, které můžeš prodat, a prý jednu zbraň (já ji tam neměl), viz quest 20.
Tak treba co se tyce konce Stalkera, tak mne by se libil ten z filmu zalozite si rodinu, zena bude v tom a v porodnici Vam prinesou zabalenyho Burera do cernyho prsiplaste :-) Cimz Vas nalakaji na dlasi dil, kdy se vypravujete do zony (prekvapive) hledat lek (rikejme tomu Mutagen :-))spoileru
Zdar sódruzi, pozor prijde takova mala kontrolni otazka: Dle Vasich rad jsem nasel klic v aute pod mostem, otevrel bednu na aute a nasel jsem nervovy plyn - co s nim? Dal se pouzit drive v pelechu upiru, nebo ma nejaky jiny zvlastni vyznam, ktery mi unika? Dalsi vec - nasel jsem u sosnodubu zricene spionazni ero, rozkodoval skrinku, dle ni nasel vsechny secrety (dostat se na pumpu nebo na rypadlo bylo celkem delo - rikal jsem si uz od zacatko, jestli to vubec jde) nicmene co dal? Jediny, kdo o tyto informace (Strelec, Duch) jevil zajem byl ten plesoun - obchodnik ve Skandovsku, tak jsem mu je strelil, cimz jsem si vyslozil hodnoceni "informator" (doufam, ze to pisu spravne)... nicmene, co se stalo s Vtiponem mi nejak stale unika, nikde ani naznak indicie... Poradte pls spoileru
Herdek já nevím co by si furt chtěl? Pusu od paní Stalkerový a pak svatba a jestli neumřeli žijí dodnes? CS ani jinak skončit nemohlo pokud mělo vysvětlit začátek SOCH a různé konce v COP mi náhodou přijdou jako dobrý nápad a navíc celkem uvěřitelné, tak by to nějak končilo doopravdy.
Je to normální nebo to je bug, že mi zmizel medik v Zatonu (hlavní zakladna ve vraku lodi)? Jako mě to nevadí, lékarniček mám dost :-D, ale zase jsem si říkal, jestli neměl pro mě nějaký quest.
SavageCZ: CS je zmetek. Nechutné množství bugů (a to bugy hodně toleruji), nevyváženost (celou hru jsem prošel v kožené bundě a bez jediného artefaktu) a konec mě totálně dorazil... Debilnější závěr jsem opravdu dlouho nezažil.

Wolverine: Třeba VSS Vintorez dává stejné poškození jako Eliminator, akorát z větší dálky. A taky si musíš dát záležet, kam střílíš.
to Molasar82: Díky za rady :-) Já právě používám samopal (co běžně používají třeba banditi) a s tým jsem měl na ně velký problémy - hodně zásobníku spotřebuju na ty potvory upírský :-D. Zkusím teda někde sehnat/koupit ten eliminatar. Podle mě se tento STALKER povedl ze všech tří nejlíp, ale tohle mě fakt štve, a to jsem ještě určitě nepotkal všechny potvory :-D
Každá hra ze série je zcela jiná a všechny jsem dohrál několikrát.SOCH má nejlepší atmosféru, COP má nejlepší hratelnost a nakonec jsem si oblíbil i otloukánka CS kde je spousta skrytých míst, takže ve výsledku mám rád Stalker jako celek, kde bez jedné jeho součásti by to už nebylo ono.
Tuhle hru momentálně dohrávám a jsem nadmíru spokojen! Poprvé v celé trilogii jsem získal exoskeleton, nalovil mraky artefaktů, vydělal slušné peníze a upgradoval na max. výborný VSS Vintorez. Konečně vychytaný STALKER!
2Wolverine: Jinak tenhle Stalker je vyborne udelanej v tom smyslu, ze jak se postupne zlepsujes, tak se Ti prizpusobuje i obtiznost hry - zveda se :-) Jestli Ti vadi upiri, tak si pockej az narazis v terenu, kde jsi predtim nevidel nic nez listi, na Chimeru, Controllera, klidne i dva Burery najednou anebo perfektni kombinace jsou tri zombici s kverama a spolecnost jim dela Pseudogiant :-) Jak uz jsem psal, vytun si eliminatora - dej mu hl. na automatickou palbu a kadenci a budes mit klid
2Wolverine: Co se tyce volneho terenu, pouzivej zbrane na blizkost - mne se osvedcil vytuneny eliminator - brokovnice s bubnovym zasobnikem, ke ktere se da pripojit i zamerovac - hlidej si zamerovac - cervena indikuje nepritele (trebaze ho v danou chvili nevidis) - tesne pred utokem se na chvilicku Upir zviditelni a po zasahu na par vterin rovnez, dale je dobry zpusob vylakat ho na vodu a dle rozcerene hladiny vody poznas, kde prave je. Jinak az pujdes na hnizdo, tak mne se podaril omylem skvely tah, kdy jsem se mezi nimi neproplizil ale zacal jsem na toho mociciho hned palit, zautocilo jich na nas asi 12, kolegu dostali a ja jak jsem ustupoval presile, tak jsem si vlezl za otevrene dvere, kam se oni dostat nemohli a odtud jsem je vsechny pokosil... - ale neco za neco - kolega to nedal.. (nicmene kvuli dohrani hry to vubec nevadi)
Nevíte někdo jak nejlépe zabít upíry ? Už se mi stalo, že v jednom místě byli tři upíři a prostě nemám šanci je zaměřit a vystřelit a když už tak mají tuhý kořínek :-(
Tohle mi docela na hře vadí, že ti mutanti a zvířata mají tak velký život :-(
Prohledej vsechny auta, ktera jsou v kolone na moste (+ jedno, ktere je pod mostem). Jsem si jisty, ze tam oba klice jsou.
Nazdar parani, dotaz... Jak vsichni vite, na moste v Zatonu (mezi Loveckou stanici a Fabrikou na zprac. odpadu (doufam, ze to pisu spravne) je v kolone aut na jednom osobaku bedna, kterou odemykaji dva klice, ten prvni jsem sehnal, druhy nemuzu za Boha nikde najit, prolezl jsem snad uz vsechno (hru jsem dohral ale zustal jsem v Zone, mam splneno 91 questu a chybi mi jen jeden - k tomu pozdeji). Uz ted vim, ze k dohrani hry neni treba tu pixlu otevrit ale chtel bych vedet, co je uvnitr. Kdyby mi nekdo hodil malej cukrik a naznacil treba jen, kde to mam hledat, byl bych neskonale vdecen. Pak druha a posl. vec - mam zjistit, co se stalo se Vtiponem - taky uz jsem prolezl snad vsechno, s kazdym mluvil snad i tom, kolikrat denne onanuje a ... nevim, jak dal - je to ten, kdo dela pruvodce Monolithu? Nebo jsem uplne mimo misu? Pri snipersky misi jsem sundal namlich jen toho velitele Maonolithu ale pruvodce zdrhnul... Kdyztak diky za pomoc..
Aha, tak už jsem přišel na ten problém... Já měl nedopatřením vypnutou lokalizaci cílů vedlejších úkolů a ty detektory jsem umístil do náhodně vybraných anomálií (shodou okolností ty dvě, které jsou cílem druhé částí tohoto úkolu). Docela nepěkný nenápadný bug.
Já až za ty roky přišel na to, že pokud je ve hře nějaký potencionální bug, tak v mém případě se zaručeně projeví. Ještě že CoP má inteligentní systém autosavů.
Setkal se někdo s problémy u mise "Anomaly Research"? Mají se tam umístit tři detektory do třech anomálií... Já tak udělal, akorát mi v logu stále píšou, že mi chybí ještě 2 anomálie... co s tím?
Jó, dnešní hráči už strasti starších her neznají. Když si uvědomuju, že jsem několikrát dohrál třeba Albion a kdybych ho hrál dneska poprvé, tak bych u něj asi dlouho nevydržel (ne kvůli grafice, ale protože je to hra těžká jako sviňa). Dnešní hry už vodí za ručičku až hrůza. V poslední době třeba Battlefield: Bad Company 2, to už je vyloženě pro retardy.
No jo pane, ale my jsme hráči ze staré školy, dnešní insta mládež jak něco trochu nejde, hned jdou od toho.A vůbec, za nás byly i ty vosy jedovatější, že jo paní?
Nikdy nezapomenu, jak jsem stáhl (mám samozřejmě dááávno koupenou origo CZ verzi) Stalker SoCh v angličtině.. Rozumněl jsem kulový (popřípadě v ruštině trochu menší kulový), ale Zóna mě i přes všechny bugy a záseky ve hraní NAPROSTO pohltila, takže toho bych se nebál. :-))