SpongeBob SquarePants: Plankton's Robotic Revenge

11.10.2013

„Kdo žije v ananasu na dně moří?“. Pokud znáte odpověď na tuto otázku, zajisté znáte všechny ty šílené situace, do kterých se tato žlutá, podmořská houba dokáže dostat.

SpongeBob SquarePants: Plankton’s Robotic Revenge je další ze série her o SpongeBobovi a jeho přátelích Patrikovi, Sandy a panu Krabsovi. A stejně jako v dětském seriálu, i v této hře budete nuceni bojovat s jejich úhlavním nepřítelem Planktonem. Ten se v tomto díle rozhodne vybudovat ohromnou, robotickou armádu, s jejíž pomocí hodlá ohrožovat celé Zátiší Bikin za účelem získat Krabsův tajný recept.

Hru lze hrát v režimu pro jednoho hráče, ale až v kooperativní hře s přáteli začíná ta pravá legrace. V průběhu hry hráč sbírá speciální součástky, díky kterým může nakupovat nové zbraně a ty dokonce i vylepšovat.

Když jsem sháněl nějakou hru na PS3 pro mého osmiletého bráchu, abych ho na chvíli odkurtoval od počítače, kde mu od rána do večera běží videa "jůtůberů" (z čehož už celé rodině začíná pěkně hrabat), tak mi padl do oka tenhle žlutej kravaťák. Brácha je velký fanda seriálového SpongeBoba a musím přiznat, že i mě se absurdní humor v tomto animáku zamlouvá. Trochu mi to připomíná časy, kdy jsem každý víkend vstával se slepicema, abych mohl koukat na Timona a Pumbu (a pak pařit na starém PS1).

Už při čtení popisku jsem si říkal, že tahle hra bude stát za houby. Jaké bylo mé překvapení, když jsme jí večer s přítelkyní hru zapnuli a za pár hodin jsme jí měli celou přelousklou. No a ještě jsme se poté rozčilovali, jak to bylo vlastně krátký!

Ano, smaozřejmě je to hra převážně pro děti. Grafika je hezky barevná, hratelnost přívětivá, boss-fighty mnohdy jednodušší než některé pasáže s běžnými nepřáteli, ale má to svoje kouzlo. Systém vylepšování a nakupování nových zbraní je příjemné osvěžení během nekonečných soubojů s Planktonovými přivrženci. Osobně jsme si nejvíce oblíbili na maximum vytuněný laser se žlutým paprskem, ale i ostatní zbraně mají co nabídnout. Vlastně každá nabízí něco absolutně odlišného a je jen na hráči, který styl hraní mu vyhovuje.

No dobrá, nás dospěláky to chytlo a na těch pár hodin nepustilo ani na záchod. Druhý den ráno, ale přišla zkouška ohněm. Bude se hra líbit i druhákovi základní školy? Nebudu vás napínat, líbila. Hra se dá samozřejmě projít i v režimu jednoho hráče, ale to jsme ani nezkoušeli. Připravili bysme se akorát o zábavu a o pocit z kolektivní destrukce robotických nepřátel.

SpongeBob je zkrátka hra, kterou si pustíte, za pár hodin dohrajete a nemáte z toho vůbec špatný pocit. A pro děti to platí dvojnásob. Nečekejte extra příběh nebo vypilovaný RPG systém. Je to prostě jen dětská střílečka. Nic víc, nic míň.

Pro: Sympatická grafika, systém vylepšování, chytlavá jízda na zimní večery

Proti: Příliš krátké, jednoduchost sama (nebo je to výhoda?)