Tak se mi to asi (zatím nefatálně) zabugovalo. Tu mapu jsem udělal (se ztrátami) a začínám Shammaru. Ale tři poslední STÁLÉ jednotky mi nejdou přiřadit pod velitele, přičemž mám za to že už přiřazený byly (jsou po nich ve formacích i volná místa). Je pro to nějaké vysvětlení?

A určitě jste si všimli že to už nehraju denně, už jsem musel zvolnit a zkusím to dohrát po víkendech.
Já vím, ale já nemám peníze:D

Díky za rady. Ono já obvykle si štosuju jednotky a prostě jednou vykouknu a nějak nepřitele zaktivizuju dřív než jsem chtěl.
@Red (14.03.2017 20:55): TAM a Piranha už jsou nedostatečné v těchto misích. Tady se prostě vyplatí šikovně umístit radar (AI má tendenci se skrývat mimo dosah, když není na dostřel) a vtrhnout dovnitř s UDES či Leopard 2A5. Mobilní pěchota do vzduchu, tam většina těžkých jednotek OS nemůže střílet. Terén už bude pořád jen takhle blbej.
@Red (14.03.2017 20:55): Zkusím to - celkem dobře si ji pamatuji, i když je to dávno, ale moje taktika byla taková, že jsem se zakopal za zdí u toho chrámu a rozstřílel průchod ve zdi, jednotky OS potom měly tendenci na mě útočit a procházely tímto otvorem. Tak se je dalo celkem slušně rozprášit.
Můžete mi poradit s touto misí? Mám s tím docela problém, ostřelujou mě zdálky a samozřejmě ty nejslabší jednotky :/
Jde nějak zvýšit úroveň radaru nebo ho vždycky zničí jednou ranou?
Díky za rady, hra už jede jak pamatuju z dob dávno minulých. Videa, hudba, nepadá.... Dík.
@Psyx (25.02.2017 00:20): Neměřím. Hraju misi denně a zabere mi průměrně přes hodinu (hraju od poloviny ledna). Je pravda že nemám zrychlený ty přesuny, tak by to mohlo být o něco kratší. Každopádně ta královna arachnoidů byl asi největší fail a dost mě tam zmasakrovali. A trvalo to 2 hoďky. Naštěstí jsem obětoval ty nestálý jednotky:)
Poslal jsem ti odkaz na verzi kterou hraju já. Mám taky win 10 a jede mi to absolutně bez problémů se vším, bez jakéhokoliv nastavování. Kdyby to chtěl ještě někdo na uloz to hledat tak zadám spellcross a seřadit podle hodnocení a ten 1,4 gb velký moloch (protože je tam i anglická verze, ale já hraju jen českou) s nejvíce plusy mi jde bez problémů. Ty 700 mb verze a menší samozřejmě můžou fungovat stejně dobře, neověřoval jsem.

Jinak se už chystám zítra na královnu, kdyby mi chtěl někdo poradit tak klidně:)
Na ulož.to je verzí víc. Kterou máš ty? Taky ten iso soubor? Vcelku mi to padání bere chuť si zahrát.
Po nějakých 15ti možná víc letech jsem tuhle hru vytáhl znovu. (tenkrát jsem měl originálku z časopisu) a byla to paráda. Origo CD už asi nikdy nenajdu, tak jsem stáhl hru z ulož.to a padala jak listí na podzim. Stáhl jsem tedy iso soubor, nainstaloval a hra trochu jede. Nejdou mi videa a občas spadne. Což naštve hlavně na konci mise, kterou se proklikávám celý večer. A pak jen načíst save, který byl před misí. Jak to tady čtu, všichni si chválí, jak to chodí krásně. Kde je chyba? Win 10 a DosBox? Mám prohrabat půdu a najít počítač, na kterém mi to kdysi běhalo? Je to pěkný relax a připadám si mladší, ale to padání mě to dost kazí.

Jinak taktika tehdy i teď stejná jako tady popsaná. Zakopat a lákat nepřítele k sobě. Teď mi to spadlo po závěreční misi v druhém kole, tak jsem začal hledat zkušenosti jiných.
Tak první setkání s drakem...doufám že nebudou ve větším počtu:)
Jsou k něčemu radar, protivzdušné či paranormální jednotky nebo mám stavět další tanky?
Hmm teď se mi to poprvé zaseklo, zrovna po hodině během poslední mise oblasti, při tahu protivníka. Hlavně že jsem to měl uložené, řikám si, dám pokračovat a jsem zase na té mapě před misí. Asi si dneska od spellcrossu odpočinu (jinak dávám misi denně)
technicky dotaz, pres co spellcros na modenich strojich spoustite? Gog verze jestli se nepletu stale chybi. diky
@Red (03.02.2017 02:06): Tahle mapa je výjimečná. V podstatě se jedná o poslední velkou ofenzívu Other Side. Osobně to hraju tak, že na začátku mám pár tahů na vylepšení a nákup jednotek a pak následuje dlouhá bránící fáze. Až se útoky OS zastaví, přejdu do protiútoku a začnu dobývat území. Na dalších mapách už budou útoky OS pouze výjimečně.

Ale s Arachnoidy bude sranda. Bude tam "zoom mise". :-) Na jedno území budeš muset útočit 4x, než ho získáš. Pokaždý už budeš mít část území prozkoumanou z předchozí mise, ale část ti přibude a mapa naroste do obří velikosti. Ale pak už Arachnoidy nikdy neuvidíš.
Ta eskortní mise to bylo něco. Dvakrát jsem po hodině misi failnul - jednou jsem vepředu čistil a najednou vystřelil vlčí střelec z už domněle vyčištěného lesa a bum bylo po konvoji. Podruhé jsem dostal čočku při průzkumu ale místo load jsem kliknul save:)) Vůbec se mi hodně stává že zapomenu pokračovat nebo že to nějak zvořu, to už je možná 5-6 hodin co jsem promrhral kvůli svý neopatrnosti se savy či špatně načasovaných útoků - už dvakrát za sebou jsem dobyl území jen proto aby ho soupeř ve stejném tahu dobyl zpět. Takže víceméně se od začátku mapy kočkujem bez zisku jakéhokoliv území.

Snad už jsem ho utavil a dá na chvíli pokoj. S jednotkama duchů a nekromantů už ani ty čistě bránící a dobývací mise neodsýpaj.
@Malignus (29.01.2017 00:06): Pardon, TAM. Na tu misi se moc netěším, i když teď po těch eskortních a záchranářských zdlouhavých misí to docela odsejpá. Hlavně já blbec už párkrát začínal misí omylem odzačátku protože jsem zapomněl kliknout na pokračovat, tak se radši snažím misi dokončit bez přerušení:)
Tak už se rozšířil počet možných jednotek tak už mám 4 TAC.
Poslední misi v poušti si nechávám na zítra. Už mám hodně jednotek maximálně vycvičených.
@Red (24.01.2017 23:50): To myslíš ten bug, kdy se peníze dostanou do záporných hodnot a máš tak neomezený příjem? Na to jsem taky kdysi přišel, ale nevyužíval jsem toho, šlo to projít i bez toho, ovšem za cenu neustálého zakopávání na každém kopci. Na toto celkem dobře pamatovala hra při střední a vysoké obtížnosti, protože při dlouhém zakopání ubývala morálka a občas se rozutekli vojáci :-)
@TraCkerCZE (25.01.2017 08:45):
Já je mám přejmenovaný - ty typy vozítek s číslem si nepamatuju, takže s popisem:

1x hummer (ze stejnýho důvodu co ty, nezbytnej - bez něj bych žádnej útok nedělal)
1x transportér s kulmetem (terč pro nepřátele)
2x pojízdní dělostřelci
4x komando
2x piranha
2x minometčíci
1x plamenometčíci
1x rangeři
@Red (24.01.2017 23:50): A jakou konfiguraci jednotek používáš? Já mám jednoho hummera jako scouta(nalákávám s ním nepřítele ke svým zakopaným jednotkám) a pak tři piraně, AA, 1x minometčíky a pak komanda....
@TraCkerCZE (24.01.2017 15:05): Já teď objevil bug s výzkumem, tak peněz mám dost:) Četl jsem že na vyšší obtížnost získávají jednotky zkušenosti rychleji, takže se jedná o podobný trade-off jako v inkvizitorovi - možná to není úplně nevýhodný. V poušti už jsem splnil ty časovaný zdlouhavý mise (konvoj, průzkum, záchrana generála). Mezitím mi Druhá strana dobyla dva regiony tak už plánuju se pustit do protiofenzívy. Trápi mě to že bych chtěl tanky ale nemám na ně místo (nechce se mi vyhodit někoho ze svých veteránů)
No tak ta hraniční linie, ta mi dává. Zkouším to už podruhé. Došly peníze, nemůžu vylepšit jednotky a už ani regiony nevydělávají :-) A nepřítel čím dál tím tužší :D A to hraju na lehkou úroveň. Neumím si představit to hrát na těžkou
Tak jelikož jsem se odmlčel, tak to znamená, že už pařím... :-) Taky jsem už v oblasti Hraniční linie. Zatím jsem tam obsadil první oblast. S tím odpočtem. Tak lovu zdar... Páni, je to nějákých 15 let, spíš víc, co jsem to hrával :-)
@TraCkerCZE (19.01.2017 11:23): S tou verzí co je na uložto mi to na desítkách jede jak z praku, spustíš exe a jedeš, dosbox je tam už nastavenej.

Pokud bys z nějakýho důvodu chtěl užít orig cd tak asi budeš potřebovat minimálně ten ofici. 1.07 patch a dost možná i dosbox.
No teeeda.. Todle se ještě hraje?? Todle byl můj sen, když jsem to viděl prvně v LEVELu. :D Tenkrát mi to tuším nechtělo na 486SX vůbec jet. Musím to zase mít. Mimochodem, je problém spustit spellcross pod win7? Moc díky za rady...