Sonic & Sega All-Stars Racing

2010

Zatím co chytré telefony dostaly port původní verze z PC a domácích konzolí, starší telefony bez OS se musely spokojit s 2D verzí vyvíjenou vývojáři z Gameloftu, kteří s vydavatelem Sega nespolupracovali poprvé a ježek Sonic se na mobilech vyskytl z rukou tohoto studia několikrát. Znalí studia tak mohou očekávat závodní hru ve stylu jejich předchozích her, například Rayman Kart, jelikož se taktéž jedná o kart racing titul.

Stejně jako ve velké verzi, i v mobilní najdete tratě inspirované světy Sega značek a je tomu tak i co se postav týče. Sonic, Tails nebo Alex Kidd a mnoho dalších se tak projede na celkem osmi tratích na motivy značek jako Super Monkey Ball nebo Jet Set Radio. Samozřejmostí jsou power-upy rozmístěné na tratích a také několik herních módů, zahrnujících rychlý závod, jízdu na čas nebo plnění úkolových misí a především hlavní tournament. Stejně jako v původní hře, i zde hraje významnou roli driftování a sbírání prstenů.

@Sasakr (23.08.2022 10:09): Tohle jsem myslím ani nedohrál. Ale jo, na rozdíl od jiných 3D her to aspoň nebyl vyloženě zabugovaný paskvil stojící na grafice co si tak vzpomínám. Nicméně ani tedy se neshodnem, já si prostě nemyslím, že 3D závodní hry byly nutně lepší vždycky. Lepší byly jen ty od Fishlabs, jinak prakticky nic. :D