@Sasakr (23.08.2022 10:09): Tohle jsem myslím ani nedohrál. Ale jo, na rozdíl od jiných 3D her to aspoň nebyl vyloženě zabugovaný paskvil stojící na grafice co si tak vzpomínám. Nicméně ani tedy se neshodnem, já si prostě nemyslím, že 3D závodní hry byly nutně lepší vždycky. Lepší byly jen ty od Fishlabs, jinak prakticky nic. :D
@Ronik (14.04.2020 14:59): EA měli 2,5D verze skoro všech NFS, to bylo nehratelné všechno. Ty 3D díly se daly celkem, tuším Shift mě bavil nejvíc. Pak byl Crash Nitro Karts či jak se to jmenovalo a to bylo taky meh, ale netuším kdo to dělal, hádám Glu nebo THQ. Některé Codemasters hry také, třeba Dirt. Ten byl taky velmi špatný. A pak byla spousta her co vypadala jak z NES nebo se snažili napodobovat Outrun. To byly všechno odpady, nemělo cenu hrát.

Jinak souhlasím. Death Race byly určitě nejlepší Gameloft závody. Ohledně realismu se mi hodně líbilo Motor GT Academy. Sice to byla furt arkáda jak svině, ale měli nějakou snahu o jiný přístup. Skoro to nepůsobilo jak Gameloft hra ani. Navíc to byla obrovská hra. Tuším tam snad i byl kokpit.

Ferrari byl slabý odvar Asphaltu no...
@Fritol (14.04.2020 14:28): Kdo všechno vlastně 2D závody kromě Gameloftu dělal? Zkoušel jsem si vzpomenout a napadají mě jen nějaké NFS, ale ty jsem snad ani nehrál (pamatuju akorát na ProStreet či co to bylo v 3D).

Každopádně čím míň se Gameloft v těch závodech snažil o realismus, tím lepší to většinou bylo. Nejvíc mě bavily X-Treme Dirt Bike a Death Race. Naopak takové ty Ferrari a Top Gear byly děsné.
@Sasakr (14.04.2020 14:09): Oukej no. :D Tu 3D verzi Asphaltu jsem mimochodem přidal k DS/NGage profilu už, můžeš hodnotit tam.

Hrál jsem 2D i 3D a víc se mi líbila ta 2D abych pravdu řekl. Mi přijde, že na javu nikdo neuměl dělat 3D hry krom Fishlabs a některých těch ruských/polských vývojářů co dělali FPS hry. Samozřejmě nějaké výjimky byly. Od Gameloftu byly dobré ve 3D ty motorky na okruzích, ale teď z hlavy nevím jak se to jmenovalo.

Jinak Sonic má do předlohy daleko ale nenapadá mě lepší kart racing na mobily. Navíc tyhle 2,5D závody prostě nikdo neuměl, jen Gameloft.
@Fritol (14.04.2020 06:36): U Asphaltu jsem hodnotil 3D verzi. Hrál jsi ji? Vždyť byla stejná jako třeba na DS.

A i 2D verze prvního Asphaltu se ve své době dala hrát. Tohle vyšlo o XY let později a ducha předlohy to nevystihlo ani trochu. Chtěl jsem, aby to bylo ok, protože originál je skvělý a mít to v kapse by bylo super, ale bylo to prostě strašný a nedal jsem ani jeden závod.
@Sasakr (14.04.2020 00:38): Byly o ničem asi jako NFS na PC. Těch 5% je celkem nemístných imo. Těžko najdeš lepšího vývojáře 2,5D závodů. :D Ty hry byly oukej, akorát jich bylo moc no. Kór když si dal prvnímu Asphaltu 80%, tak se pak tvé hodnocení bere velmi těžko vážně, protože tenhle Sonic je jen Asphalt, akorát s grafickým vylepšením.
Gameloftí 2,5D závodní hry byly o ničem a tohle bylo neméně příšerný.