So Many Me

17.07.2014
15.07.2015
06.02.2017

Obyvatelé země Xio jsou v ohrožení ze strany zlého ducha Fobana a jediný, kdo může velké Zlo zažehnat je malá zelená potvůrka Filo. Ta ale myslí jen na to, jak najít něco k jídlu po svém dalším lenošícím spánku. Cestou narazí na zvláštní semena, které Filo nikdy neviděl, ale jelikož je to tvor nejen zvídavý, ale hlavně hladový, bez bližšího zkoumání semena sní. Tato semena však Fila nezasytí, ale naklonují! A jako by toho nebylo málo, ještě je mu řečeno, že on jediný může zachránit svět před blížící se katastrofou.

So Many Me je logická plošinovka, v níž se pomocí svých klonů musíte dostat k portálu vedoucímu na další mapu. Klony se mohou změnit v kámen a můžete je tak využít jako další plošinky nebo je změníte na trampolínu, díky které doskočíte výš a dál. Každá mapa ještě obsahuje nová semena s Filovými klony, různé oblečky pro vaše další Já a mince, za které si můžete nakoupit různá vylepšení. Ale pozor, cesta k nim není vždy jednoduchá.

Je to logická oddechovka. Hrál jsem ji třeba půl hodinky - hodinku po těžkém dni v práci, než jsem šel spát, nebo jsem ji bral jako alternativu, když jsem si chtěl "odpočinout" od jiných her.
Relax...

Mapy nabízí dostatečnou výzvu, abyste si při hraní nepřipadal jako blbec u nějaké dětské hříčky, ale zároveň nejsou ani moc hardcore, abyste si při hraní nepřipadal zase jako blbec u nějaké šifry mistra Leonarda. Chyby nejsou trestány. Pokud spadnete do propasti, či na bodáky, hra vás jednoduše vysadí na poslední plošinku, na které jste stáli i s dosavadním postupem.
Relax...

Cestou sbíráte roztomilé oblečky (a vy je musíte mít všechny), nebo různá vylepšení, jako imunita proti raketám. Navíc je to všechno pěkně barevné a oblé.
Relax...

A pak... přijdou boss fighty...
SMRT!!!

Něco tak frustrujícího jsem neviděl už pěkně dlouho. Každý boss má 5 životů. Vy máte jen jeden. Když umřete, celý boss fight jde od začátku. Nehledě na to, že se každý boss fight skládá i z honičky. Občas se tam propadají podlahy, občas na vás něco padá.
SMRT!!!

A pak příjde poslední boss. Ten se usadí uprostřed, zabere 3/4 obrazovky, nesmíte se ho dotknout, všude lítají hořící šutry a ještě má kolem sebe nějaké ochranné pole, které musíte po KAŽDÉM zásahu deaktivovat.
SMRT!!!

Ale to není ještě všechno. Po jeho poražení přijde na řadu zběsilý úprk před lávou. Který se dá zvládnout jen postupem pokus/omyl. A než zjistíte všechny ty omyly, umřete ještě několikrát jenom proto, že jste moc rychlý, nebo moc pomalí, nebo jenom nešikovní, nebo si nevšimnete poletujícího kamene. A samozřejmě: smrt=musíte od začátku (naštěstí jenom ten úprk)
SMRT!!!

Zaplať pánbůh, že je zde boss fightů naprosté minimum. Ale moc nechápu, proč jsou boss fighty penalizovány jinak, tj. musíte začít od začátku, než zbytek hry, který je...
Relax...

Shrnutí: Oddychovka s rougelike boss fighty :)

Pro: grafika, relaxace

Proti: boss fighty