Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SIMULACRA: Pipe Dreams

81
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
adventura > interaktivní film
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.10.2018 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.playsimulacra.com/simulacra.html
Spin-off kriticky uznávané hororové hry SIMULACRA vypraví nový příběh s novými postavami, ale ve známém prostředí mobilního telefonu. Vše se tentokrát točí kolem návykové freemium hry "FlappeBird" (klon Flappy Bird), která, jak se zdá, získává nad svými hráči nadpřirozenou nadvládu.

Stejně jako původní díl se veškerý děj odehrává na obrazovce mobilního telefonu a vaše rozhodnutí vyústí v jeden z několika konců. Krom toho se ve hře skrývá i spousta skrytých zpráv a šifer, jejichž vyřešením můžete odhalovat příběhové pozadí a původ světa SIMULACRY.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
POZOR! ČTĚTE TENTO KOMENTÁŘ! NIC TÍM NEZTRATÍTE! JE TOTIŽ ZDARMA!

To že Freemium Isn't Free a kdo takové hry dělá, musí nejprve podepsat smlouvu s Kanadským ďáblem mluvil dávno už South Park.

Kdo se o danou problematiku zajímaví víc, moc dobře ví, že takové hry jsou často zlo samo o sobě. Cílí na nejslabší z nás a mnohým už zničili životy. Někdy si toho vývojáři jsou vědomi, jindy jen kopírují ostatní F2P modely a pak se diví, když zkusí kontaktovat své nejloajálnější hráče zjistí, že člověk, co jim v jednoduché hře zaplatitl statisíce není žádný znuděný milionář, ale nezaměstnaná matka tří dětí, která na hře kvůli závislosti utratila životní úspory a teď nemá ani na nájem.

Nahrazení tohoto již dobře popsaného zla psychologických triků a Skinner box efektů za něco nadpřirozeného je už jen nástroj, jak toto předat člověku bez hlubších znalostí této problematiky. Ale funguje to!

Váš kamarád Teddy, je typickým příkladem rizikového člověka. Nedaří se mu najít práci. Na pohovorech se mu dostává jenom odmítnutí. Začíná pochybovat sám o sobě. Potřebuje alespoň něco, v čem bude vynikat. A tím se stává právě hra FlappeBird. Jenže brzy si začnete všímat, že je s ní něco hodně v nepořádku.

Lekačky už tu naštěstí moc nejsou, nebo alespoň ne tak strašidelné jako u prvního dílu. Tenhle díl je mnohem víc nasáklý psychologickým hororem. Už jen z možnosti vědomě šířit toho zlo dál pomocí tlačítka "Doporučit přátelům" se vám může dělat zle. Zezačátku to asi nechcete, ale pokud chcete mít nějakou šanci hru dohrát, možná vám ale ani nic jiného nezbyde.

Novinkou, krom samotné ptačí hry, je služba BoxDrop, kde pomocí url kódu můžete stahovat videa, která zde Teddy tajně nahrál. Vtipné mi pak přišli neustále vyskakující IRIS reklamy, které satiricky ukazují, jak je dnešní trh mobilních her degenerovaný :D

Doporučuji zahrát každému, kdo někdy nějakou hru hrál více, než je zdrávo.

A velká úcta Kaigan Games, za to, že se nebojí jít proti proudu a ukázat pravdu o současném průmyslu freemium her a ještě k tomu skutečně ZDARMA a právě i na zařízeních, kde je to nejčastější (Android i iOS)!

Pro: Je to zdarma

Proti: Může vás to stát život

+8